U19 - Základní skupina vrcholí

27.11.2017 15:18

Junioři o víkendu odehráli odvety s týmy ŠSK Slaný a BK Levharti Chomutov. Na venkovních palubovkách jsme urvali 2 výhry, to se bohužel doma nepovedlo a z víkendu si odnášíme 1 výhru a 1 prohru.

SOKOL VYŠEHRAD vs. ŠSK SLANÝ 85:67 (23:17 47:36 64:58)

Sobota 25.11. 217 - Liga U19, sk. A (9.kolo) - 18:00 - Výtoň Aréna

V sobotu se nehrál příliš hezký basketbal, hra byla pomalá s velkým množstvým chyb. Celý zápas jsme byli ve vedení, které už před půlí bylo dvojciferné. V druhé půli nám hosté připravili "překvapení" v podobě hodně zatažené zónové obrany, do které jsme volili špatné střely a úspěšnost byla velmi malá. Naštěstí jsme udrželi chladné hlavy a v závěru jsme dokázali opět náskok navýšit.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 25(6/5 + 2), Martišek Norbert 22(7/5 + 1), Hampl Jakub 13(3), Fanta Matyáš 12, Vilhum Vojtěch 6, Jenšovský Ondřej 3(1), Vítek Daniel 2, Zmeškal Martin 2, Karský Jakub 0, Makhmudov Gadzhimagomed 0, Pivoňka František Josef 0

Střelba za 3b.: 29/7

Střelba za 2b.: 64/27

Trestné hody: 15/10

Doskoky: 38

Fauly: 15

Kompletní statistiky - ZDE

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK LEVHARTI CHOMUTOV 90:92 (26:28 46:51 67:70)

Oproti sobotě o 100% rozdíl v rychlosti a kvalitě basketbalu. K vidění byla velmi dobrá střelba z delší vzdálenosti a velké individuální výkony. Prvních 5 minut bylo jako z hororu, kdy jsme obdrželi 5 trojek během 5 minut, ovšem nesložili jsme zbraně a dokázali jsme hostům odpovědět rychlým protiútokem a dobrými nájezdy, kde jsme získali fauly. V druhé půli se hrálo velmi vyrovnaně a týmy se střídali ve vedení. V koncovce jsme měli mírně navrch, ovšem za stavu 90:89 jsme obdrželi velmi spornou technickou chybu, a hosté po TH srovnali a následně dali rozhodující koš. Poté jsme měli ještě 2 šance k zakončení, ale ani jedna střela neskončila v koši a z výhry se mohli radovat hosté.

Body Sokol Vyšehrad: Martišek Norbert 31(14/10 + 3), Whalen Mikuláš 21(4/4 + 1), Fanta Matyáš 17(2/2 + 1), Vilhum Vojtěch 8, Hampl Jakub 7(1), Jenšovský Ondřej 3(1), Zmeškal Martin 2, Vítek Daniel 1(2/1), Karský Jakub 0, Makhmudov Gadzhimagomed 0, Pivoňka František Josef 0