U19 - NOVÁ SEZÓNA A NOVÉ VÝZVY

15.09.2011 11:06

    Tým Juniorů čeká v následující sezóně opět tvrdá práce a především spousta změn. Tým po několika letech opouští trenérská dvojice Radek Treml a Pavel Sušer. Trenéři, kteří vedli tým ročníku 93 od minižáků a dosáhli s ním na vítězství v žákovské lize a v poslední sezóně taky třetí místo v extralize U18. Do Sokola Pražského s nimi odchází reprezentant Michal Bernáth a Tomáš Haltmar. Minimálně rok bude týmu scházet také Jan Srna, který vyráží na zkušenou do USA.

3,místo v extralize U18 2010/2011

    Minulá sezóna byla pro tým Juniorů velmi úspěšná. Po velmi povedeném 4.místě po základní části a velmi dobře odehrané sérii proti týmu JBC BRNO se hráči probojovali až na finálový turnaj FINAL-4 na pražské Folimance. S pozdějším mistrovským celkem USK-Praha svedli vyrovnanou bitvu a nakonec podlehli rozdílem 10b. Druhý den ovšem po přesvědčivém výkonu porazili BCM Ostrava a poslední den se tak utkali o druhé místo s Pardubicemi. V posledním zápase drželi dlouho vyrovnaný průběh. V poslední čtvrtině však došli síly a Pardubice náš celek porazili. I tak je bronzová příčka v České republice pro náš tým velmi cenná a za celou sezónu patři celému týmu velká gratulace

Nová sezóna ve znamení změn

    Jak už jsme zmínili, tým opustil především kapitán Michal Bernáth, který odchází společně s trenéry Tremlem a Sušerem do Sokola Pražského. Týmu se ujímá trenér Jan Ulrych společně s asistentem Michalem Skořepou, který nastupuje za tým mužů v 1.lize a bude pro hráče jistě velkou autoritou. Do týmu se po ročním studiu v Americe vrací také Miroslav Kysilka, který by měl vypomoci především pod košem. Další posilou je křídelník/rozehrávač Kryštof Jelínek, který minulou sezónu odehrál za ligový celek U18 v Ústí nad Labem. O dalších posilách se zatím jedná a budeme Vás informovat během srpna. Spoustu prostoru dostanou především hráči, co během minulé sezóny byli méně vytíženi. Do týmu bude snaha zabudovat také 2-3 hráče z týmu kadetů. Tým juniorů bude kromě extraligy U19 startovat také v Pražském Přeboru "A". V přeboru se bude prolínat náš juniorský tým společně s pendli z "A" týmu mužů a nabídne našim hráčům každý týden zápasový kontakt s mužským basketbalem. V rámci provázanosti mezi týmy budou mít nejlepší hráči z týmu U19 možnost tréninků z "A" týmem mužů. Extraliga se v příštím roce podle našich odhadů ještě více vyrovná (Přibudou ambiciózní týmy Liberce a Nymburka). Cíle našeho týmu bude opět především účast v bojích v play-off a zlepšení adaptace našich hráčů na mužský basketbal.


ROZPIS SEZÓNY - TUČNĚ -domácí utkání     NETUČNĚ venkovní utkání

ROZPIS SEZÓNY

    Sezóna pro nás bude radostnější především ze stránky cestování. Z týmu z minulé sezóny se již nesetkáme s celky Opavy a Prostějova. Naopak vyrazíme do nedalekého Liberce a do ještě blyžšího Nymburka. Nejdelší "výlet" nás tak čeká o víkendech, které hrajeme v Pardubicích a v Ostravě a také v Brně a na Vysočině. V polovině sezóny nás čeká prosincové dvojutkání neboli "dvojička" s pražským rivalem ze Sokola Pražského. Důležitá budou hned první dvě utkání na palubovce Plzně a Sparty. Další zlomovou částí by mohl být prosinec, kdy hrajeme s nováčky soutěže s Nymburkem a Libercem na domácí půdě a následně ve dvojičce se Sokolem Pražským

PŘÍPRAVA

    Příprava týmu Juniorů bude probíhat opět ve sportovním areálu v Klatovech. Tentokrát budou hráči ubytování v Hotelu sport. Pracovat se bude především na fyzické a dovednostní přípravě a základních činnostech. (informace o soustředění pro hráče zde). Junioři se v září zúčastní přípravného turnaje v Písku v termínu 16.-18.září. Jedná se také o dalších přípravných zápasech v Praze.

REPREZENTACE U18

    Poslední odstavec bych věnoval reprezentaci U18, která se účastní Mistrovstí Evropy U18 divize "A" v polské Wroclawi. Do týmu pro šampionát se po dlouhé přípravě probojovali hráči Sokola Vyšehrad Michal Bernáth a Martin Hampejs. Michal je hráčem základní rotace a v přípravě střídal slabší zápasy s lepšími. Martin dostává o něco méně prostoru a nominace je především oceněním za dobrou práci v přípravě a bude se především snažit z vstupovat do hry z lavičky a do zápasu vnášet velké množství energie. Hráčem širší reprezentace a účastníkem přípravných zápasů s Izraélí byl také Radek Úlehla, v týmu ho trenéři nakonec ovšem nahradili zkušenějšími hráči. V přípravných kempech se objevil také Michal Steinhauser. Hráčům velmi děkujeme za reprezentaci našeho týmu a především České Republiky. Reprezentaci juniorů můžete sledovat na webu

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode