U19 - Dvě prohry kvůli nevyrovnanému výkonu

10.12.2018 16:04

Junioři odehráli o víkendu dvě venkovní utkání. V obou utkáních bylo největším problémem udržení koncetrace po celých 40 minut hry a hráči se tak vracejí bez vítězství.

BK LEVHARTI CHOMUTOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 75:49 (23:7 45:26 68:38)

Sobota 8. 12. 2018 – Celostátní liga U19, skupina “A“ (11.kolo) – 15:00 – Městská sportovní hala, Chomutov

Jan Kefurt (trenér SV)

Po minulém víkendu jsme již věděli, že nás zcela jistě čeká souboj o záchranu. Na palubovce Chomutova jsme chtěli předvést konkurenceschopný výkon, který ukáže náš progres. To se nám povedlo jen z části. Co nás trápí nejvíce, je stálost výkonu, kdy jsme schopni hrát 3 minuty vyrovnaně, poté 3 minuty rozdílem pár bodů a následující 3 minuty prohrajeme rozdílem třídy, což rozhodne. V sobotu se to ukázalo jednoznačně, kdy jsme úvodních 6 minut 1., 2. a 3. čtvrtiny hráli s malým bodovým rozdílem, avšak závěr čtvrtin jsme v hlavách vypustili. V poslední herní části jsme si zkusili i zónovou obranu a dokonce vyhráli 11:7!!! Pokud se budeme soustředit na základní věci a neopakovat stále stejné chyby můžeme hrát i silnějšími soupeři vyrovnanou partii. Chce to však tyto zásady dodržovat po celých 40 minut herní doby.

Body Sokol Vyšehrad: Vašek Lukáš 18(8/4 + 2), Nosek Ondřej 11(7/4 + 1), Zhang David 11(1), Marxgut Aleš 5(4/3), Netušil Filip 3(4/1), Olar David 1(4/1), Kuznetsov Baniil 0, Chán Matěj 0, Hajlek Jakub 0

Střelba za 3b.: 4

Trestné hody: 27/13

Fauly: 20

SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM vs. SOKOL VYŠEHRAD 86:50 (21:12 45:31 58:40)

Neděle 9. 12. 2018 – Celostátní liga U19, skupina “A“ (12.kolo) – 14:30 – Sportcentrum SLUNETA

První utkání proti týmu z Ústí nad Labem dopadlo hrozivým rozdílem a to jsme nechtěli opakovat. Po prvních 9 minutách bylo skóre 15:12 pro domácí a hrála se vyrovnaná partie, pak ale budu jen opakovat sobotní slova, jelikož přišel 3 minutový úsek 11:0 a úplný propadák v hlavách.  Dobrou týmovou práci zahodíme během pár chvil a pak už se těžko hraje. Přitom jsou to věci, které si říkáme na poradě, při pauzách mezi čtvrtinami, time-outech, chvíli je na hřišti i plníme, ale pak přijde výpadek. Ve 3. čtvrtině jsme dokázali dobrou prací ještě snížit skóre na 47:35. Klobouček tomu však nasadila poslední čtvrtina, ve které jsme opět propadli a udělali si v Ústí zbytečnou ostudu. Pořád platí stejná písnička - vydržet hrát 40 minut a dodržovat základní herní zásady. Pokud je vypustíme v dobře rozehraném zápase a uděláme z rozumné prohry ostudu, pak se nemůžeme divit, že nezvládneme vyrovnané utkání. Každý hráč by se nad tím měl zamyslet.

Body Sokol Vyšehrad: Hajlek Jakub 13(2/2 + 1), Chán Matěj 10, Nosek Ondřej 8(4/3 + 1), Marxgut Aleš 6(6/4), Olar David 6, Zhang David 5(1), Netušil Filip 2, Kuznetsov Baniil 0, Fiala Adam 0