U18 - POZVÁNKA NA FINAL4

04.05.2011 14:26

    Tým Juniorů si splnil předsezóní sen a postoupil na Mistrovství České Republiky U18. Po velmi dobrém výkonu proti silnému týmu Brna v play-off, kde především zápasy na palubovce soupeře ukázali vnitřní sílu týmu, se mohou hráči těšit na vrchol sezóny.

V rámci přípravy na FINAL-4 se tým účastnil Velikonočního turnaje ve Vienne, kde se umístil na 3.místě. Zhodnocení přípravného turnaje a nálady týmu Vám přinášíme v rozhovoru s Radkem Úlehlou.

  •     Na turnaj jste vyjížděli ve velmi dobré náladě po vydařeném play-off proti Brnu a postupu na F4. Sloužil Turnaj spíš jako oslava úspěchu nebo jako příprava na Mistrovství Republiky?
        Ano, nálada byla velmi dobrá. Turnaj sloužil hlavně k přípravě na Final four. Hráli jsme uvolněně a bez tlaku na nás, ale zároveň jsme nacvičovali naše slabé stránky a některé nové věci. Na oslavy bude dost času po sezóně, nejdřív musíme uhrát kvalitní výsledek na Final four ;-);-)
  •     Na takovýchto mezinárodních turnajích se jistě setkáte s jiným herním pojetím oproti Extralize U18. Co Vás na hře soupeřů nejvíce překvapilo?
        Soupeři nejčastěji hráli klasickou osobní obranu s občasným presem. Některá družstva se i prezentovala zónovou obranou a zónovým presem. V útoku vycházela hlavně z clon na hráče s míčem a skvělým schopnostem ve hře 1 na 1.
  •     V čem jste se nejlepším soupeřům na turnaji vyrovnali a co Vám dělalo největší problémy?
        V celku jsme se dokázali vyrovnat se soupeřovou agresivní obranou. Občas byl problém při bránění hráčů 1 na 1. Ve většině utkání jsme dokázali hrát týmově. Týmově jsme bránili a v útoku jsme si půjčovali balón z ruky. Myslím, že turnaj byl velmi dobrou přípravou před Final four.

    Do turnaje již zbývá pouze několik málo dní a hráči se snaží již jen doladit formu a připravit si co největší pohodu v týmu. Někteří hráči si ještě zpříjemní přípravu zápasem mužského přeboru "B" a v pátek již půjde do tuhého. Sokol Vyšehrad rozhodně nevstupuje do turnaje jako nějaký velký favorit. Tím větší bude mít ale jistě chuť se proti silným soupeřům prosadit. Hráči budou mít jistě chuť využít postupu do závěrečného turnaje a pokusit se co nejvíc překvapit.

Radek Treml (trenér): "Když jsem před začátkem letošní sezóny v anketě na internetovém portálu PROBASKET uvedl, že naším cílem je účast v play-off, jen v koutku duše jsem snil, že bychom se mohli probojovat až na samý vrchol – turnaj F4. Jednoznačně jsem tipoval účast družstev USK Praha, BCM Moravská Ostrava, BK Pardubice a na čtvrté místo Sokol Pražský nebo některé „černé koně“ soutěže JBC Brno či BC Vysočina. Jsem, společně s kolegou, velice šťasten, že tím „černým koněm“ se nakonec stalo družstvo, které jsme mohli trénovat – Sokol Vyšehrad. Myslíme si, že už samotný postup do závěrečného turnaje F4 je vrcholem prozatímní kariéry celého týmu. Tento turnaj si pořádně užijeme a v každém zápase budeme chtít podat výkon na samé hranici svých možností a favorizované soupeře pořádně potrápit. Na závěr přeji zkušeným pořadatelům z USK Praha bezstarostnou organizaci a přeji si, aby zápasy byly hojně navštěvované, protože se bude hrát basketbal nejvyšší mládežnické úrovně!"

Michal Bernáth (kapitán týmu): „Už při formování družstva po konci předešlé sezóny a následně v letní přípravě na tuto sezónu jsme si vytyčili cíle. Primárně to byl postup do play-off a následně pak i postup do boje o medaile na rozhodující turnaj Final Four. I přes dobrý začátek sezóny jsme se však v polovině soutěže potáceli na hranici postupu do vyřazovacích bojů. Jak je už dobrým zvykem našeho týmu, do formy se dostáváme až v druhé půlce soutěže a právě zlepšená výkonnost nám vynesla postup tabulkou vzhůru a nakonec i čtvrté místo po základní části. Už tento výsledek byl pro nás velkým klubovým úspěchem. Nicméně jsme chtěli výhodu domácího prostředí potvrdit. Paradoxně jsme ale soupeře udolali až na jeho palubovce a dokázali si tak, že na hřištích soupeřů ze svojí síly nijak neztrácíme. Ačkoli už momentální výsledky jsou z našeho pohledu „top“, nechceme být na turnaji jen do počtu, a jak už jsme během soutěže ukázali, umíme i překvapit. Ačkoli se zázemím a financemi nemůžeme s ostatními třemi soupeři rovnat a většinu sezóny jsme odehráli v devíti lidech, nejhezčí zakončení úspěšné sezóny by bylo s onou „plackou“ na krku. Postup a možnost hrát na tak vrcholné akci je pro celý tým tou největší odměnou, a protože basketbal není jen o hráčích, chci touto cestou jménem týmu poděkovat oběma našim trenérům a všem rodičům a fanouškům, kteří nás celou sezónu podporovali.“

 

 6.5.PÁTEK

17:00

USK PRAHA : U18

 

    První zápas a hned vyhecované derby s pražským rivalem. Okolo 17:00 hodiny v páteční podvečer se jistě Folimanka zaplní fanoušky obou týmů a poženou je do boje. Hlavní osu týmu USK tvoří Kříž, Truhlář, Kyzlink; Feštr. Jejich postup přes Písek se mohl zdát podle výsledků jednoznačný, ale i tento tým má jistě svou slabinu. V základní části jsme si s USK připsali dvě porážky. Doma 73:82 (Bernáth 25; Hampejs 13; Úlehla 13 - Feštr 25; Kyzlink 18; Truhlář 17; Fait 12) venku 66:58 (Truhlář 19; Kyzlink 14; Kříž 14 - Hampejs 22; Bernáth 9). V obou zápasech jsme se soupeřem byli schopni hrát vyrovnané úseky. Bude velmi důležité zachytit a přibrzdit útok soupeře a zároveň se na, pro střelce nepopulární, Folimance prosadit střelecky.

Petr Jachan (trenér USK Praha): „Splnili jsme základní cíl zachovat pořádání finálového turnaje juniorů na Folimance. Vítězství v základní části však nebylo tak jednoduché, jak nasvědčuje finální umístění. Jak v dlouhodobé části, tak v play-off řada týmů ukázala svoje ambice. My od začátku sezóny po odchodu klíčových hráčů budujeme nový tým, který věříme, dozrává právě na konci sezóny. Noví hráči se učí zodpovědnosti a novým rolím lídrů týmu. Intenzivně pracujeme na našem herním projevu, který má reflektovat rozvoj hráčských individualit a naše priority. Hodně jsme investovali do zahraničních zkušeností. Máme tak za sebou náročnou sezónu a čas zúčtování právě přichází. Dalším krokem je potvrzení našeho postavení na české úrovni, přijímáme roli favorita, která je pro nás výzvou. Čekají nás silní konkurenti jako je tradiční pražský rival Sokol Vyšehrad, kterého považujeme za černého koně turnaje, a nejsilnější centra Ostrava a Pardubice. Oba tito tradiční účastníci vloni na Folimance chyběli, a tak budou chtít tuto neúčast kompenzovat letos, jejich síla je kromě kvality především ve zkušenostech. Kromě výsledků je naším úkolem prezentovat týmový herní projev, kterým chceme ukázat, jakou cestou naše práce směřuje."

Vít Petrák (kapitán USK Praha): „Konec sezóny je pro nás veliká výzva. Máme za sebou hodně zahraničních akcí, a tím i získaných zkušeností, které musíme využít. Nebude to pro nás vůbec nic jednoduchého, protože minulý ročník nasadil laťku celkem vysoko. Každý od nás očekává jiný basketbal než od ostatních účastníku Final4. Soupeři se budou chtít pouze předvést, což pro nás může být smrtící. Vstupujeme do závěrečného turnaje jako favorité a podle toho k tomu budeme i přistupovat, protože každý ví, že těžší je obhájit, nežli překvapit.„


7.5.SOBOTA

14:30

U18 : BCM OSTRAVA

 

 Druhý tým po základní části BCM Ostrava bude naším soupeřem pro sobotní odpoledne. Ostravané mají za sebou velmi povedenou sezónu a v play-off si poradili 3:0 s Jihlavou. Jejich třetí zápas na venkovní palubovce však nebyl zdaleka přesvědčivý a ukazuje, že pokud se jim soupeř vyrovná v agresivitě, mají problémy. Základní pětice týmu Bujnoch Urbánek Kouřil Král a Lyčka dávají týmu velkou sílu. V základní části jsme si s týmem Ostravy připsali dvě porážky. Doma bez zraněného kapitána Bernátha 60:90 (Dejmek 16; Úlehla 13; Steinhauser Hampejs Haltmar 9 - Urbánek 25; Bujnoch 21; Kouřil 18). Venku pak v sytuaci, kdy již příliš o moc nešlo 101:73 (Svoboda 22; Urbánek 20; Lyčka 17 - Hampejs 25; Bernáth 13; Úlehla 12). Doražte podpořit náš tým v konfrontaci Praha : Ostrava.

Dušan Hrdlička (trenér BCM Moravská Ostrava): „Pro tuto sezónu jsme výkonnostní cíl splnili (co se týče umístění v dlouhodobé části soutěže), a postoupili na závěrečný turnaj, který si jedeme užít, protože můžeme hrát uvolněně. Mnoho se od nás neočekává a můžeme jen překvapit, což se může na tomto turnaji projevit velice pozitivně.  Přeji všem soupeřům dobrou formu, hodně štěstí a divákům skvělou zábavu.“

Jan Lyčka (kapitán BCM Moravská Ostrava): „V minulé sezóně nám postup na závěrečný turnaj proklouzl mezi prsty. Jsme si vědomi, že taková šance se nemusí opakovat a proto budeme bojovat o nejvyšší mety od první do poslední sekundy. Ať vyhraje ten nejlepší a hlavně dobrý basketbal.“

8.5.NEDĚLE

11:00

BK PARDUBICE : U18

 

Tým BK Pardubice se na final4 vrací po loňské absenci. Proto bude jistě chtít uspět a netají se ani cílem uloupit jednu z medailí. Tým přešel v play-off suverénně přes silný tým Sokola Pražského. Hlavní kostra týmu se opírá o pivotmany Heřman a Peterka. Dále pak o Šoulu; Lachmana a o další hráče jejich vyrovnaného kádru. Naši hráči na palubovce v Pardubicích prohráli bez Michala Bernátha 100:60 (Peterka 23; Aušprunk 21; Lachman 16; Šoula 14 - Hampejs 22; Úlehla 11), ale v domácím prostředí oslabeného soupeře zdolali 76:63 (Bernáth 18; Hampejs 17; Úlehla Steinhaser 14 - Šoukal 18; Andres 15; Šoula 11). Pátý zápas ve třech dnech bude rozhodovat také fyzická vybavenost hráčů. Doufejme, že bude na naší straně.

Oldřich Zdobinský (trenér BK Synthesia Pardubcie): "Už před sezónou jsem očekával jednu z nejvyrovnanějších soutěží za několik posledních let. To samé si také myslím o nadcházejícím mistrovství. Mírně favorizuji domácí USK, ale jak my tak Ostrava jim to budeme chtít ztížit. Nesmíme zapomenout na Vyšehrad, který se může stát černým koněm a zaskočit kterékoliv družstvo."

Jiří Bahník (kapitán BK Synthesia Pardubice): "Myslím, že máme velmi silný a zkušený tým a i když jsme se v základní části umístili 3., troufám si říct, že můžeme pomýšlet i výše a uděláme pro to vše. Celé mistrovství je velmi vyrovnané a bude také záležet hodně na štěstí."

 

    Všechny zápasy se odehrají v hale SH-FOLIMANKA (Na Folimance 2; Praha 2). Vstupné je zdarma a návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Pro fanoušky, kteří nemohou zápasy sledovat přímo v hale, doporučujeme možnost sledování na internetovém portálu TVcom. Předem moc děkujemE za podporu fanoušků, kteří nás dotáhli až mezi čtyři nejlepší celky soutěže a jistě si přijdou užít turnaj společně s hráči.

 

VYŠEHRAD DOTOHO !!!

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode