U16 - REPORT - Kadeti vyloupili haly svých soupeřů

21.11.2010 16:18

    Týmu kadetů se podařilo vrátit se do své domácí haly po víkendovém "tripu" se skalpem Plzně i Písku. Především v Sršní-aréně se našemu týmu povedlo vyhrát po 4letech a tak jsou body velmi ceněny. Tým se tímto povedeným představením vyšvihl na 6. místo v tabulce.

U16 - LOKO PLZEŇ : SOKOL VYŠEHRAD 70:75 (11:24;21:14;17:19;21:18)

Komentář: Do haly Lokomotivy jsme přijeli dostatečně včas, abychom se seznámili s prostředím tréninkové haly(v hlavní hale se připravovalo boxerské střetnutí). Oba týmy vstoupily do zápasu velmi opatrně a 4 minuty se hráči spíš oťukávali a body přibývali velmi pozvolna. Konec první kvarty ovšem ovládli naši hráči šňůrou 13:2. Plzeňští byli v tomto úseku velmi pasivní v obraně a nám se dařilo velmi lehce skórovat. Rozjezd domácích jsme se pokusili zastavit zónovou obranou, ale náš špatný pohyb daroval střelcům lokomotivy tři úspěšné trojkové střely. Do poločasu se tak Plzeňští dostali na dostřel 4b a v druhém poločase nás čekal velký boj. Naštěstí jsme díky 8b šňůře brzy odskočili na dvouciferný náskok. Větší problémy nám začali dělat problémy s fauly a výron Tomáše Klimpery a nemohoucnost Dominika Pavoučka daly naší sestavě další rány. Domácí stále dotahovaly především manko z první čtvrtiny a nedařilo se jim dostat se do vedení. V závěru zápasu se Plzeň bodově dotáhla především díky nemohoucnosti našich hráčů ve střelbě šestek (8/2), ale náskok se nám podařilo udržet, především díky lepšímu procentu střelby.

Tým Plzně se opět opíral o své dva hráče domažlické školy Štípka a Kozinu, kteří se společně postarali o 45b týmu. Kaňkou na zápasu je především velmi nízká úspěšnost trestných hodů, velký počet faulů a přístup některých hráčů v úsecích kde se tolik nedařilo a byla potřeba především bojovnost. Další nepříjemností bylo zranění Tomáše Klimpery, který se za 20min strávených na hřišti postaralo 18b družstva. Nájezd do 4 Plzeňských hráčů se však stalo osudným pro jeho kotník a vyřadilo ho z nedělního zápasu.

Johny Bohm: "V sobotu proti Plzeňskému kraji jsme do zápasu vstoupili nebojácně a oddaně na 100% vyhrát, čemuž naznačovalo i skóre po první čtvrtině, když jsme vedli už dvouciferným rozdílem. Pak ale naše obrana ulevila a zase jsme v útoku začali hrát takzvaně: „hurá na koš“ a to se nám nevyplatilo, soupeř začal stahovat a do poločasu jsme vedli pouze o 6 bodu.

Po půli jsme se zase vrátili k dvoucifernému vedení a už to vypadalo s naším celkem jako vyhraný zápas. Ke konci hry jsme v posledních 2 minutách vedli o deset bodu, ale soupeř dotáhl skóre na 5 bodů díky několika proměněným trojkám v závěru."

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD: Klimpera 18; Choutka 17(1); Tomrle 12(3); Bohm 12; Jelínek 8; Chaloupka 6; Klasna 2
LOKO PLZEŇ:  Štípek Jan 26(2), Kozina Jan 19(3), Bakule Jan 7, Bílek Martin 6, Krůta Martin 6, Lejsek Adam 4, Černý Martin 2

Fauly: 24:23 TH: 27/19 : 27/10 trojky 5:5 Rozhodčí: Pospíchalová - Sedláček

 

U16 - SRŠNI PÍSEK : SOKOL VYŠEHRAD 66:76 (24:24;10:14;20:13;12:25)

Komentář: Sokolské derby pro nás připravilo velkou motivaci v podobě dobytí horké půdy sršní arény. Úvod zápasu byl bodově vyrovnaný, ale vysoký počet bodů napovídá o marnosti obou obran. V druhé půlce druhé kvarty se musel domácí tým obejít bez služeb svého kapitána Petra Šlechty(3faul) a jejich útočná síla polevila. I přes špatnou úspěšnost střelby šestek (první půle 14/4) jsme odcházeli do šaten s 4b vedením. Po poločase se však začala na našich hráčích projevovat únava z druhého náročného zápasu. Písek zlepšil obranu a nám se nedařilo je v útoku byť jen přibrzdit. Šesti minutový úsek hry vyhráli domácí 17:5 a ujali se 8b vedení. Náši hráči na tom nebyli dobře a k únavě fyzické se přidala i psychická a zápas nám začal utíkat. V nekritičtější chvíli zavelel k obratu kapitán Choutka a společně s již třetí trojkou Pavoučka přesvědčil hráče, že zápas se vyhrát dá. V euforii hrající Vyšehradští dokázali na přelomu 3 a 4 kvarty zabrzdit nápor soupeře a otočit vývoj skóre šňůrou 19:2. V posledních minutách držel prapor písku nad vodou již pouze Šlechta (10b v posledních 5min) a to nestačilo na bojovný výkon sokolů z Prahy.

Také sršni se opírali na útočné polovině především o duo Šlechta-Svoboda, kteří nastříleli skoro 2/3 bodů týmu. V našem týmu nahradil zraněného Klimperu bodově Pavouček (střelba z trojky 6/4) a pod košem zaskočil Chaloupka. K opět tragické střelbě šestek se přidali ještě úseky s velmi špatným obranným doskokem.

Johny Bohm: "V neděli v Písku jsme drželi krok a po první čtvrtině byl stav nerozhodný. Přesto trenér s naším výkonem nebyl spokojený, protože jsme dostali 24 bodů za čtvrtinu. Druhá a vyrovnaná čtvrtina, díky které jsme na závěru vedli o 4 body a byly jsme nad píseckými ve větším fajnu, Ve třetí čtvrtině jsme na začátku prohrávali o 10 bodů, ale dokázali jsme srovnat hru. Poslední čtvrtina byla pro domácí úplně zničující díky velké úspěšnosti za 3 body Dominika Pavoučka, kterému se v minulém zápase moct nedařilo a také díky Lukášovi Tomrlemu, který rychle vybíhal do rychlých protiútoků a po zápase měl úplně mokré triko, že jsme ho ve sprchách museli vyždímat, jinak by měl mokrou celou tašku."

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD: Tomrle 16(2); Chaloupka 16; Choutka 15(1); Pavouček 14(4); Bohm 9; Jelínek 4; Mitrovič 2
SOKOL PÍSEK:  Šlechta Petr 25(1), Svoboda Vilém 14(4), Fořt Ladislav 6, Koc Ondřej 6, Skočil Michal 6, Horský Marek 5, Šteier Martin 4

Fauly: 19:13 TH: 10/7 : 23/9 trojky 5:7 Rozhodčí: Hána - Havlíček

Dobrou práci tentokrát předvedl především na rozehrávce Choutka, který se začíná díky pravidelným tréninkům a herní praxi zahřívat. Pod košem byl velmi platný bojovný, ale ne bezchybný výkon Johnyho Bohma. Především díky zlepšenému výkonu v nedělním zápase se tentokrát prosadil i Tomrle. Po otřesném výkonu v Plzni se do týmu snad již zapracoval také Pavouček.

"Dvě cenné výhry byli zásluhou především velké vyrovnanosti bodových hráčů našeho týmu. Velkou zásluhu na úspěchu mají i hráči z lavičky a celý mančaft, který za sebou stojí a výbornou bojovnou náladou se dokáže na zápasy skvěle připravit" Ulrych Petr

Průběh sezóny je pro náš tým zatím, až na prohru v Prostějově, šťastný. Ve vyrovnané tabulce však nikdo nemá nic jistého a klidně již další zápasy můžou přinést propad do sestupových bojů. Ke klidné záchraně vede ještě dlouhá a upocená cesta.

"Hráči mají pořád ještě rezervy především v přístupu k tréninku a mohli by hrát rozhodně lépe pokud by si navodili více zápasové atmosféry i v tréninku" Ulrych Petr

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode