U17 - Nevydařený víkend

03.12.2018 14:10

O víkendu sehráli kadeti další dvě venkovní utkání. Ani v jednom případě se nepodařilo domácí zaskočit a hráči se tak vrátili domů bez vítězství.

BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM vs. SOKOL VYŠEHRAD 74:62 (17:12 32:39 53:50)

Sobota 1. 12. 2018 – Celostátní liga U17, skupina “A“ (9. kolo) – 16:00, hala UJEP

Jan Kefurt (trenér SV)

V odvetě jsme chtěli odčinit těsnou porážku z předchozího vzájemného utkání a zároveň zlepšit výkon oproti dvojutkání s týmem Klatov. Od prvních minut jsme se jen těžko aklimatizovali na rychlost domácích. Útok byl bez nápadu a v obraně jsme vytvořili spoustu faulů. Probuzení přišlo až po 5 minutách a od té doby se hrálo vyrovnaně. Na obranné polovině jsme vcelku dobře řešili akce domácích, o kterých jsme věděli a trénovali na ně. Na útočné polovině jsme byli schopni vytvořit kvalitní průnikové akce a úspěšně je zakončit. Klíčový moment přišel 3 minuty před koncem, kdy jsme za stavu 60:60 vytvořili spoustu neuvěřitelných věcí - ztráta z driblinku v celoplošné obraně, vyhození soupeři přímo do ruky a asi 3x nevyřešení postranního outu, které znamenalo vždy koš, někdy i s faulem. Bohužel basketbal se hraje 40 minut, a pokud nedokážeme hrát po celý čas koncentrovaně, nemůžeme pomýšlet na výhru. Je jedno, kolik hráčů se vyfaulovalo, hrajeme týmový sport a všichni musí zvládat základní herní situace.

Body Sokol Vyšehrad: Vašek Lukáš 15(1/1 + 2), Štolba Josef 13(6/5), Kopřiva Adam 10(4/2 + 2), Rückl Kristian 8, Majer Matěj 7(1/1), Vainer Šimon 6(5/4), Brajanovski Luka  2, Fiala Adam 1(2/1), Rakovič David 0

Střelba za 3b.: 4

Trestné hody: 19/14

Fauly: 27

BK LEVHARTI CHOMUTOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 51:41 (16:11 27:25 35:33)

Neděle 2. 12. 2018 – Celostátní liga U17, skupina “A“ (10. kolo) – 11:00, Městská sportovní hala, Chomutov

V Chomutově se nehrál hezký basketbal. Velký počet ztrát, nedaných košů,  neproměněných trestných hodů a úplná absence týmovosti. To dosvědčuje i konečné skóre utkání. Celý tým trápí mentalita jednotlivých hráčů. Po sobotním blackoutu ve 37. minutě se vše potvrdilo i v nedělním utkání. To, co máme ve fyzickém fondu, nám chybí v hlavě, a proto nemůžeme být v konečném zúčtování úspěšní.

Body Sokol Vyšehrad: Grunt Tomáš 13(5/2 + 1), Fiala Adam 7(8/5), Vašek Lukáš 7(1), Majer Matěj 5(5/3), Vainer Šimon 4(4/2), Štolba Josef 3(6/3), Kopřiva Adam 2(1/0), Rückl Kristian 0, Brajanovski Luka 0, Rakovič David 0