U17 - Hrozba sestupu odvrácena

25.03.2019 11:05

Kadeti v neděli odehráli utkání proti pražskému rivalovi a výhrou v tomto utkání si zajistili udržení v soutěži.

USK PRAHA „B“ vs. SOKOL VYŠEHRAD 56:72 (7:16 23:32 46:55)

Neděle 24. 3. 2019 – Celostátní liga U17, skupina “Play-out A“ (10.kolo) – 16:00 – TJ Sokol Žižkov I.

Jan Kefurt (trenér SV)

Vzhledem k ostatním výsledkům jsme věděli, že výhra znamená odvrácení sestupu. USK nastoupilo s 3 hráči Extraligy U17 a naše sestava se naopak opět zúžila na minimum. Od úvodu jsme drželi mírné vedení a určovali tempo hry. Ještě před poločasem jsme mohli utkaní strhnout na naši stranu, ale bohužel jsme chybami v obraně stále drželi domácí ve hře. I po půli se hrálo vyrovnaně. Ve vedení nás držela především organizovaná hra na obou polovinách hřiště. Výhru jsme utrhli až v poslední pětiminutovce. Hrozba sestupu je odvrácena a soutěž zakončíme za 14 dní venku.

Body Sokol Vyšehrad: Fiala Adam 15(3/2 + 1), Grunt Tomáš 15(3), Vašek Lukáš 15(5/3), Štolba Josef 13(4/1), Kopřiva Adam 10(4/3 + 1), Imenov David 2, Laňka Lukáš 2, Raković David 0