U17 "B" - REPORT - 1. kolo kvalifikace o ligu U17

21.05.2012 10:41

REPORT

Béčko kadetů odehrálo 1.kolo kvalifikace o ligu U17. Bohužel na litoměřické palubovce se nepodařilo získat 1. místo a přímý postup do ligy. Pokračovat se tedy bude 2.kolem, kde do cesty vstoupí tým BK Opava.

SOBOTA 19.5. 2012

SLAVOJ BK LITOMĚŘICE vs. SOKOL VYŠEHRAD 84:67(15:13 46:34 67:49)

Naše první utkání v kvalifikaci o ligu pro nás začalo lehce ospale a začátek utkání nám utekl. Nicméně po první čtvrtce byla hra vyrovnaná a do druhé čtvrtiny jsme šli pouze v mínusu 2 bodů. Ale ve druhé čtvrtině jsme naprosto přestali bránit a série ztrát na útočné polovině nás stálo hodně bodů. Litoměřice v poločasu vedli o 12, ale stále jsme věřili v obrat. Začátek třetí čtvrtiny nám opět nevyšel podle představ, když nám opět nefungovala obrana a obranný doskok. Náskok Litoměřic narůstal až na téměř 25 bodů. Potom kluci přidali v obraně a sérii košů jsme se dostali na dostřel 10 bodů od Litoměřic. Jenže nastavené tempo jsme nevydrželi a díky neproměněným TH nám soupeř opět utekl a utkání dotáhl až do vítězného konce. V našem útoku vynikal zejména Aiden Bossan autor 26 bodů, který svojí rychlostí a agresivitou dělal obrovské problémy v obraně Litoměřic.

Body Sokol Vyšehrad: Aiden Bossan 26, Chaloupka Kryštof 12, Korch Tomáš 12, Koula Jakub 6, Jech Martin 5, Brigl Šimon 2, Donát Blahomír 2, Humňal Matěj 0, Schmiedt Jan 0, Whalen Donovan 0

Trestné hody: 25/12

Fauly: 24

Rozhodčí: Kvasný Tomáš, Votoubek Jaromír

SOKOL VYŠEHRAD "B" vs. SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 2  70:66 (16:21 40:30 51:53)

Druhé utkání sobotního dne proti Hradci Králové jsme museli vyhrát pokud jsme chtěli pomýšlet na účast v lize. Pozornost v obraně na sebe stahoval jediný hráč na rozehrávce, který nasázel proti Nymburku 28 bodů. Na starost ho dostal Aiden Bossan, ale velice brzo si udělal fauly a musel spíše sedět na lavičce než pomáhat na hřišti. Nicméně na hřišti byl velice vidět Kryštof Chaloupka a přesně to jsme potřebovali. Hradec se dostal do problémů s fauly, ale stále jsme se nemohli odpoutat na více než 13 bodů. Série špatných obranných doskoků a špatné obrany nás neustále srážela do kolen. Ke konci to vypadalo na jistou výhru, protože Hradec měl dva důležitý hráče vyfaulovaný a tak si zahráli i hráči z lavičky, ale Hradec se chytnul par střelama z dálky a utkání ještě zdramatizoval. V tomto utkání se útočně dařilo Kryštofovi Chaloupkovi, ale velkou práci odvedla dvojice Jakub Koula a Šimon Brigl na velice nebezpečném rozehrávači Hradce Králové. Vydřená týmová práce.

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka Kryštof 22, Koula Jakub 12, Jech Martin 9, Aiden Bossan 8, Schmiedt Jan 6, Brigl Šimon 2, Donát Blahomír 2, Korch Tomáš 2

Trestné hody: 20/7

Fauly: 13

Rozhodčí: Votroubek Jaromír, Šlaj Jiří

NEDĚLE 20.5. 2012

BCM NYMBURK "B" vs. SOKOL VYŠEHRAD "B"  57:71 (16:20 33:40 46:62)

Nedělní utkání nás mohlo stále připravit o šanci na ligu. Sice jsme hráli proti nejslabšímu týmu, ale to neznamená, že nám něco nechali zadarmo. Kluci od začátku nastavili lepší tempo než v sobotu a od stavu 4:6 jsme již otěže utkání nepustili a dostali se až na 20 bodový rozdíl. Každopádně opět tragický doskok a špatná obrana připravila hráčům Nymburka lehké koše. V útoku se bodově zadařilo dvojici Aiden Bossan a Kryštof Chaloupka. V tomto utkání si zahráli daleko více hráči z lavičky a ani oni neudělali žádnou ostudu a zejména v obraně byli platní pro tým. Rozdíl mohl být vyšší, ale nedařila se střelba TH a to ani obvykle jistým střelcům.

Body Sokol Vyšehrad: Aiden Bossan 23, Chaloupka Kryštof 18, Koula Jakub 10, Jech Martin 9, Korch Tomáš 4, Schmiedt Jan 3, Brigl Šimon 2, Donát Blahomír 2, Humňal Matěj 0, Whalen Donovan 0

Trestné hody: 30/12