VÍKENDOVÝ SOUHRN (10. - 11.10. 2012)

12.11.2012 11:52

Víkend přinesl hned několik očekávaných soubojů. Svoje první vítězství zaznamenal "A" tým kadetů v extralize a první 2 výhry přidali také žáci U14, kteří dokázali ve dvojčce zdolat Klatovy. Pozadu nezůstalo ani "béčko" U17, které poprvé v domácím prostředí dokázalo vyhrát. Jediným týmem bez výhry zůstali tento víkend mladší minižáci, kteří dostali velkou nadílku od svých pražských konkurentů.

 

EXTRALIGA U17

SOKOL VYŠEHRAD vs. BCM SLEZSKÁ OSTRAVA 42:72 (9:15 26:36 34:53)

Petr Ulrych (trenér)

komentář připravujeme...

Body Sokol Vyšehrad: Mastný Lukáš 12, Jelínek František 10, Šimánek Jiří 6, Končický Filip 4, Hais Jakub 3, Hradečný Šimon 3(1), Samoura Samba 2, Syblík Vít 2, Aiden Bossan 0, Jech Martin 0, Koula Jakub 0, Ťažký Martin 0

Trojky: 1

Trestné hody: 21/11

Fauly: 19

Rozhodčí: Karásek Jan, Smetana Jiří

Utkání: Extraliga U17 (8.kolo) - Sobota 10.11. 2012 /Výtoň Aréna/

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. BCM MORAVSKÁ OSTRAVA 73:63 (23:14 36:37 59:46)

Petr Ulrych (trenér)

komentář připravujeme...

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 28(2), Mach Kryštof 15, Končický Filip 12, Samoura Samba 12, Šimánek Jiří 4, Syblík Vít 2, Mastný Lukáš 0, Ťažký Martin 0

Trojky: 2

Trestné hody: 28/21

Fauly: 16

Rozhodčí: Karásek Jan, Smetana Jiří

Utkání: Extraliga U17 (9.kolo) - Neděle 11.11. 2012 /Výtoň Aréna/

 

LIGA U17

SOKOL VYŠEHRAD "B" vs. BK KLATOVY 76:54 (19:12 33:33 55:40)

Jan Hrstka (trenér)

Proti týmu z Klatov jsme si věřili od začátku na jasný vítězství. Měli jsme k dispozici hned 11 kvalitních hráčů, kteří všichni chtěli hrát. První asi 2 minutky nám vyšli, přesně jak jsme chtěli. Kvalitní press po celém hřišti vedl tým k jednoduchým košům a zbytečným ztrátám Klatov. Timeout hostů za stavu 9:0 vše změnil. Najednou jsme přestali být agresivní při tlaku na míč a nefungovala výpomoc. Klatovy si najednou bez problémů postavili v útoku co chtěly a hráli velice sympatický basketball. Z větší části za to mohla líná obrana, kde jsme řešili situaci až v momentu, kdy se míč dostal na hráče, kterého bráníme. Do šatny se šlo za stavu 33:33. Scénář, že si vybudujeme jasný náskok a necháme zahrát více lavičku, se nepovedl. V poločasu kluci pochopili, že to takhle nejde a začali opět po hřišti lítat a soupeři jsme odskočili. Sice jsme ještě měli svoje slabé chvilky, ale náskok byl téměř až 30 bodový a hosté ho jen kosmeticky upravili.

Body Sokol Vyšehrad: Aiden Bossan 17, Schmiedt Jan 12(1), Korch Tomáš 10, Polák Jan 8, Dapič Fabijan 6, Jedlička Martin 6(2), Ringsmuth David 4, Zumr Marian 4, Šelder Adam 3, Donát Blahomír 2, Jech Martin 2

Trojky: 3

Trestné hody: 26/15

Fauly: 18

Rozhodčí: Karásek Jan, Smetana Jiří

Utkání: Liga U17 (8.kolo) Sobota 10.11. 2012 /Výtoň Aréna/

 

 

SOKOL VYŠEHRAD "B" vs. BK LOKO PLZEŇ 59:88 (20:29 30:57 42:69)

Jan Hrstka (trenér)

Proti týmu z Plzně jsme nastupovali úplně v opačné roli. Plzeň je jeden z největších favoritů na postup do extraligy a my po sobotním kvalitním kádru škrtali jména. Z předpokládaných 11 hráčů ze soboty se stalo 8 statečných. Nemoci, zranění a rodinný důvody nám řádně provětrali soupisku. Nicméně utkání jsme nezačali vůbec špatně. Naše celkem kvalitní obrana s výpomocí dělala Plzni problémy a v útoku zase rychlonohý Aiden Bossan byl k nezastavení. Po první čtvrtce -9 byl kvalitní výkon, ale potom přišla 3.čtvrtina, kde jsme v útoku vybírali špatný střely a v obraně nechávali naopak jednoduchý koše. Proto poločasový stav o 27. Soupeř vědom si svého vedení daleko více pouštěl svoji lavičku do hry, ale bojovný výkon ve 3.čtvrtině zase vrátil základní pětku Plzně zpět. V poslední čtvrtce se toho moc neudálo a tak stav byl po velice těžké střele přes Tomáše Korcha o 29. Tým ukázal, že dokáže bránit i nejlepší tým v lize a předskakovat, když je potřeba. Ale zároveň ukázal, že při pressu hostů umí vyhazovat jako minižáci, kdy tři hráči stojí metr od vyhazujícího a chtějí míč. Nicméně utkání se nám vyvedlo daleko lépe než sobotní proti Klatovům, kde jsme vyhráli a nebýt několika slabých momentů, mohli jsme uvažovat o celkem dramatickém utkání s rozdílem pod 10 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: -

Trojky: -

Trestné hody: -

Fauly: -

Rozhodčí: Karásek Jan, Smetana Jiří 

Utkání: Liga U17 (9.kolo) - Neděle 11.11. 2012 /Výtoň Aréna/

 

LIGA U14

Žáci získali své první 2 výhry v této sezóně.

BK KLATOVY vs. SOKOL VYŠEHRAD 41:77 (2:26 26:41 35:58)

Martin Schmiedt (trenér)

V dalších dvou kolech žákovské ligy U14 nás ve dvojičce čekal soupeř z Klatov. V sobotním podvečerním utkání jsme nastoupili na palubovce soupeře a v nedělním utkání na domácí palubovce ve Výtoň aréně. Naším víkendovým cílem bylo získat první dvě vítězství v sezóně a získat tak potřebné sebevědomí. Do sobotního zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Na hráčích bylo vidět odhodlání získat první vítězství a v první čtvrtině jsme podávali velmi bojovný výkon, podpořený dobrou obranou. Nebylo tedy divu, že po první čtvrtině svítilo na ukazateli skóre 2:26. V druhé čtvrtině jsme však rychle procitli. Naši hráči nabyli vědomí, že již mají zápas vyhraný a že se soupeř porazí sám. Začali jsme dělat zbytečné chyby, které pramenily ze zvýšeného nasazení soupeře v obraně. Nikdo nechtěl hrát do koše a nebyli jsme schopni bránit. Po velmi razantní promluvě v poločasu se naši svěřenci naštěstí vzpamatovali a celý zápas jsme v poklidu dovedli do vítězného konce.

Body Sokol Vyšehrad: Jůza Tomáš 22(9/3 + 1), Akahomen Desmond 12(9/4), Táborský Ondřej 10, Soukup Jan 8, Aliaj Adrian 6, Soukup Jakub 6(2/1), Martíšek Norbert 4, Grulich Vojtěch 3(4/1), Hampl Jakub 3, Svejkovský Ondřej 2(2/0), Kraus Jakub 1(2/1)

Trojky: 1

Trestné hody: 32/10

Fauly: 27

Rozhodčí: Šrámková Sandra, Jodl Jiří

Utkání: Liga U14 (1.kolo) - Sobota 10.11.2012 /Sportovní hala BK Klatovy/

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK KLATOVY 70:56 (21:6 44:21 52:35)

Martin Schmiedt (trenér)

V nedělním zápasu jsme chtěli získat na domácí palubovce další vítězství proti stejnému soupeři jako v sobotu, což se nám podařilo a do zápasu se mohli zapojit všichni hráči z lavičky. První čtvrtina byla z naší strany opět kvalitní a získali jsme si značný náskok. Bohužel v dalších čtvrtinách již nebylo nasazení takové. Především v obraně jsme si, až na některé hráče, velmi zbytečně ulehčovali práci vzhledem k tomu, že soupeř nebyl individuálně tolik silný. Do zápasu se mohli zapojit všichni hráči a získat takcenné zkušenosti. Nakonec jsme i nedělní zápas zdárně dovedli do vítězného konce.

Body Sokol Vyšehrad: Táborský Ondřej 25(6/1), Jůza Tomáš 12(2/2), Soukup Jakub 7(11/5), Akahome Desmond 6, Martíšek Norbert 5(2/1), Haken Tomáš 4, Soukup Jan 4, Svejkovský Ondřej 3(4/1), Aliaj Adrian 2, Grulich Vojtěch 2(4/2), Huleš Jiří 0

Trojky: 0

Trestné hody: 19/12

Fauly: 25

Rozhodčí: Karásek Jan, Smetana Jiří

Utkání: Liga U14 (8.kolo) - Neděle 11.11. 2012 /Výtoň Aréna/

Chtěl bych hráčům pogratulovat k prvním dvěma výhrám a doufám, že jsme si zvedli sebevědomí, které nám pomůže do odvetných zápasů. Dále bych chtěl poděkovat za výkony především v prvních čtvrtinách zápasů. Budeme se ale muset snažit vydržet hrát v takovém nasazení celý zápas, a ne pouze první čtvrtinu. Chtěl bych také vyzdvihnout výkony Tomáše Jůzy, který hrál o víkendu s velmi dobrým nasazením. Na závěr doufám, že nám vydrží dobrá tréninková morálka, nikdo se nezraní, a budeme se tak moci dále zlepšovat a hrát vyrovnané zápasy se soupeři v nadcházejících odvetách.   

 

PŘEBOR U12

SOKOL VYŠEHRAD vs. USK PRAHA 23:115 (6:31 6:29 8:31 3:24)

Jan Kefurt (trenér)

Tým USK nás dokonale zaskočil a ve vysokém tempu hrál celé utkání. Na to jsme nedokázali vůbec zareagovat a prohráli jsme vysokým rozdílem. V tomto utkání jsme předvedli nejhorší letošní výkon !!!

Body Sokol Vyšehrad: Nosek Ondřej 10, Netušil Filip 7(2/1), Váňa Ondřej 2, Matoničkin Marko 2, Chán Matěj 2, Míšek Teofor 0, Hajlek Jakub 0, Netušil David 0, Kuna Martin 0, Kejval Adam 0, Fiala Adam 0, Fábera Dominik 0, Bohovyč Lukáš 0

Trestné hody: 2/1

Fauly: 24

Hráč utkání: Netušil Filip

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. SOKOL PRAŽSKÝ 24:112 (2:21 3:37 7:20 12:34)

Jan Kefurt (trenér)

Vstup do utkání byl v porovnání se sobotním utkání mnohem lepší. První pětka předváděla slušnou práci především v obraně. Druhá pětka ovšem v obraně úplně vyhořela a dostávali jsme jeden koš za druhým. Pozitivním bodem bylo obrana některých hráčů a bojovnost hráčů mladších. Konec utkání jsme dohrávali ve 4 a tak jsme skóre nedokázali udržet pod 100 bodovou hranicí.

Body Sokol Vyšehrad: Nosek Ondřej 12 (5/1), Netušil David 5(8/3), Netušil Filip 3(8/3), Váňa Ondřej 2(2/0), Whalen Mikuláš 1(2/1), Matoničkin Marko 1(2/1), Míšek Teodor 0, Hajlek Jakub 0, Chán Matěj 0, Kuna Martin 0, Fiala Adam 0, Fábera Dominik 0, Bohovyč Lukáš 0

Trestné hody: 27/9

Fauly: 35

Hráč utkání: Fábera Dominik

 

Celkově bych víkend zhodnotil za velmi nepovedený. Největším problémem je pro náš tým dlouhodobě koncentrace na utkání a z toho plyne množství chyb a ztrát. Pokud se tato věc nezlepší jen těžko budeme vyhrávat utkání bez ohledu na soupeře. Věřím, že hráči si z porážek vzali ponaučení a na tréninku předvedou maximum aby se situace zlepšila a na dalším turnaji to již bude vidět.

 

Turnaj se odehrál v pořadatelství Sokol Vyšehrad. Z organizačního pohledu proběhlo vše bez komplikací na každém utkání bylo velké množství diváků, kteří se nebáli fandit a podporovat své týmy. Rozhodčí odpískali turnaj v rámci svých dovedností.

 

ZÁVĚREČNÝ SOUHRN

Víkendová bilance: 4x výhra, 4x prohra

Zápas víkendu: Extraliga U17 - Sokol Vyšehrad vs. BCM Slezská Ostrava 73:63

 

Připravil: Jan Kefurt

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode