U18 - REPORT - Šťastné drama pro náš tým se Sokolem Pražským

21.02.2011 10:21

Páteční předehrávka přivedla do haly v Žitné ulici zástupy fanoušků mládežnického basketbalu. Na programu bylo tradiční pražské derby mezi sokolskými týmy. Sousedi v tabulce předvedli pohledný basketbal a navrch přidali dramatickou koncovku.

U18 - SOKOL PRAŽSKÝ : SOKOL VYŠEHRAD 69:71 (17:23;21:16;8:21;23:11)

Komentář: V pátek 18.února nás čekala předehrávka a to nikde jinde,než na horké derby půdě našeho městského rivala Sokola Pražského.Ten měl na domácím hřišti výborné výsledky,když prohrál pouze s lídrem soutěže USK Praha střelou v poslední vteřině zápasu.Do zápasu tedy domácí vstupovali jako favorité.Křivka zápasu nutně připomínala EKG,když se oba týmy pravidelně střídaly ve vyhraných čtvrtinách.
Díky poměrně úspěšnému plnění pokynů trenérů jsme dokázali v první čtvrtině "Pražák" zaskočit,pohlídali jsme si doskok a první dějství jsme vyhráli 17:23.Po krátké pauze se však soupeř vzpamatoval a hnán domácími fanoušky dokázal ve druhé čtvrtině,především díky nasazení zónové obrany 1-3-1,snížit až na rozdíl jednoho bodu.Skóre v poločase tedy ukazovalo 38:39.
Poločasová porada nám očividně vlila zpět do žil ztracenou energii a Sokol Pražský jsme na jeho domácím hřišti udrželi na osmi bodech za čtvrtinu a sami jsme dokázali nastřílet 21 bodů.Tento náskok se pro nás stal klíčovým.Ona pomyslná křivka ve čtvrté čtvrtině opět vystoupala na stranu domácích a díky dobré obraně a trojkové smršti Kološe činil rozdíl ve skóre dvě minuty před koncem opět pouhý bod.Zlomová trojka Úlehly z rohu hřiště nám pomohla zlomit nápor domácích.Ti se však nevzdali a minutu pře koncem srovnali.Následně měli střelu na vedení,tu však netrefili a při doskoku byl Smržem faulován Haltmar.Za několikerého přispění obroučky proměnil se štěstím oba trestné hody a ani následná otevřená trojka Pecháčka,dopichy Smrže ani další Pecháčkova střela už do koše nepadla a tak jsme mohli začít slavit důležité vítězství,kterým jsme potvrdili stoupající dobrou výkonnost od začátku nového roku.Pokud by se nám podařilo výkonnost udržet,mohli bychom v dalším následujícím derby velmi potrápit i vedoucí celek extraligy - USK Praha.

SOKOL VYŠEHRAD:  Bernáth Michal 23(1), Úlehla Radek 20(3), Haltmar Tomáš 8, Srna Jan 8(2), Dejmek Martin 5(1), Hampejs Martin 4, Steinhauser Michal 3

Fauly: ??:16 TH: ??/??:23/16 trojky ?:7 Rozhodčí: Jeřáb Jan - Linhart Tomáš