U17 - REPORT - V úvodu sezóny VÝTOŇ nepokořena

06.10.2011 16:16

    Na úvod sezóny přivítali naši kadeti na výtoni týmy Prostějova a Nového Jičína. Zápasy v domácím prostředí budou pro náš tým v této sezóně obzvlášt důležité. Velmi vyrovnaný zápas s Prostějovem jsme se štěstím urvali až v posledních minutách. Dobrý výkonem se prezentoval i celej Jičína, který nám nadělal mnoho starostí.

U17 - SOKOL VYŠEHRAD : BCM BK PROSTĚJOV 80:74 (13:15;24:18;23:27;20:14)

KOMENTÁŘ: V prvním zápase sezóny nás čekal velmi houževnatý tým Prostějova. Tým pod vedením nového trenéra Živkoviče (bývalý trenér Růžička dělá asistenta v NBL ve Svitavách) měl od začátku zápasu výškovou převahu. Přesto jsme se díky Klimperovi a Jelínkovi ujali vedení. Osm bodů v řadě ovšem přesunulo vedení na stranu hostů. Další bodová série opět překlopila misku vah na naší stranu. Druhá čtvrtina ovšem patřila Prostějovu a především poslední 3minuty se nám nepovedlo téměř vsítit koš a tak jsme šli do šaten -4b. I po přestávce se hrálo ve velmi ofenzivním tempu a vyrovnaný stav pořád trval. Prostějov si pořád držel mírný náskok a nám se povedlo vyrovnat až před začátkem poslední kvarty. Ani v poslední čtvrtině to nevypadalo na obrat ve skóre a Prostějov kráčel za vítězstvím. Rozhodující obrat zahájil Wilmots svou první trojkou ve Vyšehradském dresu. Následná série 11b nás dovedla do koncovky ve značné výhodě a velmi těžký zápas jsme dovedli do vítězství.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD:Jelínek František 18, Wilmots Tom 18, Choutka Jan 13, Chaloupka Kryštof 12, Klimpera Tomáš 12, Tomrle Lukáš 3, Klasna Jan 2, Mitrović Marko 2
PROSTĚJOVJiřík Roman 16, Sehnal Marek 16, Kořínek Stanislav 15, Žemlička Daniel 12, Anton Vincent 7, Nečas Jan 4, Živný David 4, Blaha Radim 0, Goga Adam 0;

střelba 3b.: 5:4 TH: 17/11:11/4 chyby: 10:18;

U17 - SOKOL VYŠEHRAD : BC NOVÝ JIČÍN 81:63 (30:18;10:20;16:15;25:10)

KOMENTÁŘ: Nováček v extralize tým z Jičína dorazil na Výtoň po velmi nepříjemném "výprasku" v Pardubicích a ne jinak tomu vypadalo i na výtoni. První "trhák" zaznamenal náš tým ve 4.minutě zápasu kdy zaznamenal 12b v řadě. Navíc ještě v 7.minutě jsme zaznamenali další 9b sérii a Jičín na tom byl velmi špatně. Soupeř ovšem přešel v další čtvrtině do zónové obrany a my jsme začali beznadějně hledat skulinku v obranném valu soupeře. Nepovedlo se nastartovat náš protiútok a naopak soupeř se chytil. Výsledkem bylo překvapivě vyrovnané poločasové skóre. Do druhého poločasu jsme naštěstí vstoupili velmi dobře. Opět jsme si vypracovali 12b vedení a dostali se do klidu. Jičín ovšem opět stáhnul na 3b a do poslední kvarty vstupoval s chutí zvítězit. Na začátku poslední čtvrtiny se ovšem opět povedlo našemu týmu uskočit na dvouciferný rozdíl. Závěr utkání byl bohužel ovlivněn velmi slabým výkonem rozhodčích. Zápas se dvojici soudců naprosto vymknul a nezvládali ani naprosto jasné situace. Našemu týmu se v této chaotické části povedlo navýšit náskok na konečných 18b.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 19(1), Choutka Jan 18(2), Jelínek František 15(1), Klimpera Tomáš 13, Tomrle Lukáš 11(2), Wilmots Tom 3, Mitrović Marko 2, Klasna Jan 0

Fauly: 13 TH: 26/15 trojky 6

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode