U17 - Kadeti zahájili nadstavbovou část

28.01.2019 08:09

První dvě kola nadstavbové části odehráli kadeti na venkovních palubovkách. V Klatovech se tolik nedařilo, ale z Chomutova přivezli hráči jasnou výhru.

BK KLATOVY vs. SOKOL VYŠEHRAD 77:59 (26:20 46:28 62:39)

Sobota 26. 1. 2019 – Celostátní liga U17, skupina “Play-out A“ (1.kolo) – 13:00 – SH BK Klatovy

Jan Kefurt (trenér SV)

V sobotním zápase byla konkurenceschopná 1. čtvrtina, kdy jsme dobře reagovali na zónovou obranu. Od 2. čtvrtiny však přišel výpadek, kdy jsme kupili tradiční chyby, jako jsou návrat do obrany nebo nevynucené ztráty. Poté už jsme nerespektovali vůbec nic - postavení v útoku, nesplňovali jsme zásady, které jsme si řekli, a v obraně jsme byli nuloví.

Body Sokol Vyšehrad: Grunt Tomáš 20(2/2), Štolba Josef 13(2/1), Vašek Lukáš 12(3/3 + 1), Vainer Šimon 5(1), Fiala Adam 4(4/1 + 1), Majer Matěj 4, Kopřiva Adam 1(2/1), Rakovič David 0

Střelba za 3b.: 3

Trestné hody: 13/8

Fauly: 16

BK LEVHARTI CHOMUTOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 50:75 (13:17 25:37 38:60)

Neděle 27. 1. 2019 – Celostátní liga U17, skupina “Play-out A“ (2.kolo) – 13:00 – Městská sportovní hala, Chomutov

Jako by se opakoval scénář z minulého víkendu, kdy chyběl nejlepší střelec sobotního utkání. Přes hrozivý začátek 0:8 jsme se ale rychle přenesli a od té doby jsme začali kralovat. Dobře jsme pracovali v obraně (25 bodů za půli není vůbec špatné skóre) a navíc jsme přidali několik bloků. V útoku jsme vytvořili několik přesilových situací a konečné i přidali myšlenku v postupném útoku. To vše neslo ovoce především ve 3. čtvrtině, kterou jsme začali 12:0! V tomto zápase jsme snad poprvé v sezoně ukázali úseky týmového basketbalu na dorostenecké úrovni.

Body Sokol Vyšehrad: Vainer Šimon 18(8/5 + 1), Vašek Lukáš 16(5/4), Fiala Adam 15(1/0 + 3), Štolba Josef 8(2/0), Kopřiva Adam 7(4/3), Rakovič David 7(1), Majer Matěj 4(4/2)