U16 - REPORT - Po povinném vítězství přišlo útočné trápení

02.02.2011 18:28

    Další zápasy extraligy čekaly náš tým kadetů a opět si v sobotu náš tým poradil s posledním týmem soutěže z Jihlavy a v neděli se ofenzivě protrápil nepohledným zápasem proti jednomu z favoritů soutěže z Brna.

U16 - SOKOL VYŠEHRAD : BC VYSOČINA 74:46 (19:13;16;15;18:11;21:7)

Komentář: Úvod zápasu patřil našim hráčům a především Jelínkovi, který po dvou minutách zvyšoval vedení v poměru 7:2. Další šance se nám ovšem nepovedlo proměnit a ani celoplošná obrana se nám moc nevyvedla a tak se tým Vysočiny do 7min dostal zpátky do hry a dokonce do vedení 9:10. Nakonec jsme si do konce první čtvrtiny zvládli vytvořit 6b vedení. Druhá čtvrtina byla velmi vyrovnaná a nesla se ve vlnách obou týmů. Náš tým odcházel do šaten s mírným náskokem. I po přestávce narůstal náš náskok velmi pomalu a neúčast našeho kapitána a ústředního rozehrávače Choutky byla znát. Naštěstí jsme si vytvořili dvouciferný náskok, především díky lepší obraně klíčového hráče soupeře Seidlera. Rozhodující náskok jsme si vytvořili až na začátku poslední kvarty šňůrou 17:2. V závěru utkání dostali příležitost hráči z laviček obou týmů a většina z nich se za svůj čas na hřišti odvděčila bojovným výkonem. Hosté měli zápas slušně rozehraný, ale střelec týmů Seidler byl na všechno příliš sám.

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD:  Jelínek František 21, Tomrle Lukáš 18(3), Böhm Jan 12, Klasna Jan 8(1), Pavouček Dominik 8(1), Chaloupka Kryštof 4, Mitrović Marko 2, Klimpera Tomáš 1
VYSOČINY: Seidler Michal 25, Štěrba Martin 5, Chlup Tomáš 4, Knetl Petr 3, Krajcigr Jan 3, Klíma Jakub 2, Neumann Dominik 2, Neumann David 2

Fauly: 22:24 TH: 20/9:17/10 trojky 5:0 Rozhodčí: Salvetr Rudolf - Buršík Martin

U16 - SOKOL VYŠEHRAD : JBC BRNO 35:74 (9:27;9:10;3:14;14:23)

Komentář: Vstup do zápasu s Brnem nám hrubě nevyšel a soupeře jsme nestíhali přibržďovat při navyšování skóre. v 6min byl již náskok Brna 4:18. Postupem času se podařilo našemu týmu přibrzdit ofenzívu soupeře zónovou obranou, která se však zlepšila až ve druhé čtvrtině. Druhá čtvrtina byla velmi nepohledná. Oba týmy se nemohli trefit do koše a tak skóre narůstalo velmi pomalu. Našim hráčům se začalo dařit v obraně a zlepšili se na doskoku. Ovšem v útoku to byla velká nemohoucnost a tak se náskok Brna neztenčoval. Snažili jsme se využít špatnou úspěšnost trojkové střelby soupeře, ale ten se přeci jenom začal trefovat a 4 úspěšnými pokusy zvyšoval po poločasové přestávce na rozdíl 30b. Poslední kvarta se již spíše dohrávala. Motivací Brna byla již pouze snaha zlepšení úspěšnosti střelby, což se částečně podařilo. Přestože jsme oproti zápasu v Brně zlepšili obranu a soupeři dovolili o 30b méně, náš tým tentokrát nenašel způsob jak se prosadit v útoku. Pouze tři hráči na tak kvalitního soupeře nestačí. Z naší strany zlepšoval herní projev týmu především Johny Bohm, který po celých 40min bojoval s převahou soupeřových pivotů a jeho výkon měl velmi slušné nasazení.

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD:  Jelínek František 12, Böhm Jan 8, Pavouček Dominik 8(2), Fremut Tomáš 3, Dúha Matěj 2, Mitrović Marko 2

Fauly: 17 TH: 17/9 trojky 2 Rozhodčí: Salvetr Rudolf - Buršík Martin

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode