U16 - PREVIEW - Kadeti se představí doma proti Ostravé

04.11.2010 12:11

PŘEDSTAVENÍ VYŠEHRADSKÝCH KADETŮ

Tým kadetů se v minulém kole dočkal prvního vítězství na půdě Jihlavy 66:77.(Report zde). Velkým problémem je zatím nevyrovnanost výkonů týmu. Na vcelku dobrý výkon proti dvou silným týmům (Zlín, Brno), navázali kadeti slabšími výkony na palubovce Prostějova a Vysočiny. Spousta hráčů má navíc problémy s vyrovnaností svých výkonů. Tým nemá žádného excelentního bodového lídra a musí se spoléhat především na týmovou hru všech hráčů na palubovce. V zápase s Brnem bylo vidět zlepšení v sebevědomí většiny hráčů. Kluci teď hodně pracují na zlepšení obrané hry.

Pro některé překvapivým bodovým lídrem týmu je prozatím František Jelínek 15b/z, s otřesnou úspěšností trestných hodů 37/14. Fanda přesto zatím předvádí nejvyrovnanější výkony. Bodově se dále prosazují především Klimpera, Tomrle, Bohm a Chaloupka.

 


SOKOL VYŠEHRAD - BCM SLEZSKÁ OSTRAVa

6.11.2010 15:00

ADRESA: Výtoň aréna

rozhodčí: Macela Martin - Heinrich David

 

PŘEDSTAVENÍ TÝMU SLEZSKÉ OSTRAVY

Tým Slezské Ostravy pod vedením trenéra Černíka chce navázat na výsledky z minulých roků a probojovat se do závěrečného final-four.

V týmu zůstali 4 hráči z minulé sezóny pivotman Pešat, křídelník Šubert a Dedek. Zkušenosti z extraligy U16 má také Matěj Svobodai(ročník 96), který si v létě zkusil trénink i s A-týmem mužů. Z hostování v Havířově se vrátili Jakel a Přebinda. Společně s příchozími hráči ročníku 1996, přeborníky ČR z kategorie „U14“ Zahradníkem, Leczem, Jančíkem by měli tvořit základní osu týmu.

Nejlépe se zatím daří dvojici Šubrt-Svoboda (oba 20b/z). V závěsu je Jaroslav Dedek (17b/z). Tým ale zdobí především týmová fyzická hra. Nebezpečná je také agresivní obrana po celém hřišti a velká fyzická převaha. Slezané zatím nenašli v soutěži přemožitele a postupně zvítězili na palubovce USK, Sokola Pražského, následovně doma se Zlínem Prostějovem. Nejblíže k vítězství měl zatím ambiciózní tým Zlína, který Ostravané zlomili až s přechodem na zónovou obranu a vyhráli o 7b.

 

BCM MORAVSKÁ OSTRAVA - SOKOL VYŠEHRAD

7.11.2010 13:30

ADRESA: Výtoň aréna

rozhodčí: Macela Martin - Heinrich David

 

PŘEDSTAVENÍ TÝMU MORAVSKÉ OSTRAVY

 Další tým ze Slezského hlavního města se opírá především o výkony talentovaného Radovana Kouřila. Hráč, který již v minulém roce tým vedl a skvěle se prezentovali v reprezentaci U16, sbírá zkušenosti i v týmu U18 a II.lize mužů. Jeho průměrných 33b/z a úspěšnost TH 30/28, vzbuzuje respekt, ale také motivaci k velké snaze v obraně. Dalším skvělým střelcem je Kamil Vašťák 23b/z, je také skvělým střelcem za 3b. Ostatní hráči profitují především ze skvělé organizace hry a přihrávek od Radovana Kouřila.

Tým má na kontě dvě, pro někoho možná překvapivé porážky. Se Sokolem Pražským 92:78 a Zlínem 77:92. V souboji dvou Ostravských celků je zatím méně úspěšná, ale již po utkání s Pardubicemi budeme moudřejší.

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode