U16 - REPORT - Derby neúspěšná

07.12.2010 14:23

Po třech po sobě jdoucích výhrách náš tým nedokázal potvrdit svoje postavení v tabulce a prohrál o víkendu s oběma pražskými soky.

U16 - SOKOL VYŠEHRAD : USK PRAHA 66:68 (13:14;16:11;27:24;10:19)

Komentář: Zápas s pražským USK byl jistě jeden z mála utkání, do kterého jsme vstupovali jako favorité. Úvod do zápasu se nám vyvedl a šli jsme rychle do vedení 7:0. Hráči USK byli ovšem velmi důrazní a měli v tomto zápase velkou chuť a snahu po vítězství. Do konce první čtvrtiny se hra vyrovnala. Díky dobré poločasové obraně se nám podařilo vydřít si poločasové vedení 29:25. Po přestávce se nečekaně rozjela velmi ofenzivní podívaná. Oba týmy během ní nastříleli skoro stejný počet bodů jako za celý první poločas. Hned v úvodu posledního hracího období se nám nedařilo v útoku a soupeř velmi rychle smazal náš pracně vybojovaný náskok. Pět minut do konce byl stav vyrovnaný. Do koncovky zápasu vstupoval jako vedoucí tým USK. Poslední útok zápasu jsme měli možnost skóre vyrovnat, bohužel se nám nepovedlo z nájezdu zakončit a střela z pole byla nepřesná a špatně sehraná koncovka nás stála výhru. Konec nešťastného zápasu byl navíc ovlivněn faulem v poslední vteřině na Johnyho Bohma, který se snažil ohrozit koš soupeře přes celé hřiště, zákrok byl ovšem nepochopitelně posouzen jako faul na nestřílejícího hráč a tak jsme již šestkami skóre obrátit nemohli.

Zápas byl velmi nepovedený především obranou v druhém poločase, kde jsme inkasovali dohromady 46b, i přesto jsme si po většinu zápasu udržovali vedení. V koncovce jsme již jen zpečetili ofenzivní nemohoucnost v poslední čtvrtině. Určitě je potřeba aby v těchto klíčových zápasech vzali více odpovědnosti v útoku na sebe také zkušení Klimpera a kapitán Choutka.

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD: Tomrle Lukáš 16, Pavouček Dominik 15, Böhm Jan 12, Jelínek František 10, Klimpera Tomáš 6, Chaloupka Kryštof 4, Choutka Jan 3

USK PRAHA: Hanzlík Štěpán 17, Mareš Marek 16, Hájek Marek 14, Mumba Christopher 6, Mündel Karel 5, Tošovský Šimon 5, Jex Martin 2, Ropek Petr 2, Cirkovský Šimon 1

Fauly: 22:12 TH: 11/4:27/19 trojky 4:1 Rozhodčí: Horník Michal - Raiman Vojtěch

U16 - SOKOL VYŠEHRAD : SOKOL PRAŽSKÝ 58:82 (16:18;13:23;23:21;6:20)

KOMENTÁŘ: Zápas jsme začali velmi bojácně, přitom se nám z počátku dařilo velmi dobře eliminovat útočnou sílu soupeře. Bohužel se nám nedařilo této zlepšené obrany využít k rychlému protiútoku a jednoduché hře do nájezdu. Během prvních pěti minut druhé čtvrtiny jsme zahráli nejspíš nejlepší úsek zápasu (9:4) a překvapivě jsme se chopili 3b vedení. Zbylých 5min do konce poločasu jsme si ovšem vzali v obraně volno a soupeř nám uskočil na 12b, především díky třem slepeným trojkám. Přitom jak bojácně jsme hráli především v útoku, jsme měli zápas rozehraný dobře. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře a drželi se soupeřem krok. Rozhodující snahu o stáhnutí skóre jsme předvedli v páté minutě, kdy se 8b (dvě trojky) prezentoval dnes výborný Jelínek. Bohužel jsme vždy po útočném úderu dostali těžkou střelu na druhé straně navíc většinou za tři body. Náš největší nápor tak soupeř bez ztráty vedení ustál a v poslední čtvrtině již pouze navyšoval náskok.

V obraně se dnes velmi dobrým výkonem prezentoval Bohm, který se nezalekl velké hrozby soupeře Pecháčka. Až na podcenění jeho skvělé střelby za 3b si počínal s hvězdou ročníku 95 úctihodně. Bodově dnes tým vedl především Jelínek (4trojky) a po méně ofenzivním sobotním výkonu také kapitán Choutka, který ovšem při větší aktivitě mohl být i více nebezpečný. V hostujícím týmu byl "ČERNÝM PETREM" především Patrik Vacínek, průměr 3b/z - dnes 16(4trojky), který při střelecké nemohoucnosti Kroutila (0b) a spíše průměrným výkonům tria Pecháček(29b)-Korous(11)-Aulich(11), byl pomyslným jazýčkem na vahách.

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD: Jelínek František 20, Choutka Jan 18, Pavouček Dominik 6, Chaloupka Kryštof 5, Böhm Jan 3, Klasna Jan 3, Mitrović Marko 2, Tomrle Lukáš 1

Fauly: 13:20 TH: 20/12 trojky 7:8 Rozhodčí: Heinrich D. - Smetana J.