U17 - Víkend vyrovnaných koncovek

09.10.2018 11:27

Kadeti se v přípravě hodně hledali. První hrací víkend ukázal vyrovnanost soutěže. V sobotu těšná výhhra a v neděli těsná prohra.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK LEVHARTI CHOMUTOV 73:72 (23:22 37:39 51:56)

Sobota 6.10. 2018 - Celostátní liga U17, sk. "A" (2.kolo) - 17:30 - Výtoň Aréna

Do utkání jsme nevstoupili příliš bojovně, hosté byli rychlejší, tvrdější a zapálenejší. My jsme vytvořili velké počet ztrát v nepochopitelných situacích, kde snad ani míč ztratit nejde. Další problémem bylo zakončení, kdy jsme nedali velký počet dvojtaktů a podkošových situací. V druhé půli jsme konečně začali bojovat a zlepšili hlavně obranou aktivitu. V útoku jsme zúročili individuální zkušenosti některých hráčů a pohlídali si výhru v koncovce.

Body Sokol Vyšehrad: Bella Miroslav 24(8/4), Vašek Lukáš 18(2), Fiala Adam 13(8/6 + 1), Grunt Tomáš 7(2/1), Kopřiva Adam 5(1), Majer Matěj 4, Štolba Josef 2, Brajanovski Luka 0, Laňka Lukáš 0, Walter Ben 0, Rakovič David 0

Trojky: 4

Trestné hody: 18/11

Fauly: 21

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 64:67 (18:16 28:37 50:48)

Neděle 7.10. 2018 - Celostátní liga U17, sk. "A" (3.kolo) - 9:00 - Výtoň Aréna

V neděli se nám povedl vstup do utkání, kdy jsme rychle vedli 12:6. Poté se však hosté dostali do hry a předváděli pěkný týmový basketbal, velký problém nám dělali hlavně clony na míč, které jsme řešili špatně. První klíčový moment nastal před půlí, kdy jsme za stavu - 3 dostali dvě otevřené trojky od stejného hráče a do šaten se šlo za stavu - 9. Stejně jako v sobotu nás do zápasu vrátila bojovnost v druhé půli, konečně jsme začali bránit a rychle stáhli náskok. V závěrečné čtvrtce to už byl vabank, skóre se přelívalo z jedné strany na druhou. Bohužel v koncovce jsme udělali několik chybných rozhodnutí jak v útoku, tak v obraně a díky sobeckému přístupu prohráli zápas, který nás mohl posunout na vrchol tabulky.

Body Sokol Vyšehrad: Vašek Lukáš 20(7/5 + 1), Fiala Adam 13(16/9), Grunt Tomáš 11(2/1), Majer Matěj 8, Kopřiva Adam 7(1), Štolba Josef 5, Brajanovski Luka 0, Laňka Lukáš 0, Rakovič David 0