U16 - PREVIEW - Extraliga pro nás začíná výjezdem na Moravu

05.10.2010 00:04

PROTON ZLÍN - SOKOL VYŠEHRAD

9.10.2010 14:30

ADRESA: Dukelská 5413, Zlín

rozhodčí: Fanta Jiří - Junek Karel

 

PŘEDSTAVENÍ VYŠEHRADSKÝCH KADETŮ

Náš tým by měl na první dvě kola do Zlína a Prostějova odjet v kompletním složení. Doufáme, že se nám vyhnou nemoci a zranění, protože jenom v plné sestavě můžeme pomýšlet na dobré výkony. Tým kadetů předváděl v přípravných utkání velmi nevyrovnané výkony. Uvidíme, jestli bude výhodou nebo nevýhodou, že se v každém zápase bodově prosadil někdo jiný. Hlavními tvářemi budou především hráči ročníku 95. Tým budou ale muset podpořit i mladší hráči Jelínek, Chaloupka a Klasna. Dobré utkání v přípravě odehrál tým především ve dvou zápasech proti USK. V prvním prohrál o 3b v druhém 6b. Hra byla ale velice slušná a bojovný výkon nám jistě pomohl dobře se připravit na extraligu. Nejvíce problémů nám zatím dělá doskok a množství faulů.

PŘEDSTAVENÍ TÝMU ZLÍNA

Tým Zlína se v minulé sezóně umístil na sestupových příčkách a tak si musel extraligovou příslušnost vybojovat v baráži. Ta ovšem vyzněla pro Zlínské velmi jednoznačně. Po výhrách o 70b s Libercem o 40b s Prostějovem a ve dvojzápase s Plzní dvakrát o 50b si Zlínští kadeti udrželi nejvyšší soutěž U16 a navíc jejich tým má na to hrát na předních příčkách tabulky. Tým Zlína se již v minulé sezóně opíral o několik hráčů ročníku 1995, kteří budou lídry týmu v téhle sezóně. V minulé sezóně se z hráčů 95 prosazoval především podkošový hráč Heinzl(11b/z), křídelník Rubeš(10b/z), ale zejména rozehrávač Zumer (12b/z).

Tým se zúčastnil přípravného turnaje v Ostravě, kde se v tvrdé konkurenci umístil na 3.místě. Na tomto turnaji si tým připsal především skalp silného týmu Slezské Ostravy 73:54, následně porazil tým Prostějova 54:74. Jedinou porážku si připsali proti Pardubicím 86:77. Hlavními postavami týmu byli Rubeš a Smrža s 12b/z. Tým se prezentoval především velmi týmovým projevem a o body se podělili skoro všichni hráči. Velmi dobrou hrou přispěli Bruno da Silva, Gašperík, Hegmod a nebo bratr Nymburského Pumprly Radek.

Většina hráčů U16 budou startovat i v lize U18 a získávat tak velké zkušenosti. Hala Zelené, ve které startují Zlínští basketbalisté, je již řadu let velmi nepříjemnou destinaci a bouřlivý faoušci rozhodili již nejednoho soupeře. Naposledy minulý rok zde prohrál náš tým U16 77:66.

PROTON ZLÍN - SOKOL VYŠEHRAD

9.10.2010 14:30

ADRESA: Dukelská 5413, Zlín

                                            rozhodčí: Fanta Jiří - Junek Karel

 

PŘEDSTAVENÍ TÝMU PROSTĚJOVA

Všichni si jistě pamatují dvojzápasovou bitvu s Prostějovem na konci minulé sezóny o setrvání v extralize U16 (REPORTÁŽ zde). Náš tým nakonec orly přetlačil a dvojzápas vyhrál na domácí palubovce o jediný bod. Prostějovští si tak extraligu nevybojovali. V extralize přesto startují. Koupili si totiž licenci na extraligu z nedaleké Opavy, která chuť hrát nejvyšší soutěž neměla.

Prostějovští mají velký nedostatek hráčů ročníků 1995(pouze 3 hráči). Tým se tak bude nejspíš velmi opírat o hráče startující minulý rok v lize U14. Ročník 1996 je ovšem velmi silný a minulou sezónu se umístil na 3.místě v republice. Tým se stejně jako Zlín účastnil mezinárodního turnaje v Ostravě. Zde obsadil předposlední 7.místo. Utrpěl porážky se Slezskou Ostravou 83:62 a se Zlínem 54:74. Následně také debakl se Brnem 104:67. V posledním zápase turnaje si však vyšlápli na Moravskou Ostravu 75:77, která startoval ovšem bez reprezentanta Kouřila. Tým se opírá především o 195cm vysokého pivota Romana Jiříka(20/z), který dělal velké problémy našim hráčům již ve zmiňované kvalifikaci. Dalším zkušeným hráček je Daniel Žemlička(12/z). Z mladších hráčů se herně prosazují především Sehnal s Kořínkem. Prostějovu zatím moc nepomáhají hráči z lavičky a v zápase se tak prosazují především hráči základní sestavy. 

Tým si jako ambiciózní cíl zadal postup do play-off. Uvidíme, jestli bude tým převážně s mladšími hráči na tento cíl stačit hned v prvním kole proti našim kadetům.

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode