U16 - ROZHOVOR s kapitánem v baráži o extraligu Honzou Choutkou

17.06.2010 09:13

      Přinášíme Vám rozhovor s kapitánem týmu, který vybojoval udržení v nejvyšší soutěži kadetů pro příští sezónu. Honza byl jedním z tahounů týmu, ale především důležitým mužem v kabině. Ve čtyřech zápasech baráže přispíval průměrně necelýmy 12b na utkání, ale především z pozice rozehrávače řídil naši hru.

         Honzo Váš tým se s dávkou smůly umístil na 11. místě tabulky, což znamenalo, že jste se o udržení v extralize museli tvrdě poprat v 6ti členné baráži. Jaká byla nálada v týmu, když jste zjistili, že Vás místo volnějšího konce sezóny, čeká příprava na hodně těžká a důležitá utkání?

Tak samozřejmě jsme byli zklamaní z našeho výsledku v extralize, ale řekli jsme si, že v následujících utkáních půjde opravdu o všechno a tak jsme přistupovali i k celé přípravě.

 

2)      Tým se musel nově poskládat z hráčů ročníku 95 a mladších. Vytvořil se tak dost odlišný tým od toho, který hrál v sezoně. Jak probíhala příprava na baráž o extraligu?

        Tým se změnil opravdu hodně. Hlavní změna byla, že se „snížila“ výška našich pivotů, ale na druhou stranu jsme posílili na pozici vyššího křídla příchodem Honzy Böhma, dále se připojilo hodně kvalitních kluků z ročníku 96.  Jak jsem již zmínil, příprava byla velice intenzivní a k tomu přispěla i vysoká docházka. Tréninky probíhaly, i když ne úplně po celou dobu, ve velmi dobrém tempu.

 

3)      V prvním kole kvalifikace jste se utkali s celky Plzně a Ústí nad Labem. Oba zápasy jste odehráli v jednom dni s pouze dvouhodinovou přestávkou. Jak bylo náročné sehrát dva důležité zápasy v rychlém sledu?

        Odehrát dva velmi důležité zápasy v jeden den a navíc s tak malou přestávkou bylo nesmírně těžké a to jak fyzicky, tak i psychicky. Již po prvním zápase jsme byli dost vyčerpaní, ale únavu jsme si nesměli v druhém zápase připouštět a museli jsme pořád makat naplno, ale ze začátku se nám to moc nedařilo.

 

4)      V Plzni se Vám podařilo dvakrát zvítězit. V čem myslíš, že byla největší síla týmu? Čím jste předčili soupeře?

        Rozhodně největší zbraní našeho týmu bylo kolektivní pojetí obou utkání a to, že jsme k oběma soupeřům přistupovali s určitým respektem a nepodcenili jsme je.

 

5)      V rozhodujícím dvojzápase o účast v extralize jste se utkali s týmem Prostějovu.  Sobotní utkání jste nezvládli a prohráli jste o 19b. Jaká byla největší síla soupeře a jaká byla nálada v týmu před rozhodujícím zápasem, který jste museli o 20b vyhrát?

Rozhodně bych sobotní porážku odůvodnil naší nemohoucností v útoku a na obranném doskoku. A když se k tomu přidala skvělá střelba Prostějova jak z tříbodového území, tak i z prostoru za dva body. Tak nebylo o čem diskutovat. Do Prahy jsme se vraceli unavení nejen po zápase, ale i po vyčerpávající cestě, ovšem s odhodláním v nedělním utkání překvapit a vyhrát. I když jsme věděli, že nás nečeká vůbec snadný úkol.

 

6)      Musím uznat, že v nedělní domácí odvetě na Vás porážka nebyla znát a nutnost vysoké výhry Vám nesvazovala ruce. Čím to, že se tým tak neskutečně zvedl a již do poločasu vedl o 19b a v druhém poločase se začínalo v podstatě od znova. Jak se Vám povedlo ze sobotní prohry tak rychle otřepat? A kde jste našli psychickou a fyzickou sílu na soupeře takhle vlítnout a naprosto ho přehrát?

        Tak v šatně jsme si před zápasem řekli, že musíme zapomenout na tu sobotu a hrát naši hru. Trenér pak ještě dal za úkol postupně stahovat těch 19 bodů a na konci to rozhodnout. A když jsme nastoupili na hřiště, tak z nás všechna únava spadla a všechno to šlo v podstatě úplně samo.

 

7)      Nakonec bych chtěl pogratulovat k udržení extraligy, což se Vám povedlo velmi těsnou, ale zaslouženou výhrou o 21b. Jaká byla nálada v týmu po až „zázračném“ obratu tohoto dvojzápasu? Moc lidí Vám nevěřilo, že jste schopni extraligu udržet. Jak jste se cítili, když se vám tento úspěch podařil?

Nálada byla naprosto skvělá a jsem rád, že jsme právě spoustu lidí překvapili a ukázali, co dokážeme týmovou prací. Cítili jsme se pochopitelně skvěle, ale museli jsme si uvědomit, že práce rozhodně nekončí a musíme dál tvrdě trénovat. Určitě děkujeme a to nejen vám, ale i všem divákům co přišli podpořit náš tým.

Závěrem bych chtěl Honzovi poděkovat za jeho názory a za čas, který tomuto rozhovoru věnoval a popřát mu hodně úspěchů v basketbalovém i mimosportovním životě.

 

Ulrych Petr

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode