U14 - Zhodnocení sezony 2009/2010

15.06.2010 22:42

Sezona nám pomalu končí a tak vám přinášíme zhodnocení sezony. Dnes pro Vás s trenérem Petre Ulryche zhodnotíme počínání týmu žáků U14 v žákovské lize.

V kategorii U14 neboli soutěži, ve které startovali hráči ročníku narození 1996 a mladší, jsme se účastnili celostátní nejvyšší soutěže žákovské ligy a skončili na 9 místě ve skupině A s bilancí 7výher a 15porážek

Sezonu jsme začali velmi nešťastně a v jednom z našich nejlepších zápasů sezony jsme prohráli v poslední vteřině s Děčínem o koš. Druhý den jsme navíc měli špatnou koncovku i v Ústí a společně s nezvládnutým derby se Sokolem pražským jsme se vlastně sami degradovali do spodních pater tabulky již v počátku soutěže. Celou sezónu jsme se snažili o velmi aktivní obranu a bojovnost. Ne vždy se ale povedlo hráčům pochopit, že tato cesta vede k vítězství a že ta cesta je fyzicky náročná a bude bolet. Naopak když se nám povedlo na zápas namotivovat a připravit bylo vidět, že hráči mohou hrát s každým týmem. Těchto pozitivních okamžiků bylo méně, ale stále věříme, že cesta aktivní obrany po celém hřišti je správná cesta, a když se jí hráči pořádně osvojí, mohou být úspěšní.

Trenér Petr Ulrych: S postavením našeho klubu v tabulce po ukončení soutěže nemůžeme být spokojeni., Tým měl svou sílu a potenciál, bohužel se nám ho nepodařilo společně přetavit ve výsledky. V týmu jsme měli pár dobrých individualit. Bohužel jsme měli problémy s nadšením hráčů pro basketbal a s jejich absencemi. Hráči co chodili pravidelně na tréninky tak se viditelně zlepšovali. Mrzí mě, že na těžkých zápasech bylo vidět, že pokud bychom trénovali bez absencí, a v zápasech hráli kompletní, mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. To není výmluva, ale konstatování práce hráčů.“

HODNOCENÍ HRÁČŮ (názor trenéra Petra Ulrycha)

Na úvod chci říct, že tu nemám v plánu hráče nějak kritizovat a shazovat. Naopak bych chtěl, aby tyto řádky sloužili k jejich růstu. Pokusím se tu hráčům vzkázat, na čem by měli pracovat a co jsou jejich silné a slabé stránky.

ročník 1996

Jelínek František

Zodpovědný kapitán a hlavní osobnost týmu. Má na to stát se vůdčí osobností, ale musí zapracovat na hecování a promlouvání k ostatním hráčům. Svým příkladným chováním může pomoct ostatním hráčům a celému týmu. Na hřišti je neúnavným bojovníkem, který se snaží za všech sil vyhrát. Zaskakoval i na pozici pivota a rozehrávače, i když to není jeho pozice i na těchto postech byl minimálně průměrný. Jeho předností je protiútok a hra 1na1, podle mně k tomu ale pořád potřebuje až moc prostoru, ale hlavně driblingu. Navrhuji zlepšit únik po jednom driblingu z trojitě nebezpečného postavení. Poměrně slušně zlepšil střelbu, ale stále v této činnosti má na čem pracovat. Především na technice a rychlosti střelby. Podle mého názoru má stále mezery v obranných činnostech. Pokud zlepší přehled na obranné polovině, bude předvídat situace a zrychlí na nohách, bude týmu více prospěšný. S jeho pracovitostí a tréninkovou morálkou má velký potenciál prosadit se již tento rok v kategorii U16, ale nesmí být se svými schopnostmi spokojen a musí se dále zlepšovat.

Fremut Tomáš

Do Tomáše jsme vkládali velké naděje, neboť již minulý rok byl do basketbalu neobyčejně zapálený. Pamatuji si, jak minulou sezonu musel na hřišti prvního Sokola Pražského kvůli neúčasti některých hráčů odehrát celých 40min. Tekla mu krev a byl vyčerpaný ale, když jsem se ho zeptal, jestli ještě může hrát, řekl jednoznačné "v pohodě". Na začátku sezony, byl bodově hlavním tahounem týmu a jeho spolupráce s Fandou Jelínkem byla velmi účelná. Má velký cit pro vybíhání do protiútoku. Má velmi kvalitní cit pro střelbu, ale pouze pokud má "nastříleno" na tréninku. Doporučil bych se střelbě přes léto věnovat a vytvořit si z ní svou silnou stránku. Jeho největší zbraní je hodně agresivní, někdy až přehnaně, nájezd do koše. Jeho rychlost a dynamika se musí ještě zlepšit, aby byl v nájezdu úspěšný i v dorostenecké kategorii. V obraně je většinou až přehnaně neagresivní. Dohrál spoustu zápasů s velmi malým počtem faulů. Doporučil bych přidat na agresivitě. Během sezony měl problémy s bolestí kolen. Nemohu objektivně zhodnotit, jak moc ho tento faktor limitoval, ale je pravda, že ztratil ze své chuti do basketbalu. Doufám, že jeho kolena budou v pořádku a Tomáš najde opět svou chuť do basketbalu, kterou převyšoval své spoluhráče. Bez bolesti, obětování a těžkých tréninků to nepůjde. Věřím, že se Tomáš opět pro basketbal nadchne a bude tvrdě pracovat.

Klasna Jan

Honza je do basketbalu velmi zapálený. Pár tréninků vynechal, ale nadšení se mu nedá upřít. Nejspíš trochu doplatil na malou konkurenci v našem týmu. Jistě sám uzná, že se mu někdy špatně dařilo namotivovat se na každý trénink a někdy i na zápas. Pokud hrál na plno tak byl velmi prospěšný na rozehrávce a na obrané polovině svým agresivním přístupem odváděl mnoho cenné práce. Většinou se ale nechal zbytečně rozhodit, když se mu něco nepovedlo. Když se mu nepovedla nějaká přihrávka nebo vyprodukoval ztrátu, nechal se tím zbytečně zlomit a dost dlouho mu trvalo, než se vrátil do tempa. Myslím si, že i Honza ví, že má problémy především se soustředěním a v hlavě. Jistě na tom zapracuje a bude se snažit, aby se tito výpadky formy zbytečně neobjevovali. Honza má velmi kvalitní dribling a snaží se pracovat na svém nájezdu pod koš, díky dobrému driblingu to začíná nést ovoce. Jeho technicky ne úplně vypilovaná střelba není špatná, a pokud na ní zapracuje, může to být jeho velká zbraň. Věřím, že příští rok v kategorii U16 bude schopen podporovat hru z lavičky a vždycky na pár minut svým nadšením pomoct týmu a bude pro něj tato soutěž novou výzvou, což mu jen pomůže.

Steiger Jakub

Jakub byl kvůli nedostatku vysokých hráčů nasazován na pozici menšího pivota. Tato pozice mu není pořád úplně vlastní, ale neskutečně se snažil na tomto postě prosadit. Celou sezonu zlepšoval především doskok a postupně se v této činnosti opravdu začal více prosazovat. Jakub je velmi slušný kluk a to mu v basketbale trošku škodí. Myslím si, že kdyby přidal na agresivitě a trochu se "obouchal" mohl by být pod košem prospěšnější. Každopádně jeho schopnosti pod košem se od začátku sezony velmi zlepšili. V útoku se málo kdy prosadil nájezdem do postavené obrany. Spíše vyhledával střelbu s krátké vzdálenosti. Tyto pozice se snažil zlepšovat a během sezony je začal proměňovat. Stále by se měl na tuto střelbu zaměřit. Doufám, že i díky přezdívce „Kraken“, bude čím dál víc agresivní a v dorosteneckých kategorií bude hrát bez respektu k silnějším hráčům. Věřím, že Jakub má v sobě ještě hodně velký potenciál.

Donaire Marcelo

Marcelo je typický obraný bojovník. Pokaždé když přišel na palubovku, přines sebou velkou energii na obranné polovině. Jeho nadání pro vypichování balónu mě velmi udivovalo a odpouštěl jsem mu i velké množství faulů. Jako člen týmů byl velmi prospěšný i v kabině a hecoval spoluhráče. Do týmu nepochybně patřil a zapadl do kolektivu. Jeho problém nastával v útoku, kde nedostával tolik prostoru pro nájezd a těžko se prosazoval. Pokud se mu ale povedlo vsítit, byl to většinou koš, který zvedal diváky ze sedadel. Pomocí mnoha obrátek otoček a nejlépe střelou v pádu dával hodně divácky pohledné koše. Více se prosazoval v pražském přeboru U16, kde se mu více dařilo v nájezdu a dokonce i z rychlého protiútoku. Macka teď čeká velmi těžký přechod do dorostenecké kategorie. Podle mého názoru by měl každopádně dostat šanci a mělo by být pouze na něm, jestli najde chuť makat. Musí zlepšit velmi nepopulární rychlost, jejíž zdokonalení většinou hodně bolí. Pokud najde tu správnou chuť do tréninků, může se ještě hodně zlepšit.

Polanecký Denis

Denis je velmi poctivý kluk, který basketbalu věnuje hodně času. Zapadl do kolektivu a basketbal ho jednoznačně baví. Bohužel co se týče zápasů je velmi málo agresivní a neměl by se bát na hřišti něco provést. V žákovské lize dostával velmi málo prostoru a tak startoval ještě v přeboru prahy U16, kde se mohl více projevit. Denis sám ví, že během sezony celkem často chyběl třeba celý týden na trénincích a brzdil tím své zlepšování. Pokud dostane prostor hrát, měl by se snažit víc střílet z volných pozic, aby se v této činnosti zlepšil. Tato cesta by mu mohla pomoci dát víc bodů a začít se basketbalem více bavit. Dále je potřeba opravdu zrychlit a nebát se jít do věcí naplno. Držím Denisovi palce, ať u basketbalu zůstane a snaží se zlepšovat a bavit se sním.

Bakule Jan

Baky je velmi limitován svou tělesnou zdatností. I tak si myslím, že se s tím dá pracovat a snažit se vylepšit basketbalovou techniku celkově. Honza je velmi fajn kluk a určitě by měl v kolektivu zůstat. Myslím, že i Honza ví, že basketbal pro něj není to nejdůležitější v životě a já to respektuji. Určitě ho, ale basket baví a je rád v kolektivu ostatních kluků. Honza určitě dostane prostor hrát a bavit se basketbalem. Byl bych na druhou stranu rád, kdyby začal mít chuť se zlepšovat a pokusit basketbalem bavit dávat body a hrát naplno s velkou aktivitou. Vím, že Honza basket umí a rozhodně může být lepší než doposud.

Shapavalov Vyacheslav

Shap začal s basketbalem aspoň u nás celkem později. Jsem moc rád, že se přidal k našemu týmu a myslím si, že do něj velmi rychle zapadl. Jako nejvyšší hráč týmu má velký petenciál ke zlepšení. Bohužel s jeho výškou jde ruku v ruce i horší pohyblivost a rychlost. Sláva má do basketbalu velkou chuť a je vidět, že se chce všemožně zlepšovat. Větší prostor dostával v přeboru prahy U16. Musí se naučit využívat svou výšku a použít jí jako svou přednost. Během sezóny velmi zlepšil především nájezd a doskakování. Podle mě se zlepšuje docela rychle, ale je velká škoda, že se spousty tréninků neúčastnil. Shap má před sebou ještě spoustu práce. Pokud zlepší svou chuť a nebude se bát toho, že basketbal je tvrdý, může se hodně zlepšit a ještě svou pravou sílu ukázat.

Prech Pavel

Pavel již u nás nemá chuť pokračovat a tak si myslím, že nemá význam jeho schopnosti hodnotit.

ročník 1997

Chaloupka Kryštof

Na post hlavního pivota se ze začátku dostal především kvůli nedostatku konkurence na této pozici. Postupem sezony se ale vypracoval na jednoho z hlavních hráčů týmu. Dostával velký prostor jak v žákovské lize, tak v přeboru starších minižáků, kde byl vůdčí osobností. Ze začátku sezony měl velké problémy s tempem a agresivitou obránců a neměl úspěšnost střelby takovou, jakou jsme čekali. Velmi se trápil také na doskoku. Jeho největší přednost je, že v podstatě nevynechával tréninky, až na dvě dlouhé dovolené. Tréninky mu velmi prospěli a získal patřičné sebevědomí. Postupem času se zlepšil i na doskoku, ale toto zlepšení není pořád dostatečné. Kryštof musí určitě zapracovat na agresivitě a bojovnosti v podkošovém území. Podle mého názoru se pořád bojí jít do soubojů a dostat ránu. Hlavně na útočném doskoku má potenciál vybojovat spoustu balónů a dát lehké koše. Jeho velkým problémem je podle mě práce nohou. Rychlost a dynamika pohybu ho limituje především v obraně. Nelíbí se mi, jak spoléhá na svou výšku a jeho snaha hráče blokovat místo obrany na nohách, začíná být neúčinná. Na vysokého hráče má vcelku slušnou střelbu, ale musí na ní ještě hodně zapracovat. Přes léto bude potřebovat zlepšit bojovnost a tvrdost v nájezdu do koše. Kryštof má velkou chuť do basketbalu, ale nemůže si myslet, že už umí všechno. Byl bych rád, kdyby ho šance zahrát si i extraligu za U16 dala další motivaci k zlepšování a pochopil, že se má ještě hodně co učit.

Schmiedt Jan

Honza je velký bojovník a je na něm vidět velká snaha se zlepšovat. Jeho příkladný přístup k tréninkům mu pomáhá překonat nedostatky v tělesné vyspělosti. Má velmi dobře zvládnutou techniku driblinku, bohužel k ní na rozehrávače potřebuje až příliš používat oči. Musí se naučit lépe sledovat hřiště a rozhodně zlepšit techniku přihrávky. Má velkou perspektivu i v obraně a snaží se dostávat svého útočníka pod tlak. Na svém postu má největší nedostatky ve střelbě. Pokud zlepší úspěšnost střelby, bude velmi nebezpečný. Honza má velkou šanci zlepšit i svůj nájezd a rozehrávačské dovednosti. Pokud se vyhne zdravotním problémům a bude absolvovat všechny, tréninky má velkou šanci stát se vůdčí osobností týmu.

Mach Kryštof

Kryštof je další z neúnavných bojovníků. Jeho rychlost na nohách byla využívána především v obraně, kde dělal útočníkům velké problémy. V útoku nedostal v žákovské lize moc prostoru, ale v přeboru starších minižáků ukazoval, že má velkou chut do koše a snaží se o nájezd. Během sezony velmi zlepšil střelbu a měl by se jí dále věnovat, ale hlavně jí začít využívat v zápasech. Musí se snažit zlepšit zakončení svých dravých nájezdů. Kryštofova největší slabina je v jeho zbrklosti. Někdy nestíhá při své rychlosti situace správně zhodnotit. Moc dobře o tom ví a tvrdě na této slabině pracuje a výsledky začínají být vidět. Věřím, že pokus dotáhne své přednosti na vyší stupeň může být týmu velmi prospěšný.

Koula Jakub

Jakub si zasloužil hrát za tým U14 svými výkony v trénincích a zápasech starších minižáků. V zápasech nedostával příliš prostoru a tak pro něj byli nejpřínosnější tréninky se staršími hráči. Tyto zkušenosti využíval především ve své kategorii, kde se během sezony velmi zlepšil především v chuti hrát do koše. Jakub zlepšil také obranné činnosti, ale obrana stále není jeho předností a musí se k obranným činnostem nutit, aby tam odvedl své maximum. Jakub moc rád střílí z dlouhé vzdálenosti. Jeho technika střelby neni vůbec špatná, bohužel se mu ale zatím nedaří příliš prosazovat v zápase. Měl by svou střelbu zlepšit a pokusit se z ní udělat svou přednost.

Ročník 1998

Tažký Martin

Martin je velmi na svůj věk velmi vyspělý hráč. Ve své kategorii je jedním z největších osobností týmu a dostal šanci si zahrát tento rok i žákovskou ligu. V tomto týmu měl většinou obrané úkoly, které plnil s velkým zápalem. Co se týče útoku, využíval svou rychlost a dařilo se mu zakončovat z rychlých protiútoků. Po čase se osmělil, a začal také využívat svou nejsilnější schopnost střelbu. Do budoucna bude Martin muset ještě zlepšit nájezd do koše, důraz a agresivitu s jakou se bude do koše tlačit. I driblink bude třeba vylepšit, aby ho nelimitoval v pohybu. Pokud zlepší sebevědomí ve střelbě, může být velmi nebezpečný. Martin má šanci být pro tým hodně prospěšný. Nejdříve na sobě musí začít ale velmi tvrdě pracovat. Nesmí se sebou být spokojen. Jen tak se může dostat na vyšší úroveň a nezůstat jen u toho, že může být dobrý, ale dobrý opravdu být.

Stibor Tomáš

Tomáš je dalším nadějným hráčem, který dostal prostor v žákovské lize. Byl velmi příkladný a neviděl jsem ho, že by vypustil nějaký trénink nebo snad zápas. Tato tréninková morálka mu pomáhá se každým dnem zlepšovat. Má šanci být velmi komplexním hráčem, zatím ale jeho potenciál není dostatečně využit. Tomáš potřebuje zapracovat jak na svých přednostech (střelba a bojovnost doskok), tak především na svých slabostech, především na nájezdu a hře 1 na 1. Musí mít možnost a dostat příležitost hrát těžké zápasy a zlepšovat se pod kvalitním trenérem, který mu bude dávat dostatek důvěry a naučí ho využívat svůj potenciál a odnaučí ho zbrklosti. Stiborův otec se rozhodl, že Tomáš přestoupí do Sokola Pražského a my jsme s tím bohužel nemohli nic udělat. Bohužel si myslím, že Tomáš nedostane v příští sezoně takovou šanci hrát žákovskou, jakou by dostal u nás. Až čas ukáže, jestli je toto rozhodnutí šťastné, ale já si myslím, že z basketbalového hlediska to jeho vývoj pozastaví. I tak mu přeji jen to nejlepší a věřím, že pokud zůstane tak pracovitý jaký je, má velkou šanci stát se velkým hráčem.

 

Ulrych Petr

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode