U19 - Souboj s GBA přinesl 2 rozdílné utkání

13.11.2017 14:00

Základní skupina se dostává do druhé půlky. Souboj s GBA přinesl velmi rozdílné utkání v sobotu a neděli. Povedlo se nám získat pouze 1 výhru a postupová 1. a 2. je momentálně o trochu dál.

SOKOL VYŠEHRAD vs. GBA "B" 102:71 (25:12 55:34 83:55)

Sobota 11.11. 2017 - Liga U19, sk. A (1.kolo) - 10:00 - Výtoň Aréna

Do sobotního utkání jsme vstoupili velmi dobře. Dobře jsme bránili a z přechodové fáze nám vznikali příležitosti k jednoduchému zakončení. Soupeř přijel pouze s 5 hráči a ve druhé čtvrtině přišlo zranění kotníku jednodnoho z nich a od té doby se hrálo 5 na 4 a o vítězovi bylo prakticky rozhodnuto. Do utkání zasáhnuli všichni hráči a také se všichni bodově prosadili.

Body Sokol Vyšehrad: Táborský Ondřej 14(1/1 + 1), Whalen Mikuláš 14(4/2 + 2), Martišek Norbert 12, Akahomen Desmond 11(1/1), Hampl Jakub 11(1), Fanta Matyáš 10, Jenšovský Ondřej 9(3), Zmeškal Martin 7(2/1), Vilhum Vojtěch 4, Vítek Daniel 4(2/0), Karský Jakub 3(2/1), Pivoňka František Josef 3(1)

Střelba za 3b.: 24/8

Střelba za 2b.: 61/36

Trestné hody: 12/6

Doskoky: 46

Fauly: 16

Kompletní statistiky - ZDE

GBA "B" vs. SOKOL VYŠEHRAD 71:70 (15:8 33:25 50:50)

Neděle 12.11. 2017 - Liga U19, sk. A (8.kolo) - 15:00 - Hala BA, Praha 5 - Stodůlky

Nedělní odveta měla úplně jiný náboj. Ke "bylé čtyřce" se přidali 2 pendlové z Extraligy U19 a hned to bylo znát. Velké problémy nám dělal hlavně 215 cm veliký Pavelka, který bohužel v našem týmu neměl silového ani výškového konkurenta. Od prvních minut jsme tak museli dotahovat. Oproti sobotě jsme hlavně v první půli hráli hrozně sobecky v útoku a nevznikali nám dobré pozice k zakončení. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem víc organizovanější a zásadní monet přišel v 6. minutě 3 čtvrtině, kdy jsme vytvořili úsek 13:0 a dostali jsme se poprvé v utkání do vedení. Domácí však zareagovali rychlými trojkami a srovnali krok. Od té doby se hrála vyrovnaná partie a týmy se střídali ve vedení. V koncovce jsme měli mírně navrch ovšem v posledních 3 vteřinách jsme nevyužili taktický faul (za stavu 70:69 pro nás) a míč prošel opět na Pavelku a ten nás potreskal košem s klaksonem a završil svůj výkon s 28 body.

Body Sokol Vyšehrad: Martišek Norbert 18(6/2), Whalen Mikuláš 18(4), Akahomen Desmond 16(4/4 + 2), Táborský Ondřej 12, Fanta Matyáš 4, Hampl Jakub 2, Karský Jakub 0, Makhmudov Gadzhimagomed 0, Pivoňka František Josef 0, Vilhum Vojtěch 0, Vítek Daniel 0, Zmeškal Martin 0