U15 - Porážíme pražského i sokolského rivala

06.02.2012 12:40

REPORT

Z důvodu jarních prázdnin jsme se s týmem soupeře domluvili na předehrání našeho utkání. Derby zápas se Sokolem Pražským má vždycky zvláštní příchuť a poprvé jsme do něj vstupovali jako vyrovnaní soupeři. V Žitné ulici se nám podařilo vyhrát a uhájit tak 4.příčku v tabulce extraligy.

 

SOKOL PRAŽSKÝ vs. SOKOL VYŠEHRAD 73:82 (19:30 36:44 47:61)

Zápas začal z obou stran nevózně. Nás však hned zahřála trojka Martina Ťažkého. Přesto se nám hned nedařilo využívat mezery v soupeřovi obraně a držela nás spíš nemohoucnost domácích v útoku. Do vedení jsme šli především díky množství faulů domácího týmu a vysoké úspěšnosti trestných hodů. Soupeř se přeci jenom trošku rozstřílel a tak byl náš náskok v první kvartě "pouze" 11b. Druhá čtvrtina se nesla ve vyrovnaném duchu a byla plná faulů. Do problémů s osobními chybami se dostal domácí Hartyg a postupně i Kulík. V našem týmu si třetí faul připsal Koula. Krize přišla dvě minuty před koncem, kdy střídající sestava a především Filip Čeněk několikrát odzbrojil naší rozehrávku a 8b v řadě dotáhl svůj tým na -4b. Naštěstí se Kryštofům (Mach a Chaloupka) podařilo ještě v koncovce skórovat a náskok 8b udržet do přestávky.

Po přestávce jsme čekali nápor soupeře a pokus o obrat. Opak byl ale pravdou. Martin Ťažký a Kryštof Chaloupka se postarali o minišňůru 0:8 a uklidnili náš tým. Sokol Pražský hrál opět bez Hartiga a Kulíka (4osobní chyby) a tak se zaskvěla lavička. Marek Hrubý košem a pak trojkou opět dohnal náš náskok. Bez svých opor se sokolu v útoku ovšem nedařilo a 11b ve třetí čtvrtině ke stáhnutí náskoku nestačilo. Do poslední čtvrtiny už soupeř nastoupil v nejsilnější sestavě. O Kulíka však hned v úvodu přišel. Hartyg dělal našim hráčům ovšem větší problémy a držel svůj tým nadostřel až do 6minuty. Poté však zasadili naši hráči soupeři nejspíš poslední ránu. 4b Chaloupky a následně trojka Ťažkého nám dala do koncovky luxusní náskok. Poslední dvě minuty se již házeli pouze šestky a náš tým si již zápas nenechal vzít.

Žáci si tímto připsali již pátou výhru v extralize zasebou a i bez Jecha a několika náhradníků pokořili trápicího se pražského rivala. Zajímavostí je šťedrost domácího týmu, který našim hráčům "nadělil" 50 trestných hodů a jejich úspěšnost byla jedním z klíčů k vítězství.

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka Kryštof 33, Mach Kryštof 18, Ťažký Martin 14, Koula Jakub 11, Schmiedt Jan 5, Kočovský Dominik 1, Akahomen Desmond 0, Matušinský Zdeněk 0, Ringsmuth David 0

Body Jihomoravské basketbalové centrum Brno: Bělohradský Tomáš 19, Čeněk Filip 17, Hartig Michael 16, Kulík Filip 6, Hrubý Marek 5, Růžička Lukáš 5, Antoš David 3, Hrdina Štěpán 1, Zelinka Jakub 1, Brumla Martin 0

střelba 3b.: 2/2:2/2

TH: 32/17:50/30

chyby: 25:20

rozhodčí: Drápal Jakub, Hrnčíř Martin

Hala: Sportovní hala Žitná ulice

Soutěž: Extraliga U15 - 5.kolo

STATISTIKY ČBF

Ulrych Petr (trenér): "Možná to bude znít zbytečně kriticky ale nemyslím si, že jsme hráli naprosto bez chyby. I přes obdržených 73b jsme celkem slušně bránili, ale nevedlo se nám zapojit obranu po celém hřišti. Dařila se nám střelba, především trestných hodů. Kryštof Chaloupka se i přes 33b celkem trápil a obrana domácích si na něj dávala pozor. Proto bylo důležité zapojení ostatních hráčů. I přes malou rotaci hráči si zaslouží pochvalu všichni hráči z lavičky, kteří nám pomohli v problémech s fauly vystřídat. Věřím, že nám jarní prázdniny neseberou sebevědomí a i po nich budeme pokračovat v tvrdé práci na trénincích"

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode