U16 U14 - Kadeti a Žáci se přesouvají na soustředění do KLATOV

25.08.2010 23:08

Letní příprava je někdy pro hráče velmi nepopulární část sezóny. Připravili jsme pro Vás článek o tom, jak toto období prožívají hráči týmu kadetů a žáků. Nejdříve si zhodnotíme právě proběhlou týdenní přípravu v pražské sokolovně na Výtoni. Následně si povíme něco o plánech těchto kategorií na soustředění v Klatovech a o přípravném turnaji.

U14 - žáci

Žáci začali přípravu již 14dní před koncem prázdnin, což bylo pro většinu hráčů novinkou. Přesto se sešli v podstatě v plném složení. Proti nominaci na soustředění chyběl pouze Pekergin. Tréninky probíhaly většinou v dopoledních hodinách na Výtoni.

Během pondělního tréninku se hráči opět seznámilis tím, co vlastně znamenají slova "hrát basketbal". Na programu byly také různé fyzické testy; měření a vážení, aby se trenéři dozvěděli jak se o sebe a o svou fyzičku kluci přes léto starali. Výsledky testů našich žáků si můžete přečíst zde.

V úterý proběhl dvoufázový trénink a až do konce se nacvičoval především útok, respektive protiútok. "Hráči mají obecně v oblibě více útok a rádi zakončují a dávají koše. Tuto vlastnost v nich chceme přirozeně budovat, proto jsme začli touto oblíbenější činností" Během prvních tréninků se tak především pilovala rychlost přihrávek a bleskový přechod do protiútoku. Speciálně pak přesilové situace.

Po středečním ranním tréninku byla pro hráče připravena regenerace v aquaparku na Barrandově. Zde si, v rámci odpočinku, hráči odplavali polovinu času v bazénu. Poté si již spíše užívali místní atrakce a tobogány. Ve čtvrtek se tým vypravil na dvě přípravná utkání s žákyněmi USK Praha. Reportáž ze zápasu si můžete přečíst zde.

Zbytek týdne byl vyplněn především venkovním atletickým tréninkem. Mezi sobotními tréninky měli kluci ještě čas zajít společně do kina a trochu se pobavit. Neděli a pondělí měli kluci volné, aby si stihly sbalit a odpočinout si před druhou fází soustředění v Klatovech. "Byla možnost klukům dát poslední dva dny volno, které mohli strávit ještě o prázdninách"

U16 - Kadeti

Kadeti se v pondělí sešli na Výtoni opravdu v hojném počtu. Z ročníků 95 a 96 se sešlo dohromady 17 hráčů. Chyběli v podstatě jenom Sapovalov, se kterým se nám zatím nepodařilo spojit a doufáme, že se objeví. Dále chyběl Honza Bakule, který se připojí na soustředění v Klatovech.

Kadeti absolvovali pět kvalitních tréninkových jednotek každou po 2,5hod. Postupně se opět dostávali do formy a obnovovali své basketbalové návyky. Každý trénink zahrnoval i CORE posilování střední části těla, které bylo pro většinu hráčů novinkou. Jeden trénink se díky počasí povedlo provést v přírodě a borci zjistili jak jsou na tom fyzicky.

"Všechny tréninky se zaměřovaly na intenzivní basketbalovou rychlost. Většinou jsme využívali především krátké úseky a sprinty. Tímto principem budeme kluky trénovat i na soustředění v Klatovech" Kadeti měli v první fázy přípravy do basketbalu velkou chuť a bylo vidět, že jim basketbal chyběl.

Skupina 17 hráčů na jednom tréninku samozřejmě v sezóně nezůstane. A tak bude několik hráčů absolvovat tréninky s žáky a budou hrát pražský přebor U16. Zatím se všem věnuje stejná pozornost.

Soustředění v Klatovech a přípravný turnaj

U14-Žáci

Vrcholem přípravy pro žáky a také velká výzva pro jejich fyzičku bude náročný zápasový blok. Od pátku do neděle se účastní turnaje SOKOL GRAND-PRIX a během pondělí a úterý se v Praze účastní turnaje USK TURNAMENT. (rozpis turnaje si můžete přečíst zde)

SOKOL GRAND-PRIX U14

SKUPINA A: TJ Klatovy; Mariánské Lázně; Sokol Vyšehrad; SKB Zlín

SKUPINA B: Levharti Chomutov; Písek; Jindřichův Hradec; BA Sparta

Pátek

 • 10:15 Klatovy : Sokol Vyšehrad (Průmyslovka)
 • 15:30 Zlín : Sokol Vyšehrad (U Vodojemu)

Sobota

 • 8:00 Mariánské Lázně : Sokol Vyšehrad (Průmyslovka)
 • Dále podle umístění ve skupině (bude doplněno)

Neděle

 • Dále podle umístění ve skupině (bude doplněno)
 • 13:30 zakončení

 

U16-kadeti

SOKOL GRAND PRIX U16

SKUPINA A: Brandýs n.L. "A"; Sokol Pražský; Plzeň; BA Sparta

SKUPINA B: Písek; Sokol Vyšehrad; Klatovy, Brandýs n.L. "B"

Pátek

 • 9:30 Sokol Vyšehrad : Klatovy (Čapkovka)
 • 18:15 Písek : Sokol Vyšehrad (Čapkovka)

Sobota

 • 10:15 Brandýs N.L. "B" : Sokol Vyšehrad (Čapkovka)
 • Dále podle umístění ve skupině (bude doplněno)

Neděle

 • Dále podle umístění ve skupině (bude doplněno)
 • 13:30 zakončení

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode