U19 - Na domácí palubovce 1 výhra a 1 prohra

18.10.2017 12:00

Další hrací víkend juniorů přinesl přesně to co se čekalo. Velmi těžké dvě utkání proti soupeřům ze severu. Po sobotní prohře se tým oklepal a v neděli výsledek napravil.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 64:84 (15:18 36:39 52:62)

Sobota 14.10. 2017 - Liga U19, sk. A (4. kolo) - 9:00 - Výtoň Aréna

V sobotu se hrál velmi atraktivní, rychlý a silový basketbal. V první půli jsme byli i přes velké chyby schopni hrát vyrovnanou partii. Zlom přišel v půlce 3. čtvrtiny, kdy jsme opět vytvořili spousta školáckých chyb v obraně a dostávali jsme velký počet jednoducých košů a navíc k tomu hosté přidali střely z dlouhé vzádlenosti. V závěru jsme místo udržení rozdílu na -10 bodech ještě polevili a výsledek - 20 bodů je pro nás do odvety nepříznivý.

Body Sokol Vyšehrad: Martišek Norbert 17(2/2 + 1), Whalen Mikuláš 15(4/4 + 3), Akahomen Desmond 10, Fanta Matyáš 9(1/1), Zmeškal Martin 5(1/1), Vítek Daniel 4, Hampl Jakub 2, Makhmudov Gadzhimagomed 2(2/2), Jenšovský Ondřej 0, Karský Jakub 0, Pivoňka František Josef 0, Vilhum Vojtěch 0

Střelba 3b.: 13/4

Střelba 2b.: 44/21

Trestné hody: 10/10

Doskoky: 29

Fauly: 14

Kompletní statistiky - ZDE

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK HOREJSEK DĚČÍN 75:66 (21:12 32:29 48:43)

Neděle 15.10. 2017 - Liga U19, sk. A (5. kolo) - 15:30 - Výtoň Aréna

V neděli jsme chtěli napravit sobotní zaváhání a udržet se tak v čele tabulky. To se nám od úvodních minut dařilo. Hráli jsme uvolněně, vycházelo nám zakončení a hlavní zlepšení přišlo v obraně, kdy jsme všechny clony vyřešili správně. Klíčový moment přišel těsně před půli, kdy hosté změnili obranu a začalo naše trápení do zóny. Začali jsme hrát přilíš individuálně a volili jsme špatné střely. V půli jsme si dali jasné pokyny jak hrát do zóny, ovšem hra sice začala být týmovější, ale střelbu jsme vynechávali úplně a Děčín šel v 26. minutě do vedení 41:38. Po našem time outu přišlo rychlé probuzení v podobě rychlý ch trojek (celkově jsme dali 6 trojek za posledních 12 minut hry) a eneregická byla hlavně obrana, kdy jsme k obraným doskoků přidali i několik bloků a zisků. Výhru jsme zaslouženě vybojovali

Body Sokol Vyšehrad: Martišek Norbert 19(3/3), Whalen Mikuláš 16(6/3 + 3), Fanta Matyáš 11(2/1), Vilhum Vojtěch 10(2), Akahomen Desmond 8(2/2), Hampl Jakub 8(2/1 + 1), Vítek Daniel 2, Zmeškal Martin 1(2/1), Jenšovský Ondřej 0, Karský Jakub 0, Makhmudov Gadzhimagomed 0, Pivoňka František Josef 0

Střelba 3b.: 23/6

Střelba 2b.: 46/23

Trestné hody: 17/11

Doskoky: 26

Fauly: 20

Za 14 dní nás čeká další těžká práce v podobě sobotního utkání se Sokolem Žižkov, který má stejnou bilanci 3 výher a 1 porážky. V neděli pak zavítáme na palubovku zatím jednoznačně posledního týmu BK Brandýs nad Labem.

Připravil: Jan Kefurt