U15 - žáci bojují o postup do ligy

18.10.2013 12:40

    Dalšími zápasy pokračují boje žáků U15 o postup do ligy. Po úvodní porážce s Vysočinou tým zabral. Po povinných výhrách v České Lípě a v Teplicích, kde si většina hráčů kvalitně zastřílela, zvládl tým i vyrovnanou bitvu s Novou Pakou. Příští víkend nás čeká dvojitý souboj s Poděbrady, kde si opět nemůžeme dovolit zaváhat.

 

Sobota 28.9. 2013

ČESKÁ LÍPA  Vs.  SOKOL VYŠEHRAD  13:203 (0:37, 3:49, 2:51, 8:66)

Komentář: Během úvodního rozcvičení ještě nevypadal tým České Lípy jako slabý soupeř, což napovídali jeho výsledky z minulých kol. Hned během úvodních minut se však ukázala nevyhranost a mladší věk všech hráčů. Bojovností se soupeři nedostatek individuálních činnosti nedařilo nahradit a tak hned od úvodu náš náskok narůstal. Snažili jsme se hrát rychlý basketbal a valit jeden protiútok za druhým. Konečný výsledek je pro soupeře velmi krutý, ale myslím si, že pokud Lípa bude nadále trénovat, brzy se jejich výkon bude zlepšovat.

Body Sokol Vyšehrad: Soukup Jakub 41, Jůza Tomáš 38, Hampl Jakub 36, Táborský Ondřej 27, Svejkovský Ondřej 20, Martišek Norbert 19, Aliaj Adrian 12, Soukup Jan 10

Trestné hody: 33/12

Fauly: 22

Hráč utkání: Soukup Jakub

 

Neděle 29.9. 2013

BK TEPLICE  Vs.  SOKOL VYŠEHRAD 8:107 (4:41, 0:23, 4:19, 0:24)

Komentář: Mrazivé ráno v Teplicích nás nezastihlo přímo ve sportovní náladě. Více nás zajímala architektura postarší teplické sokolovny než basketbal a tak náš náskok dnes nenarůstal tak jako v sobotu. Po úvodní čtvrtině jsme polevili a nebyla na hráčích vidět chuť si v klidu zastřílet a především makat na plno. Je nutno říct, že soupeř již nebránil tak naivně a proto skóre nenarůstalo tak rychle.

Body Sokol Vyšehrad: Jůza Tomáš 29, Táborský Ondřej 22, Hampl Jakub 12, Soukup Jakub 12, Svejkovský Ondřej 12, Martišek Norbert 10, Soukup Jan 10, Aliaj Adrian 0

Trestné hody: 14/7

Fauly: 6

Hráč utkání: Jůza Tomáš

 

Sobota 12.10. 2013

SOKOL VYŠEHRAD Vs SOKOL NOVÁ PAKA 70:56 (16:17, 23:10, 15:16, 16:13)

Komentář: Velmi důležitý zápas z pohledu postupu do Ligy jsme si nemohli nechat v domácím prostředí sebrat. Do sestavy se vrátil Didi a navíc nám pod košem pomohl hráč z USK Jiří Trachta. Toto posílení nebylo v úvodu ovšem znát. Přes naší snahu bránit po celém hřišti a dostat soupeře pod tlak, se hned v úvodu soupeř dostal do vedení. V obraně jsme kupili chybu za chybou a v útoku se nemohli chytit. Naštěstí se individuálně podařilo vsítit pár košů a udrželi jsme se ve hře. Do poločasu jsme lépe zorganizovali obranu a začali se soustředit na soupeřovi individuality a najednou se nám povedlo jít do vedení. Do půle jsme si vytvořili 10b vedení a všichni jsme věřili, že po přestávce zápas rozhodneme. Soupeř ovšem vyrovnal hru a nechtěl se nechat tak lehce porazit. Náš tým vytvořil snad každou taktickou chybu, která je možná (rozehrávali nám pivoti, stříleli hráči, co nedohodí na koš, hráli jsme 1na1 proti třem místo přihrávky atd.) a neustále jsme udržovali soupeře na dostřel. Až v samém závěru, když jsme si pořád drželi náskok z první půle se nám začalo dýchat trochu lépe a zápas jsme dohráli do úspěšného konce. Ve vyrovnanějších zápasech by se nám tyto chyby ale mohli stát osudnými. 

Petr Ulrych (trenér): "Po dvou lehkých zápasech přišlo utkání, kde musel náš tým zabrat. Ukázalo se však, že místo kupy sebevědomí jsme spíše častečně zlenivěli a trvalo nám poměrně dlouho než jsme se dostali do tempa. Důležitou výhru jsme však nakonec urvali a můžeme tak dál bojovat o postup do ligy. Proto musíme ale ihned přidat na tréninku a připravit se již za 14dní na Poděbrady"

Body Sokol Vyšehrad: Táborský Ondřej 21, Akahomen Desmond 18, Trachta Jiří 9, Hampl Jakub 6, Jůza Tomáš 6, Svejkovský Ondřej 4, Aliaj Adrian 2, Koštejn Jakub 2, Soukup Jakub 2

Trestné hody: 16/8

Fauly: 17

Hráč utkání: Akahomen Desmond

 

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode