U16 - REPORT - Prostějov porazila první čtvrtína. Na překvapení proti Zlínu nezbyla síla.

17.01.2011 22:54

    Na začátek druhé poloviny extraligové sezóny se náš tým utkal o cenné vítězství s hráči Prostějova. Především díky ofenzivní první čtvrtině získal néjen vítězství, ale také lepší vzájemné skóre. V neděli předvedl tým slušný výkon proti hráčům Zlína, ale na překvapení již neměl dostatek sil.

U16 - SOKOL VYŠEHRAD : BK PROSTĚJOV 80:65 (29:13;17:19;15:15;19:18)

Komentář: První čtvrtina a s ní i vstup do zápasu byl pro hráče spíše zahřívajícím kolem a tak po 5minutách bylo skóre 8:10. Během dalších minut ale strhl otěže zápasu na svou stranu náš tým. Rychlou hrou zaskočil soupeře a nájezdy našich hráčů končily buď  košem nebo faulem při střelbě a v nejlepším obojím:-). Ofenzivní smršť a dobrá obrana přinesla sérii 19:5 a navíc problémy s fauly pro hostující celek. Prostějov zápas překvapivě nezabalil a na začátku druhé čtvrtiny využil našeho zaváhání a podobnou sérií snížil náskok na 5b. Došlo ovšem na vyfaulování hostujícího rozehrávače Nečase a navíc klíčový pivotman soupeře Jiřík si udělal 4 faul. Po prostřídání si náš tým vzal vedení šňůrou 11:0 do poločasové přestávky zpět. Po změně stran se hned v úvodu po pátém faulu odporoučel na lavičku hostující Jiřík. Prostějov však především díky Kořínkovi s Žemličkou udržoval hru vyrovnanou, ale náskok se tentokrát snížit nepodařilo. V poslední čtvrtině šlo již spíše o udržení lepšího vzájemného skóre (Vyšehrad prohrál v Prostějově o 7b). Tři minuty do konce si ještě vykřesali hosté naději na korekci skóre třemi trojkami o desku:-), ale v závěru jsme si již výsledek pohlídali.

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD: Klimpera Tomáš 20, Jelínek František 17, Chaloupka Kryštof 16, Choutka Jan 13, Böhm Jan 7, Tomrle Lukáš 5(1), Pavouček Dominik 2

Fauly: 19 TH: 34/19 trojky 1 Rozhodčí: Šafařík Michal - Vondráček Marek

U16 - SOKOL VYŠEHRAD : PROTON ZLÍN 65:79 (13:18;17:28;24:15;11:18)

Komentář: Nástup do zápasu se Zlínem byl o poznání horší. Hned první útok nám utekl Pumprla a následně a následně přidali další body Hegmon s Hanzlem. Po přechodu na zónovou obranu jsme se do zápasu vrátili a hru vyrovnali. I přesto nám v poslední minutě soupeř uskočil a trojkovou smrští na začátku druhé čtvrtiny (4 trojky) si vybudoval dvouciferný náskok. Propadli jsme pocitu, že nás soupeř přehrává a najednou jsme přestali bránit. Soupeř nám uštědřil další 10b šňůru a nám se povedlo do poločasu již jen korigovat na rozdíl 16b. Po poločase se 5min rozdíl neměnil. Poté ale přišel trojkový "hattrick" našich hráčů a sérií 13:2 jsme stáhli manko na 6b. V poslední čtvrtině jsme však již nenašli sílu na obrat. Poslední minuty se již pouze stříleli šestky a nakonec si Zlín zaslouženě vychutnal výhru o 14b.

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD: Tomrle Lukáš 21(5), Choutka Jan 17(1), Jelínek František 7, Böhm Jan 6, Klimpera Tomáš 6, Chaloupka Kryštof 5(1), Pavouček Dominik 3

Fauly: 16 TH: 24/12 trojky 7 Rozhodčí: Šafařík Michal - Znamínko Petr

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode