U16 - REPORTÁŽ - Kadeti přiváží první výhru

25.10.2010 11:58

    Po nevydařeném "výletu" do Moravských luhů a hájů, způsobeném především porážkou v Prostějově, se náš tým kadetům vydal na druhou náročnou výpravu do Brna a do Jihlavy. Náročná cesta, způsobená především dlouhým tří hodinovým přejezdem osobáčkem do Jihlavy, byla zakončena výhrou v Jihlavě. Pojďme si přiblížit tyto dva zápasy.

U16 - JBC BRNO : SOKOL VYŠEHRAD 97:70 (28:15;20:24;24:15;25:16)

Komentář: V hale na Morendě jsme začali velmi špatně a opět zaspali začátek zápasu. Po 3min zápasu jsme prohrávali 8:0. Po tomto úseku jsme konečně ztratili respekt ze soupeře a zbytek poločasu hráli vyrovnanou partii. Velmi dobře jsme bojovali v obraně a především s velkou výškovou převahou soupeře. Náš projev byl více pohyblivý a podařilo se nám využít i pár možností pro rychlý protiútok. V závěru poločasu jsme využili nemohoucnosti Brna ve při střelbě z delší vzdálenosti a nasadili zónovou obranu, proti které se soupeř nebyl schopen prosadit. V druhém poločase jsme už dlouho nedokázali klást odpor. Nevedlo se nám udržet nasazení a koncentraci a soupeř využíval našich chyb. Až do konce zápasu Brněnští navyšovali náskok Naši hráči předváděli především v prvním poločase výborný výkon v druhém poločasu soupeř zlomil zápas na svou stranu a zaslouženě vyhrál.

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 20, Tomrle Lukáš 16(3), Jelínek František 10, Choutka Jan 9, Klimpera Tomáš 6, Böhm Jan 5, Klasna Jan 2, Mitrović Marko 2
JBC BRNO: ???

Fauly: ??:20 TH: ?/? : 37/19 trojky ?:2 Rozhodčí: Fanta J. -Menšík J.

 

U16 - BC VYSOČINA : SOKOL VYŠEHRAD 66:77 (23:19;16:25;11:13;16:20)

Komentář: Na Jihlavské palubovce jsme opět do zápasu špatně vstoupili. Nutnost prvního vítězství na palubovce slabšího soupeře nám neskutečně svazovala ruce. Většina hráčů byla naprosto neopodstatněně nervózní a soupeře jsme velmi podcenili. Hlavní pokyn byl uhlídat hráče Vysočiny Seidlera. Výsledek? Sedmnáct bodů právě z ruky klíčového hráče soupeře během první čtvrtiny. V druhém hracím období se podařilo především Jelínkovi tohoto hráče přibrzdit a nám se začalo více dařit v útoku. Třetí čtvrtina byla pro zápas klíčová. Soupeř měl velké problémy s fauly. Ani ve třetím hracím období se nám nepodařilo zápas zlomit a bojovný výkon domácích držel jejich šance na výhru pořád vysoko. Naštěstí jsme soupeře již nepustili do vedení, soupeři se vyfaulovali 4 hráči a my jsme tak mohli slavit velmi utrápenou první výhru v soutěži

BODY: Jelínek František 21(2), Tomrle Lukáš 19(3), Klimpera Tomáš 17, Choutka Jan 9(1), Böhm Jan 6, Chaloupka Kryštof 5

SOKOL VYŠEHRAD: Bohm 20; Jelínek 15; Chaloupka 10; Klimpera 6; Choutka 3; Pavouček 2
BC VYSOČINA:
Seidler Michal 36(5), Krajcigr Jan 8, Neumann Dominik 8, Štěrba Martin 8, Procházka Vlastimil 4, Chlup Tomáš 2

Fauly: 32:18 TH: 21/9 : 40/17  trojky 5:6 Rozhodčí: jedlička Jiří - Kapounek Petr

 

Velmi nepříjemná je především nevyrovnanost našich výkonů. Velmi dobrý výkon na palubovce silného Brna následoval utrápený výkon v Jihlavě. Doufáme, že našim hráčům pomůže první výhra v sezóně k uklidnění své hry. Pokud opadne zbytečná nervozita a přeneseme tréninkovou výkonnost do zápasů, budeme úspěšní. Nezbývá než nepolevovat v tréninku a pokračovat dál v práci protože již v Brně byli vidět výsledky a zlepšení naší hry.

Tradičně vyrovnané výkony předváděl po oba dny neúnavný Jelínek. Zlepšení ve hře bylo vidět u kapitána Choutky, ale pořád mu ještě zbytečně svazuje ruce nervozita. Dobrou formu ukázal i Tomrle, jeho 6 tref z trojkové čáry mazaly pouze nepozornosti v obraně. Velkým příslibem je práce Kryštofa Chaloupky, který dokázal využít rozehranost z žákovské kategorii a důvěru trenéra.

 

VÝSLEDKY 4.KOLO

  • BC VYSOČINA - BK PARDUBICE 40:155
  • SLEZSKÁ OSTRAVA - PROTON ZLÍN 67:60
  • MORAVSKÁ OSTRAVA - BK PROSTĚJOV 98:78
  • LOKO PLZEŇ - USK PRAHA 80:79pp
  • SOKOL PÍSEK - SOKOL PRAŽSKÝ 79:77

VÝSLEDKY 5.KOLO

  • JBC BRNO - BK PARDUBICE 51:90
  • SLEZSKÁ OSTRAVA - BK PROSTĚJOV 110:54
  • MORAVSKÁ OSTRAVA - PROTON ZLÍN 77:92
  • LOKO PLZEŇ - SOKOL PRAŽSKÝ 57:84
  • SOKOL PÍSEK - USK PRAHA 72:55

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode