U16 - PREVIEW - Druhá výprava na Moravu za prvním vítězstvím

21.10.2010 14:16

PŘEDSTAVENÍ VYŠEHRADSKÝCH KADETŮ

Tým kadetů se již minulý hrací víkend představil na moravských palubovkách ve Zlíně a Prostějově. V zápasech ovšem utrpěl dvě porážky (report zde) a tak se pokusí první výhru připsat o tomto víkendu. V prvních zápasech se většina hráčů základní rotace prezentovala velmi nevyrovnanou produktivitou zejména v bodech. Většina hráčů, která zazářila v sobotu, si v neděli dala volno a naopak. Zlepšení se může čekat také od kapitána Choutky, který byl v prvních zápasech zbytečně nervózní. Několik hráčů si mezi zápasy zpříjemnilo tréninkový koloběh zápasem přeboru prahy a Chaloupka také zápasy žákovské ligy. Tréninky byly zaměřeny na zlepšení individuálních činností, především v zakončení. Tým má velkou chuť a o víkendu plánuje zabojovat o premiérovou výhru v soutěži především na palubovce v Jihlavě.

 

JBC BRNO - SOKOL VYŠEHRAD

23.10.2010 16:00

ADRESA: MORENDA; Vídeňská 9, Brno

rozhodčí: Fanta Jiří -  Menšík Jan

 

PŘEDSTAVENÍ TÝMU BRNA

Tým Brna by měl být podle mnohých jedním z favoritů na postup do final4. Uvidíme, jestli prognózy naplní a bude rovnocenným soupeřem především s týmy z Ostravy, Pardubic, Zlína a Sokola Pražského. Tým se v přípravě zúčastnil mezinárodního turnaje v Ostravě kde se umístnil na 6.místě, předváděl zde ale velmi kvalitní výkony. V základní skupině prohrál s Pardubicemi (nastupovali bez reprezentanta Peterky) 88:73, ale následně deklasovali Moravskou Ostravu (bez reprezentanta Kouřila) 108:61. O umístění Brněnští deklasovali tým z Prostějova 104:67 a těsně prohrálo se Slezskou Ostravou 67:62. Na turnaji se nejvíce bodově dařilo křídlu Domanskému(17,6b/z), kapitánu Maršovi(12,4b/z) a Vackovi(11,2b/z). Těsně před začátkem extraligy se tým ještě utkal se silným Zlínem a prohrál 89:66 (nebyli zjištěny sestavy týmů).

Tým se bude opírat především o silné hráče ročníku narození 1995 a to především krídelníka Domanského, rozehrávače Vacka a pivotmana a kapitána v jedné osobě Maršu. Hlavní silou týmu je také přes dva metry vysoký podkošový hráč Prokop Slanina. K těmto oporám se přidají navíc nadějní hráči ročníku 96, kteří se v minulém roce umístili v žákovské lize na 5. místě. Z těchto hráčů se do hry nejvíce zapojují například výborný trojkař a rozehrávač Marek Ličejník, pivotman Martin Barák a křídelník David Živný. Kombinací těchto dvou silných ročníků vzniká velmi vyrovnaný a silný tým, který má jak sílu pod košem tak zkušené hráče na perimetru.

V prvních dvou zápasech si Brněnští s přehledem poradili s Plzní 108:60 a s Pískem 100:58. V obou zápasech zářilo především duo Domanský-Slanina. Statistiky a komentář k zápasu tým Brna nezveřejňuje a jeho stránky v podstatě neposkytují o týmu žádné informace.

 

BC VYSOČINA - SOKOL VYŠEHRAD

24.10.2010 9:00

ADRESA: Rošického 6, Jihlava

rozhodčí: Jedlička Jiří - Kapounek Petr

 

PŘEDSTAVENÍ TÝMU VYSOČINY

Tým Vysočiny startoval v minulé sezóně v extralize U16 především s hráči ročníku 1994 a umístil se na 10.místě a tak těsně udrželi nejvyšší soutěž. V přestupním období ovšem došlo k přetáhnutí dvou nejnadějněších hráčů oddílu. Dvou metrový podkošový hráč Tomáš Šoukal (Nejlepší hráč týmu Vysočiny ročníku 1995) odchází do Pardubic. Lasu z Pardubic neodolal také nejlepší hráč Vysočiny z ročníku 1996, lídr týmu žáků v minulém roce, podkošový hráč Škranc David. Jediným hráčem se zkušenostmi z extraligy ročník 95 tak zůstal rozehrávač Michal Seidler.

Tým tak sehnal do svých řad několik hráčů ročníků 95. Ze Žďáru nad Sázavou přišli křídlo Klíma a pivotman Štěrba. Z Jindřichova Hradce pak pivot Procházka a na křídla dvojčata Dominik a David Neumannové. Z ročníku 96 se v týmu prosazují kmenový hráči Vysočiny rozehrávači Janík a Burian a křídelník Běloch. Nejsilnějším hráčem ročníku 1996, který zůstal na Vysočině, je křídelník Jan Krajcigr. V minulé žákovské sezóně dosahoval 14b/z a uvidíme, jak se mu bude dařit v kategorii kadetů.

Tým pod vedením trenéra Petra Pešouta se účastnil turnaje v hale týmu BA Sparta. Zde postupně prohrál se Sokolem Pražským 64:50, Slezskou Ostravou 80:60 a dokonce i s ligovým týmem domácí Sparty 75:63. V prvních zápasech extraligy si tým nejdříve připsal jasnou pořážku na palubovce Pisku 99:61. Zápas se zlomil především v druhé čtvrtině(32:10). V druhém poločase se tým Vysočiny zlepšil a vyrovnal hru a zapracoval na doskoku. Náskok Písku se ovšem stáhnout nepodařilo. Druhý zápas byl již podstatně vyrovnanější a v Plzni tým prohrál až po boji 76:64.

V obou zápasech se tým opíral především o výkony rozehrávače Seidlera, který dal v obou zápasech půlku bodu svého týmu. V Písku se částečně prosadil Běloch a v Plzni Procházka. Ostatní hráči svůj tým nepodpořili a tak je vyrovnanost kádru velmi slabá. Do domácího zápasu nejspíš nastoupí i křídelník Krajcigr.

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode