U18 - REPORT - Moravská mise přinesla 4.místo po základní části

21.03.2011 11:45

Poslední dvojkolo zavedlo náše Juniory do Slezkých krajů. Dlouhá sobotní cesta do Ostravy obrala naše hráče o spoustu sil, i tak si přiváží z dalekých cest cennou výhru v Opavě a udrželi si tak čtvrtou příčku v tabulce po základní části.

U18 - BCM OSTRAVA : SOKOL VYŠEHRAD 101:73 (25:25;27:15;25;19;24:14)

Komentář:   Do posledního dvojkola jsme jeli silně oslabeni o Michala Steinhausera a Martina Dejmka, i přes to jsme si ale dali jasný cíl a to nejméně jedno vítězství.V sobotním duelu s BCM Ostrava jsme si chtěli především dobře a v klidu zahrát a potřebné vítězství k udržení 4.příčky v tabulce po základní části nechat raději na neděli.Začátek utkání byl pro nás velice úspěšný a během pár minut jsme vedli o 10 bodů.Soupeř se ale rychle vzpamatoval a na úkor našich chyb ztrátu dotáhl a po první čtvrtině byl nerozhodný stav 25:25.Po zbytek zápasu jsme často chybovali a hlavně díky velkému počtu ztrát jsme tento zápas prohráli a s hanebným výsledkem 101:73 odešli do šaten.

SOKOL VYŠEHRAD: Hampejs Martin 25, Bernáth Michal 13, Úlehla Radek 12(1), Haltmar Tomáš 8(1), Srna Jan 8(2), Soukup Michael 7(1), Hostinský Jan 0, Lukáš Ladislav 0
OSTRAVA: Svoboda 22; Urbánek 20(4); Lyčka 17(3); Kouřil 15(2); Bujnoch 10(1); Lukač 5; Král 4; Habily 4; Dedek 4

Fauly: 10:19 TH: 16/11 : 26/18 trojky 10:5 Rozhodčí: Rektořík Milan - Konvička Jan

U18 - BK B&W OPAVA : SOKOL VYŠEHRAD 44:58 (9:23;8:13;12:13;15:9)

Komentář:   V nedělním utkání s BK B&W OPAVA jsme si nepřipouštěli nic jiného než výhru. Do zápasu jsme nastoupili velice dobře i přes to, že se hrálo v ranních hodinách a několik zisků nás po první čtvrtině poslalo do čtrnácti bodového vedení. V šestnácté minutě zápasu však nastal nečekaný zlom a nám se nedařilo v útočné fázi ,ale i přes to jsme v poločase vedli skoro o 20 bodů. Ve druhém poločase se nám opět nedařilo v útoku a soupeř svojí zonovou obranou získal několik míčů, nicméně dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Možná i zásluhou dobrého výkonu kapitána Michala Bernáta a potvrdili svojí kvalitu obrany výsledkem 44:58

SOKOL VYŠEHRAD: Bernáth Michal 22, Hampejs Martin 10, Srna Jan 9, Úlehla Radek 9, Haltmar Tomáš 6, Lukáš Ladislav 2, Hostinský Jan 0, Soukup Michael 0
OPAVA: Kvapil Miroslav 14, Böhm David 9, Václavík Ondřej 7, Král Matěj 4, Tkačík Tomáš 4, Voznička Jiří 4, Moninec Michal 2, Horák František 0, Nosek Jakub 0

Fauly: 12:11 TH: 7/4:10/8 trojky 4:4 Rozhodčí: Opletal Petr - Rychlý Ladislav