U17 - Náročný víkend

07.12.2017 11:07

Liga U17 měla na programu jeden z klíčových víkendů.

BK LEVHARTI CHOMUTOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 84:88 po 2. prodloužení (19:11 41:30 56:50 71:71 78:78)

Sobota 2.12. 2017 - Liga U17, sk. A (9. kolo) - 19:30 - SH Chomutov

Šlágr kola ! Souboj momentálně prvních dvou týmu tabulky nabídl opravdu zajímavou zápletku. Od prvních minut měli navrch domácí, my jsme byli tragičtí na útočné polovině a nedokázali se pořádně prosadit. To platilo celou první půli, průběh navíc ovlivnili rozhodčí, kteří napískali neskutečný počet faulů. V druhé půli jsme dokázali 11-cti bodový náskok domácích snížit a utkání šlo do vyrovnané koncovky, kde už v součtu obou týmů chybělo 8 hráčů s 5-ti osobními chybami. Do prodloužení jsme nejdřív se dotáhli úspěšnými TH. To samé platilo o 1. prodloužení, kde jsme dlouho ztráceli a v samém závěru došlo na klíčové trestné hody. Až v úvodu druhého prodloužení jsme se šňůrou 6 bodů dostali do vedení (poprvé v utkání !), vedení jsme již nepustili a po boji vyhráli.

Body Sokol Vyšehrad: Srp Štěpán 35(22/16 + 1), Hajlek Jakub 20(2/2 + 4), Olar David 14(8/6), Bella Miroslav 8(2/1 + 1), Nosek Ondřej 6(6/3 + 1), Netušil Filip 3(10/1), Bohovyč Lukáš 2, Chán Matěj 0, Kuznetsov Baniil 0, Macha Vit 0

Střelba za 3b.: 23/7

Střelba za 2b.: 36/19

Trestné hody: 50/29

Doskoky: 41

Fauly: 27

Kompletní statistky - ZDE

BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM vs. SOKOL VYŠEHRAD 75:63 (12:19 29:33 54:50)

Neděle 3.12. 2017 - Liga U17, sk. A (10.kolo) - 10:00 - Hala UJEP, Ústí nad Labem

V neděli jsme odehráli dobrý poločas. Po půli domácí velmi přitvrdili a my jsme během 2. minut přišli o náskok. Následovalo bohužel další zranění na naší straně (už 4 hráč v této sezoně). I přes další absenci jsme se drželi na dostřel tento limit jsme se drželi na dostřel a dokázali stáhnout na -3 body. V posledních 2.minutách domácí zvýšili na rozdíl 12 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: Nosek Ondřej 18(3/2 + 4), Olar David 13(1), Srp Štěpán 8(2/2), Bohovyč Lukáš 7(3/2 + 1), Macha Vit 6(2/2), Hajlek Jakub 4(2/1 + 1), Netušil Filip 4, Bella Miroslav 3(1/1), Chán Matěj 0, Kuznetsov Baniil 0

TABULKA PO VÍKENDU

Velmi mě překvapila návštěvnost jak v sobotu, tak i  v neděli. V slušně naplněných halách se hraje o poznání lépe a takto dobrá utkání si to jistě zaslouží. Velkým zklamáním jsou výkony rozhodčích. Momentálně se nacházíme v situaci, kdy náš tým + Ústí nad Labem a Chomutov máme schodně 7 výher a 3 porážky, při vzniklé minitabulce jsme bohužel až na 3. nepostupové příčce. Proto ve zbylých 4 utkáních musíme udělat vše pro 4 výhry a doufat, že naši soupeři zachybují aby jsme obsadili 1. nebo 2. postupové místo.

Připravil: Jan Kefurt