U15 - REPORT - Bezchybný vstup do extraligy

17.01.2012 16:49

REPORT

Žáci v úspěšném tažení v základní části žákovské ligy obsadili 3. příčku. Odměnou za to byl postup mezi nejlepší týmy v této kategorii do extraligy U15. V prvních dvou utkáních měli možnost využít domácího prostředí a oba zápasy dopadli výborně.

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ 91:55 (28:11 49:17 81:34)

    Do prvního utkání extraligy U15 jsme nastupovali v takřka kompletním složení a i soupeř dorazil do prahy s tím nejlepším co má. Oba týmy se naposledy setkali na minulém mistrovství republiky a šťastnějším týmem byla Kroměříž. To ovšem neplatilo tentokrát na Výtoni. Vstup do zápasu se nám povedl a 11b šňůrou jsme zaskočili soupeře. Až v páté minutě první kvarty po faulu na Skácela vsítila Kroměříž první šestky. Nic to neměnilo na průběhu první čtvrtky, kdy Kroměříž marně dobývala naší obranu a my často vyráželi do rychlých protiútoků.. Díky Kroměřížské trojce v poslední vteřině úvodní kvarty se přeci jenom dostali hosté za hranici 11b to už však byl náskok téměř 20b na naší straně. Především základní sestava hrála s velkou chutí a v pohodě jsme si udržovali náskok až do poločasu. Po přestávce jsme nechtěli nechat nic náhodě a rozhodnout o utkání. To se nám podařilo a další šňůrou 14b v řadě jsme navýšili náš náskok již na 50b. Hosté se nakonec přeci jenom začali trefovat z lehčích pozic ale to stačilo už pouze na zkorigování skóre. Ke koci zápasu hráli již spíše hráči z lavičky a náš tým si v klidu dokráčel k překvapivě snadnému vítězství.

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka Kryštof 29, Ťažký Martin 20 (2), Koula Jakub 14, Mach Kryštof 12, Schmiedt Jan 7, Jech Martin 6, Dapič Fabijan 3, Kočovský Dominik 0, Matušinský Zdeněk 0, Ringsmuth David 0

Body Slavia MBA Kroměříž: ---

Trojky: 2 : -

TH: 28/17 : --/-- 

Fauly: 18 : --

Rozhodčí: Rudolf, Salvetr Pavel

Hala: Výtoň Aréna

Soutěž: Extraliga U15 - 1.kolo

STATISTIKY ČBF ssvadv 

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK BCM PROSTĚJOV 72:45 (22:7 34:25 53:37)

    Tým Prostějova měl být o dost těžší oříšek. Velmi komplexní tým s obranou po celém hřišti měl být pro naše hráče opravdovou výzvou. Úvod zápasu se nám opět povedl a vedení jsme mohli vděčit především naší skvělé obraně. Soupeři jsme komplikovali každou střelu a až na pár zaváhání jsme hostům nic nedovolili. Navíc se všem hráčům dařilo v útoku. Prostějov však neřekl poslední slovo a v druhé čtvrtině se hnal za zdramatizováním utkání. Trojkou Elsnera začala 11b šňůra, která značně nahlodala svědomí našich hráčů. Přesto, že jsme nepřišli o celé vedení, začali jsme bláznit a dělat spoustu zbytečných chyb. I tak jsme šli do druhého poločasu s 9b vedením a po značném uklidnění v šatně jsme opět začali soupeře přehrávat. Třetí čtvrtina přinesla opravdu pěkný basketbal, kdy se oba týmy snažili se zápasem něco udělat. Nakonec se našim hráčům povedlo náskok ještě zvednout a tak získali dostatek klidu do poslední čtvrtiny. V té se již opět objevili především hráči z lavičky a tak si mohl každý užít týmové vítězství

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka Kryštof 23, Mach Kryštof 19, Koula Jakub 14, Schmiedt Jan 6, Ťažký Martin 6, Jech Martin 3, Kočovský Dominik 1, Matušinský Zdeněk 0, Ringsmuth David 0

Body BK BCM Prostějov : Elsner Ondřej 14, Koutný Ondřej 10, Truneček Karel 10, Parobek Patrik 6, Synek Matouš 3, Váňa František 2, Kubát Tomáš 1, Francírek Jiří 0, Goga Adam 0, Ošťádal Marek 0, Ševčík Jan 0, Vařeka Jan 0

Trojky: 0 : 1

TH: 28/16 : 19/5

Fauly: 21 : 25

Rozhodčí: Salvetr Rudolf, Salvetr Pavel

Hala: Výtoň Aréna

Soutěž: Extraliga U15 - 2.kolo

STATISTIKY ČBF

 

ULRYCH PETR (tréner): "Chtěl bych hráčům poděkovat hlavně za výborný týmový a bojovný výkon. Myslím si, že se nám bude v této nadstavbové soutěži hrát dobře. Každý tým bude mít již svou kvalitu a s tou poroste naše motivace. Kluci mají obrovskou chuť bojovat o přední příčky. V těchto zápasech nás podržela především výborná skvělá obrana a kolektivní přístup v útoku. Především nesmíme polevit na trénincích a zkusit potvrdit naší formu za 14dní na palubovkách v Brně a Jihlavě"

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode