U15 - REPORT - Na vítězné vlně

01.02.2012 12:21

REPORT

Žáci v druhé části soutěž - extralize, neznají příchuť porážky. Po úvodních 2 domácích zápasech, kde bez problému dokázali zvítězit, navázali na svoje výkony a přivezli z Brna a Jihlavy 2 výhry. Další utkání odehrají žáci již tento Pátek 3.2. 2012 od 10 hodin na Sokole Pražském.

 

JBC BRNO vs. SOKOL VYŠEHRAD 57:59 (15:12 26:29 43:43)

    Zápas v Brně byl pro nás především velkou výzvou. Celý týden jsme se na něj připravovali a chtěli jsme dosavadního suveréna celé soutěže zaskočit. Domácí nastoupili bez jedné ze svých opor pod košem Šmerdy, ale při vyrovnanosti jejich kádru to neznamenalo oslabení. Jako první se do vedení dostalo Brno, ale náš tým velmi rychle vývoj otočil. Hned od začátku se především urputně bránilo a k této hře přispěli i velmi dobří rozhodčí. Každý koš byl hrozně cenný a žádnému z týmů se nepovedlo odskočit na více jak 5b. Přesně tento rozdíl jsme dorovnali na začátku druhé čtvrtiny a kolektivní hrou v rychlém protiútoku šli do vedení. Brno opět srovnalo hru a hlídalo si především našeho střelce Chaloupku. Tomu se ovšem před koncem poločasu povedlo najít pod košem volného Jecha a ten po koši s faulem překvapivě proměnil i šestku. Poslední naše střela před přestávkou padla už po čase a tak se šlo do kabin +3b.

    Díky vývoji v první půli pochopili naši kluci, že dneska mají velkou možnost být prvním přemožitelem Brna a odrazilo se to i v odhodlání všech hráčů. Soupeř ovšem na nás po poločase vletěl. Ihned si urval vedení na svou stranu a podle obrazu hry to vypadalo, že se hodlají zápas zlomit na svou stranu. Ovšem dvě šestky Chaloupky a těžká střela Martina Ťažkého přes domácí hvězdu Zuraba znamenalo opětovné srovnání stavu a dokonce oddechový čas pro Brno. Zdálo se, že jsme ten nejhorší útok od soupeře přežili, ale konec zápasu ještě nebyl. Do poslední čtvrtiny se vstupovalo za nerozhodného stavu. Přišla ovšem rozhodující pěti minutovka, která nejspíš stála Brno vítězství. Šest bodů od Kryštofů (Mach a Chaloupka) a výborná obrana všech hráčů na hřišti (Brno nedalo celých 5min koš) vyhrotila situaci a dohnala Zuraba Kereselidze k nesportovnímu zahození balónu potrestaného technickou chybou. Po jedné šestce a následném koši jsme opět ubránili a další útok skončil přes výbornou obranu soupeře dalekonosnou střelou za tři body od Chaloupky. Najednou byl náš náskok 12b a zbývali necelé 4minuty do konce utkání. Došlo ovšem k dalšímu zvratu. Naši kluci jakoby se zalekli vítězství a ztrátili několik balónů, z kterých soupeř velmi rychle začal náskok stahovat. Navíc se vyfauloval Kryštof Mach (do té doby výborný obránce právě na Zurabovi). Martin Jech velmi nepřesně přihrál soupeři a Boris Vítkovič stahoval trojkou již na rozdíl jediného bodu. V tuto chvíli byl s pěti fauly na lavičce již i Chaloupka a nám opět nebylo do smíchu. Soupeř již musel faulovat a vybral si toho nejlepšího Martina Jecha (úspěšnost TH 30%). V tuto chvíli se celá naše lavička bála o vítězství. Martin ovšem všechny překvapil (a napravil svou špatnou přihrávku v průběhu zápasu), dal snad poprvé v této sezóně obě dvě šestky. Na poslední zteč se 7vteřin před koncem vypravil Zurab. Stav +3b pro Vyšehrad. Zvolil zakončení za dva body a při něm byl faulován zrovna zmiňovaným Martinem Jechem. První šestku dal a druhou si přesně 1,7vteřin před koncem zápasu nahodil o přední obroučku. Po několika tečích se k odraženému balonu dostal opět Zurab a míč dopíchl do koše. Prodloužení se ovšem nekonalo. Domácí stolek nepustil čas a tak koš padl po čase. Rozhodčí naprosto nepochopitelně nařídili opakování trestného hodu. Zurab si střelu opět nahodil tentokrát o zadní obroučku (v rozporu s pravidly). Balón ovšem doskočil Martin Jech a náš tým se mohl pustit do oslav překrásné výhry.

 

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka Kryštof 29(1), Jech Martin 9, Koula Jakub 8, Ťažký Martin 7, Mach Kryštof 4, Schmiedt Jan 2, Dapič Fabijan 0

Body Jihomoravské basketbalové centrum Brno: Kereselidze Zurab 23, Bartl Martin 11, Šotlík David 10, Vítkovič Boris 5(1), Beneš Petr 4, Drábek Dan 2, Zemánek Zbyněk 2, Bláha Zdeněk 0, Černý Jan 0

Trojky: 1 : 1

TH: 18/8 : 11/8

Fauly: 13  : 18

Rozhodčí: Vyplel David, Mikšík Milan

Hala: Sportovní hala Morenda, Brno

Soutěž: Extraliga U15 - 3.kolo

STATISTIKY ČBF

 ssvadv 

 

BC VYSOČINA vs. SOKOL VYŠEHRAD 73:80 (21:19 33:38 50:59)

    Ranní zápas v Jihlavě byl o poznání jiný než v Brně. Soupeř neměl z pohledu tabulky co ztratit a po sobotní porážce od Děčína se zvedl a chtěl předvést, díky jakým výkonům se dostal do extraligy U15. Našim hráčům se nechtělo příliš bránit a tak nechali domácí v klidu rozehrát. Celoplošná obrana Vysočiny slavila úspěchy a v nadšení hrající domácí v první čtvrtině vyhráli o 2b. V úvodu druhé kvarty se konečně náš tým začal rozjíždět a 10b v řadě jsme naznačili snahu o rozhodující náskok. Domácí však udrželi ve hře dvě trojky a do šaten jsme si tak odnesli pouze 5b náskok. V šatně jsme tým spíše uklidnili a chtěli jsme hlavně lépe bránit. To se nám v třetí kvartě vcelku povedlo a pořád si udržovali 10b vedení. Po výborném výkonu od Kryštofa Macha v poslední čtvrtině jsme do koncovky šli s 15b vedením a dostatečným klidem. Soupeř ovšem ještě dvěma trojkami náskok snížil. Po utrápeném výkonu, který zapříčinila především velmi slušná a agresivní obrana domácích, jsme se dopracovali k vítězství. Přesto chci nadzvednout výkon Vysočiny, který byl rozhodně lepší, než napovídá jejich postavení v tabulce a myslím si, že týmy budou mít v Jihlavské hale vždy dost práce.

 

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka Kryštof 37, Koula Jakub 12, Mach Kryštof 11, Schmiedt Jan 7, Jech Martin 6, Ťažký Martin 5(1), Dapič Fabijan 2, Kočovský Dominik 0, Matušinský Zdeněk 0, Ringsmuth David 0

Body BC Vysočina : Motyčka Štěpán 26(2), Sedmík Jan 18(2), Suchý Ondřej 12(1), Knetl Petr 11(1), Štefka Ladislav 4, Taraba Pavel 2, Nix Matěj 0, Ševela Matěj 0, Honzl Matouš 0

Trojky: 6 : 1

TH: 18/9 : 13/11

Fauly: 17 :18

Rozhodčí: Ryšánek Tomáš, Malčík Štěpán

Hala: Sporotvní hala SMJ, Jihlava

Soutěž: Extraliga U15 - 4.kolo

STATISTIKY ČBF - KOMENTÁŘ SOUPEŘE

 

TRENÉR Petr Ulrych: "Zápas v Brně patřil k našim lepším výkonům. Hráče se podařilo vyhecovat a snažili jsme se co nejdéle vydržet ve hře o celkové vítězství. Díky trháku na začátku poslední čtvrtiny jsme získali výhodu do koncovky, kterou se nám podařilo proměnit. Dařilo se nám především v obraně. V Jihlavě byl zápas paradoxně možná těžší. Hráči se nedokázali pořádně připravit a zápasem jsme se doslova protrápili. Přesto jsou pro nás dvě venkovní vítězství velmi cenná"

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode