U19 - Junioři si zajistili udržení v soutěži

01.04.2019 11:57

Poslední dvě utkání play-out sehráli junioři na domácí palubovce. Nedělní výhra s Varnsdorfem a zároveň prohra Děčína na Spartě znamená udržení v soutěži i pro příští rok.

SOKOL VYŠEHRAD vs. VÁLEČNÍCI DĚČÍN 71:76 (23:12 38:28 50:47)

Sobota 30. 3. 2019 – Celostátní liga U19, skupina “Play-out A“ (11.kolo) – 10:00 – Výtoň Aréna

Jan Kefurt (trenér SV)

Vzájemný souboj s Děčínem mohl rozhodnout o našem udržení v soutěži. Od rozskoku se hrálo vyrovnaně s mírnou nervozitou na obou polovinách hřiště. Nám výborně vyšla 2. čtvrtina, kdy jsme předvedli týmovou útočnou explozi, a během chvíle na tabuli svítilo skóre 38:18 v náš prospěch. Hosté se však rychle oklepali a do půle snížili na -10. V druhé půli přišel výpadek - zónová obrana 3-2 nám vůbec nesvědčila a chyby v útoku se střídaly s chybami v obraně. Utkání tak šlo do vyrovnané koncovky, kterou jsme vůbec nezvládli.

Body Sokol Vyšehrad: Marxgut Aleš 20(2), Nosek Ondřej 16(1/1 + 1), Vašek Lukáš 14(3/1 + 3), Mácha Vít 12(2/2), Fiala Adam 9(1), Zhang David 0, Olar David 0, Netušil Filip 0

Střelba za 3b.: 7

Trestné hody: 6/4

Fauly: 16

SOKOL VYŠEHRAD vs. TJ SLOVAN VARNSDORF 92:58 (26:11 42:28 69:41)

Neděle 31. 3. 2019 – Celostátní liga U19, skupina “Play-out A“ (12.kolo) – 11:00 – Výtoň Aréna

Výhra v tomto utkání + zaváhaní Děčína byla jedinou možností udržení v soutěži. Úvodní nápor 11:0 znamenal rychlé vedení, ovšem po sobotní zkušenosti jsme věděli, že to nic neznamená. Především v 2. čtvrtině jsme předvedli chyby na obranné polovině, které dělá kategorie U11. V druhé půli jsme ale již nic nenechali náhodě a hosty porazili velkým bodovým rozdílem.

Vzhledem výhře Sparty nad Děčínem jsme udrželi LIGU U19 i pro další soutěžní ročník.

Body Sokol Vyšehrad: Marxgut Aleš 20(8/6), Nosek Ondřej 20(1/1 + 1), Vašek Lukáš 15(4/3 + 2), Kuznetsov Baniil 8(2), Mácha Vít 8, Zhang David 6(8/4), Netušil Filip 6, Olar David 5(2/1), Fiala Adam 4(2/2)