U16 - ROZHOVOR Radkem Ulehlou o proběhlé sezóně 2009/2010

28.06.2010 13:29

Přinášíme Vám rozhovor s Radkem Úlehlou kapitánem týmu U16 v proběhlé sezóně. Radek se pokusil zhodnotit extraligovou sezónu. Dozvíme se spoustu o rebeliích, o zapomínání dresů a o hře týmu.

1)                  V tomto ročníku jste skončili smolně na 11. místě, které bohužel znamenalo baráž o extraligu. Zhodnoť letošní působení Vašeho týmu? Co si osobně myslíš o postavení v tabulce. Myslíš, že odpovídá výkonům, které předváděl Váš tým?

Letos to bylo opravdu smolné. Extraliga byla poměrně vyrovnaná. Náš herní styl byl založen na dobré obraně, která se bohužel občas vytrácela a na střelbě. Výkony jsme měli však velmi různorodé. Cíl před sezónou, který jsme si vytyčili, byl nehrát baráž. Ale naší vinou se to bohužel nepovedlo. Způsobila to slabá docházka na tréninky nejen z důvodů nemocí hráčů, ale i odjezdů na hory nebo chaty. Několikrát v sezóně jsme prohráli naprosto zbytečně a tím se rozhodlo o našem sestupu na 11. místo. Po příchodu posily Michala Stainhausera se hra na pivotech zvedla, ale bohužel už to nestačilo. Jsem přesvědčen, že jsme měli na víc.

 

2)                  Váš tým se snažil o zaskočení soupeřů střídáním zónové a osobní obrany. Následně pak rychlý přechod do protiútoku. Jak tobě osobně sedí tento styl hry?

Tento styl hry mi velice sedí. Není nic lepšího, než, z aktivní obrany vyrazit do protiútoku a dát lehký koš. Střídání obran je hodně o komunikaci a plné koncentraci všech hráčů, což se nám občas nedařilo.

 

3)                  Měl jsi velkou důvěru od trenéra a odehrál jsi dost minut. Pokus se zhodnotit svůj přínos týmu. Jak se ti dařilo proti nejsilnějším soupeřům? S čím jsi měl největší problémy a v čem si myslíš, že by ses měl nejvíce zlepšit

Ano, důvěru jsem dostal velkou, za což jsem velmi rád. Svůj přínos vidím hlavně ve své aktivitě na hřišti. Bodově jsem také poměrně dost přispíval. Jelikož jsme hráli kolektivní basket s velmi častým zakončením za tři body, tak jsem měl i poměrně dost asistencí. Můj největší problém byly nevyrovnané výkony. Zlepšit bych se asi měl v zakončení levou rukou a přidat na fyzičce, a to poměrně dost.

 

4)                  Týmu většinou prospěje mít správnou „chemii“. Myslíš, že jste měli dobrou partu lidí, která táhla za jeden provaz? Jistě jste zažili spoustu srandy, Nevzpomeneš si na nějakou vtipnou historku z průběhu sezóny?

Určitě, byli jsme dobrá parta, jinak se basket ani hrát nedá. Srandy jsme zažili poměrně dost. Například, když Tomáš Klimpera oznámil v zastávce Ostrava-Svinov, že nemá s sebou dresy.

 

5)                  Dokázali jste si během sezóny, že můžete hrát i s těmi nejlepšími soupeři. V čem myslíš, že byla silná stránka vašeho týmu. Čím jste například dokázali zaskočit týmy z předních příček tabulky?

Myslím si, že nás leckdy soupeři podcenili. Když jsme například odvedli dobrou práci v obraně, rozjeli trojkostroj v útoku, tak s námi zápasy určitě nebyly lehké.

 

6)                  Vašemu týmu U16 končí sezona. Chceš říct něco závěrem? Například poděkovat spoluhráčům , fanouškům ….?

Hlavně chci poděkovat trenérům za to, že s námi celou sezónu vydrželi. Neměli to s námi vůbec jednoduché. Ocenit bych chtěl především Honzu Srnu a Michala Stainhausera, že v našem týmu přijali hostování. Byli pro nás velkým přínosem.  Vavřík „Štafetka“ Čermák měl též povedenou sezónu a byl hlavní tahoun týmu. Velký dík patří i rodičům , kteří nás auty vozili na utkání a podporovali na všech zápasech. Jinak jsem rád, že kluci 95/96 vybojovali baráž a přeji jim hodně štěstí do dalšího ročníku extraligy.

 

7)                  Závěrem se chci zeptat. Během sezóny jsi dostal příležitost i v týmu U18, s kterým jste se probojovali do play-off. Kde jste padli s Pískem 3:0 na zápasy. Jak osobně bereš možnost zahrát si tuto soutěž a jak hodnotíš svoje účinkování v ní.

Byla to pro mne velká zkušenost. Především náročnější tréninky, fyzicky těžké zápasy, ale po celou dobu skvělá atmosféra v kádru (různé rebélie a srandy). Měl jsem odlišnou roli než v U16. V U16 jsem byl tahounem, ale v U18 jsem měl sbírat zkušenosti. Na svůj mladý věk jsem dostal dost velký prostor na hřišti. Mé výkony byly i zde občas nevyrovnané, ale jsem moc rád za to, že jsem si za U18 mohl zahrát.

Děkujeme Radkovi za rozhovor a za jeho názory. Zároven mu přejeme hodně štěstí na reprezentačním srazu U16 a v nadcházející sezóně.

 

Ulrych Petr

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode