U18 - PLAY-OFF - Junioři ukončili sérii na hřišti soupeře 3:1

27.04.2011 10:31

Nelehký úkol čekal naše Juniory na palubovce Brněnské haly Morenda. Po domácím zaváhání v koncovce bylo potřeba vyhrát alespoň jeden zápas na hřišti soupeře a dovést sérii  k rozhodujícímu zápasu na domácí palubovku. Po velmi dramatickém sobotním duelu, který pro nás skončil vítězně, tým Brna neunesl tlak a v nedělním zápase mu došly síly. Tým U18 tak zaslouženě postupuje po velmi vyrovnané sérii na finálový turnaj F4.

U18 - JBC BRNO : SOKOL VYŠEHRAD 67:75pp (14:16;15:10;10:19;19:13;9:17)

Komentář:   Za stavu 1:1 na zápasy se série přesunula do moravské metropole.My jsme věděli,že doma je Brno velice silné a že budeme muset využít všechny zbraně a síly k tomu,abychom alespoň jednou vyhráli a vrátili tak sérii zpět na Výtoň. V základní části se nám je již na jejich půdě zaskočit povedlo,navíc tu byla vidina postupu na Final Four. Oba týmy se již znaly taky dobře,že bylo velice složité se připravovat jinak,než tomu bylo doposud a tak jsme se především zaměřili na věci,které nám v předchozích duelech nešly. Třetí zápas série začal samozřejmě ve velkém tempu. Divácká kulisa byla vítečná,a to i díky tomu,že na zápas zavítalo i pár našich věrných fanoušků.Brno ihned naznačilo vítězné ambice velice dobrým vstupem do utkání,my jsme se ale rychle přizpůsobili a dokázali čtvrtinu ještě otočit v náš prospěch. Druhou čtvrtinu si ale už pěti bodových rozdílem urvali domácí a my šli za poločasu do šaten za stavu 29:26.Věděli jsme,že muset nutně vyhrát v neděli by bylo velice obtížné a tak jsme naše snažení vrhli do otočení stavu.Snaha se vyplatila a my během třetího dějství nejen smazali náskok soupeře,ale zároveň si vypracovali vlastní,šesti bodový náskok.V bouřlivé moravské atmosféře je ale šest bodů zanedbatelná hodnota,což se ukázalo v průběhu poslední časti hry,kdy Brno nejprve srovnalo a pak dokonce poslední střelou sahalo po vítězství.My jsme se však ubránili a vynutili si prodloužení.Do toho jsme vtrhli jako modro-bílá lavina a výbornou produktivitou střelby jsme si brzo utvořili osmibodový náskok,který nakonec v pětiminutovém prodloužení znamenal naší výhru.Za výhru jsme byli opravdu rádi a mohli se nakonec ještě pokusit ukončit celou sérii již v neděli.

SOKOL VYŠEHRAD:  Úlehla Radek 25(2)(TH14/9), Bernáth Michal 17(1), Srna Jan 13(3), Hampejs Martin 7, Haltmar Tomáš 6, Steinhauser Michal 4, Dejmek Martin 3(1), Soukup Michael 0
BRNO:

Fauly: ?:23 TH: ?/? : 22/14 trojky ?:7 Rozhodčí:  Vyplel David - Novák Petr

U18 - JBC BRNO : SOKOL VYŠEHRAD 44:75 (6:14;11:19;17:22;10:20)

Komentář:  Vědomí toho,že série se minimálně vrátí zpět do domácí haly nás velice uklidnilo a my si tak mohli zkusit zahrát přímo o postup do závěrečného turnaje čtyř týmů.Brno naopak bylo v pozici,kdy muselo.Zápas začal jako souboj obran,o čemž napovídalo i skóre první čtvrtiny,které činilo 6:14 a které nám dávalo dobré vyhlídky na výhru.V druhé čtvrtině jsme pokračovali v solidním výkonu a Brno ve svém trápení a my jsme v poločase vedli už o 16 bodů! Jestliže dřív jsme mohli být mentálně v pohodě,teď to platilo dvojnásob.Ačkoli Brno předvedlo rychlý a efektivní vstup do třetího dějství a rychle snížilo na rozdíl deseti bodů,my se brzo vrátili do herní pohody prvního poločasu a několika šňůrami bodů jsme se dopracovali až k náskoku 21 bodů.Dá se říct,že v tu chvíli bylo hotovo.Bojovnost Brna jakoby se vytratila a utkání se od té doby téměř jen dohrávalo.Nám se povedlo ještě zlepšit a celkový rozdíl navýšit až na 31 bodů.Zaslouženě a po velké dřině z celé sezóny jsme tak postoupili až na závěrečný turnaj Final Four na Folimace!

SOKOL VYŠEHRAD:  Hampejs Martin 20(TH14/10), Haltmar Tomáš 16(4), Bernáth Michal 14(1), Steinhauser Michal 7, Úlehla Radek 7, Srna Jan 6(2), Dejmek Martin 5(1), Lukáš Ladislav 0, Soukup Michael 0

Fauly: ?:16 TH: ?/? : 28/19 trojky ?:8 Rozhodčí: Kapaňa Lukáš - Fanta Jiří