U15 - Náročný program v posledních dnech přinesl 4 vyrovnané bitvy

12.04.2016 14:58

Poslední utkání této sezóny v ŽL U15 mají za sebou starší žáci. Na programu byli 4 utkání v 6 dnech a všechna měla vyrovnaný průběh. Podařilo se získat 3 cenné výhry a tak se ještě posunout v tabulce.

BA SPARTA vs. SOKOL VYŠEHRAD 58:47 (17:9 25:29 40:40)

Středa 6.4. 2016 - Liga U15 (Sk.A :12.kolo, dohrávka) - 16:15 - Hala BA, Stodůlky

V prvních 5 minutách se stali snad všechny věci co jsme si říkali, že se nesmí stát a soupeř je umí velmi dobře. Obdržené 2 trojky, nevyřešená útočná situace, kterou jsme si obranně několikrát ukazovali a naše výpadky jako nedané "šoupáky" a  nechycení míče na doskoku. To vše znamenalo stav 12:2 pro BA. Od té doby jsme výrazně lépe začali bránit a v průběhu 2. čtvrtiny se celá aktivita přenesla do útoku a postupem času, jsme začali dotahovat a v půli jsme již šli do 4 bodového vedení. Druhá půle se již nesla ve vyrovnaném rytmu, bylo především k vidění spousty sporných výroků rozhodčích na obou stranách, které vedlo k naslednému vyloučení domácího trenéra. Ještě minutu dokonce za stavu -5 jsme mohli utkání zvládnout bohužel jsme ve 3 útocích totálně nezvládli použít hlavu, kdy jsme nedali dvojtakt, jednou se srazili 2 naši hráči a jednou jsme vyhodili přímo soupeři do ruky. Vše bylo potrestáno 2 body a z vyrovnané koncovky vznikla za minutu prohra o 11 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: Srp Štěpán 16(9/4), Netušil Filip 9(4/2 + 1), Bohovyč Lukáš 6(4/4), Macha Vit 5(2/1), Plavka Kryštof 5(4/1), Hajlek Jakub 4, Imramovský Jakub 2(2/0), Buriánek Jakub 0, Nosek Ondřej 0. Kuznětsov Daniel 0

Trojky:

Trestné hody: 25/12

Fauly: 19

Hráč utkání: Srp Štěpán

SOKOL VYŠEHRAD vs. RJ EBC MĚLNÍK 69:61 po prodloužení (18:17 39:29 53:45 59:59)

Pátek 8.4. 2016 - Liga U15 (Sk.A: 13.kolo, předehrávka) - 19:00 - Výtoň Aréna

Oproti stredečnímu utkání se Spartou byl mnohem lepší 1. poločas. Několikrát jsme díky celoplošné obraně dokázali získat míč a dát jednoduché body. V druhé půli jsme se začali trápit se zakončením a do zatažené obrany soupeře se nám příliš nedařilo. Navíc nám úplně vytratil obranný doskok, takže se vytratila možnost hrát rychlý protiúok a zároveň jsme dostávali koše z druhých a třetích šancí. V koncovce už jsme dokonce ztráceli 4 body, ale díky proměňeným 2 trestným hodů a koši po útočném doskoku šlo utkání do prodloužení.  V tom jsme začali trojkou a obrovskou chutí zvítezit jsme dostali pouhé 2 body za 5 minut a zaslouženě vyhráli !

Body Sokol Vyšehrad: Hajlek Jakub 18(2/1 + 1), Bohovyč Lukáš 11(1), Imramovský Jakub 10(2/2), Srp Štěpán 10(6/2), Nosek Ondřej 9(2/1), Plavka Kryštof 9, Netušil Filip 2(1/0), Macha Vit 0, Kuznětsov Daniel 0

Trojky: 1

Trestné hody: 13/6

Fauly: 21

Hráč utkání: Hajlek Jakub

SOKOL VYŠEHRAD vs.BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 66:54 (16:13 33:29 53:37)

Neděle 10.4. 2016 - Liga U15 (Sk. A - 14.kolo) - 11:00 - Výtoň Aréna

V neděli jsme měli většinu utkání navrch. Pouze 2 momenty ohrozili případnou výhru. Nakonci 2. čtvrtiny kdy jsme nechali rozstřílet Urbančíka, který nám dal 3 trojky v řadě. A ten samý moment se nám stal ve 4. hrací části, kdy jsme opět obdželi několik bodů z delší vzdálenosti, tentokrát od více hráčů, naštěstí jsme měli vybudovaný náskok z 3. hrací části a výhru jsme si pohlídali.

Body Sokol Vyšehrad: Srp Štěpán 25(10/5), Bohovyč Lukáš 14(2/1 + 3), Hajlek Jakub 10(2/0), Imramovský Jakub 8(8/5), Netušil Filip 5(2/1, Macha Vit 2, Plavka Kryštof 2, Chán Matěj 0, Nosek Ondřej 0, Kuznětsov Daniel 0

Trojky: 3

Trestné hody: 24/11

Fauly: 18

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK KONDOŘI LIBEREC 56:54 (20:17 32:28 43:45)

Pondělí 11.4. 2016 - Liga U15 (Sk.A: 9.kolo. dohrávka) - 18:00 - ZŠ Plamínkové, Praha 4

Od první do poslední minuty vyrovnaná záležitost. Liberec držela extrémně dobrá střelba v průběhu celého zápasu, naštěstí se nepřenesla do koncovky. Nám se dařili předvším průniky do podpokošvého prostoru a získávali jsme plusové fauly. V druhé půli jsme zlepšili doskoka přišla také střelba z dálky. Vybojovaná výhra. Výkon sudích nebyl odpovídající pro úrověň ŽL U15.

Body Sokol Vyšehrad: Bohovyč Lukáš 17(2/1 + 4), Imramovský Jakub 10(2/2), Plavka Kryštof 10(2), Netušil Filip 8(8/4), Hajlek Jakub 7(2/1), Macha Vit 4(3/2), Chán Matěj 0, Nosek Ondřej 0, Vašek Lukáš 0, Kuznětsov Daniel 0

Trojky: 6

Trestné hody: 16/10

Fauly: 12

Hráč utkání: Celý tým !!!

Jsem rád, že se nám podařilo v posledních utkáních získat 3 výhry a mohli být klidně i 4 ! Detailnější hodnocení celé sezóny U15 bude k dispozici v dalším článku.

Připravil: Jan Kefurt