U19 - Na úvod nového roku dvě prohry

08.01.2019 12:23

O víkendu odehráli junioři poslední dvě kola základní části. Dvě prohry znamenají, že v následující části budou ve skupině "Play-out A" hrát o udržení v soutěži.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BA SPARTA PRAHA 60:84 (19:28 37:44 47:66)

Sobota 5. 1. 2019 – Celostátní liga U19, skupina “A“ (13.kolo) – 15:00 – Výtoň Aréna

Jan Kefurt (trenér SV)

Našim cílem bylo navázat na dobré úseky z posledního hracího víkendu roku 2018. To se povedlo především v první půli, kdy se hrál sice velmi ofenzivní basketbal, ale dařilo se nám se Spartou držet krok. Utkání hosté zlomili ve 3. čtvrtině, kterou vyhráli v poměru 22:10. V poslední hrací části se ještě podařilo snížit na rozdíl 14 bodů, ale opět se nevydařila závěrečná dvouminutová pasáž a rozdíl zbytečně stoupl na konečných 24 bodů. Oproti prvnímu vzájemnému utkání, které skončilo rozdílem 48 bodů, můžeme být spokojeni s částečným progresem, ale k úplné  spokojenosti to má zatím ještě hodně daleko.

Body Sokol Vyšehrad: Olar David 12(2/2), Hajlek Jakub 11(1), Bella Miroslav 11(4/3), Nosek Ondřej 8(2/1+1), Chán Matěj 6, Marxgut Aleš 4(2/2), Vašek Lukáš 4(6/2), Štolba Josef 2, Kopřiva A 2, Fiala Adam 0, Zhang David 0, Netušil Filip 0

Střelba za 3b.: 2

Trestné hody: 16/10

Fauly: 17

BA 2006‘ ROUDNICE N.L. vs. SOKOL VYŠEHRAD 73:67 (20:14 36:28 58:46)

Neděle 6. 1. 2019 – Celostátní liga U19, skupina “A“ (14.kolo) – 9:00 – BK Real, Roudnice n.L.

Souboj s Roudnicí nad Labem, byl zároveň poslední utkáním základní části. My jsme si dali hlavní cíl do utkání - nepřizpůsobit se hře domácích. To se bohužel nepovedlo a hrál se nudný a pomalý basketbal. Soupeř po většinu utkání byl v mírném vedení. Nám se povedl obrat v poslední čtvrtině, kdy jsme to díky bodové ofenzivě dotáhli na vyrovnaný stav, ale koncovku jsme opět nezvládli (především díky vyfaulovaní 2 hráčů a také díky promarnění jednoduchých situací  - dvojtakty, trestné hody). Nyní nás čeká skupina play-out, ve které nás od sestupu dělí lepší vzájemný zápas s Děčínem a i proto nás může tato prohra velmi mrzet.

Body Sokol Vyšehrad: Nosek Ondřej 23(5/2+3), Marxgut Aleš 11(5/4+1), Olar David 10, Chán Matěj 8(1/0), Bella Miroslav 8, Hajlek Jakub 6, Netušil Filip 1(2/1), Vašek Lukáš 0(2/0), Zhang David 0