VÍKENDOVÝ SOUHRN (17. - 18.11. 2012)

20.11.2012 23:18

O víkendu se odehrálo hned 11 utkání. Nejvíce se dařilo minižákům a rezervě týmu U19.

EXTRALIGA U19

SRŠNI SOKOL PÍSEK vs. SOKOL VYŠEHRAD 78:62 (33:13 51:22 63:38)

O utkání v Písku rozhodla 1. čtvrtina do které Sršni vletěli velice aktivně a dokázali jí vyhrát 33:13. Poté se již zápas jen "dohrával".

Body Sokol Vyšehrad: Jeřábek František 22, Wilmots Tom 12, Dejmek Daniel 8, Kysilka Miroslav 8, Steinhauser Michal 4, Choutka Jan 3, Chaloupka Kryštof 2, Ropek Petr 2, Klimpera Tomáš 1, Frgál Vojtěch 0, Jelínek František 0, Mitrović Marko 0

Střelba 3b.: 17/2

Střelba 2b.: 60/22

Trestné hody: 22/12

Doskoky: 50

Fauly: 18

Rozhodčí: Hanuš Václav, Salvetr Rudolf

Utkání: Extraliga U19 (8.kolo) - Sobota 17.11. 2012 /Sportovní hala Sokol, Písek/

KRAJSKÝ PŘEBOR U19

SOKOL VYŠEHRAD "B" vs. BCM NYMBURK "B" 85:70 (23:14 48:31 60:53)

Body Sokol Vyšehrad: Korch Tomáš 18, Petráš Daniel 17, Demidov Mihail 16, Jedlička Martin 13, Ptáček Lukáš 10, Matušinský Zdeněk 6(2), Polanecký Denis 2, Whalen Donovan 2, Hřídel Petr 1, Vobora Ladislav 0

Trojky: 2

Trestné hody: 22/13

Rozhodčí: Velda Pavel, Nesvadba Miloš

Utkání: KP Střední Čechy (9.kolo) - Sobota 17.11. 2012 / Výtoň Aréna

SOKOL VYŠEHRAD "B" vs. SOKOL KUTNÁ HORA 90:33 (24:7 49:15 77:21)

Body Sokol Vyšehrad: Korch Tomáš 19, Hřídel Petr 15, Jedlička Martin 11, Whalen Donovan 10, Petráš Daniel 9, Ptáček Lukáš 9, Demidov Mihail 7, Vobora Ladislav 6, Matušinský Zdeněk 2, Polanecký Denis 2

PŘEBOR U11

Druhý turnaj nejmladších minižáků proběhl na půdě BA Sparta. Po 8 odehraných utkání jsme s bilancí 4 výher a 4 porážek na 3. místě.

Václav Luňáček (trenér)

Každý z obou hracích dnů nás čekal jeden jednodušší zápas a jeden velmi náročný. V prvním zápase jsme nastoupili proti SC Praha 4, v zápase jsme předvedli dobré výkony v útočné fázi, přehrávali jsme soupeře jak individuálně tak překvapivě dobrou kolektivní hrou. V obrané fázi jsem už tak spokojený nebyl. Uspokojeni útokem jsme se často „zapomínali“ vracet do obrany a soupeř toho využil a nasázel nám hrůzných 28 bodů (většinu z toho jedné pětce). Velice jsem byl zvědav na zápas proti týmu BA Sparta. K mému velkému překvapení jsme soupeře ve třech čtvrtinách ze čtyř přehrávali a byli lepším družstvem, bohužel se nám ve druhé čtvrtině podařilo obdržet 31 bodů, což nás stálo vítězství v zápase. Hráči si zaslouží pochvalu zejména za zlepšení v obrané fázi (tedy až na tu nešťastnou čtvrtinu).  Nutno podotknout, že BA Sparta nastoupila bez svého kapitána. Neděle začala opět zápasem s týmem BA Sparta. Tentokrát byl soupeř kompletní a na hřišti to bylo vidět. I přes výrazně zlepšený výkon v obraně jsme nenašli na soupeře recept, předčil nás hlavně v útočné fázi, kde jsme my naopak působili velice chaoticky a častými ztrátami jsme dali soupeřům možnost jednoduše skórovat. Velice pozitivní naopak byl fakt, že jsme dokázali udržet koncentraci v průběhu celého zápasu, žádná ze čtvrtin neskončila výrazným bodovým rozdílem a zápas se jevil jako vyrovnaný boj. Poslední zápas proti USK „A“ jsme již byli dosti unavení a herní obraz tomu odpovídal. „Jednoduchou výhru nám soupeř spíše „daroval“ nízkou úspěšností střelby s bezprostřední blízkosti koše. Do jasných příležitostí se však dostával trestuhodně často, budiž to pro nás varováním pro příště.

Hráčům bych chtěl každopádně poděkovat za předvedené výkony a spolupráci. Na turnaji předvedli velice pěkný, kolektivní a bojovný basketbal. Věřím, že na toto navážeme i v příštích turnajích a že se budeme i nadále zlepšovat. Přál bych si, aby si z tohoto turnaje hráči odnesli předsevzetí: do konce sezóny porazit tým BA Sparta.

Sobota 17.11. 2012

SOKOL VYŠEHRAD vs. SC PRAHA 4 72:28 (14:8 22:2 14:16  22:2)

Body Sokol Vyšehrad: Staniszewski Filip 16(1/0), Čermák Vojtěch 12(2/0), Kejval Adam 12, Fiala Adam 8(4/2), Fábera Dominik 8, Matoničkin Marko 6, Zlámaný Šimon 4, Marek Jan 2, Večerka Ondřej 2, Kolár Ondřej 2, Strnad David 0

Trestné hody: 9/2

Fauly: 11

Hráč utkání: Kejval Adam

SOKOL VYŠEHRAD vs. BA SPARTA 33:53 (16:4 0:31 8:10 9:12)

Body Sokol Vyšehrad: Staniszewski Filip 13(4/1), Čermák Vojtěch 6, Kejval Adam 6, Večerka Ondřej 2, Marek Jan 2, Fiala Adam 2, Fábera Dominik 2, Strnad David 0, Kolár Ondřej 0, Matoničkin Marko 0, Zlámaný Šimon 0

Trestné hody: 4/1

Fauly: 15

Hráč utkání: Staniszeski Filip

Neděle 18.11. 2012

BA SPARTA vs. SOKOL VYŠEHRAD 63:33 (16:7 14:8 10:4 23:14)

Body Sokol Vyšehrad: Staniszewski Filip 16, Kejval Adam 8(4/0), Večerka Ondřej 4, Fiala Adam 2, Čermák Vojtěch 2, Marek Jan 1(2/1), Zlámaný Šimon 0(2/0), Franěk Michalel 0, Matoničkin Marko 0, Strnad David 0, Kolár Ondřej 0, Fábera Dominik 0

Trestné hody: 8/1

Fauly: 9

Hráč utkání: -

USK PRAHA "A" vs. SOKOL VYŠEHRAD 22:37 (-)

Body Sokol Vyšehrad: Staniszewski Filip 14, Čermák Vojtěch 8, Fiala Adam 5(2/1),  Kejval Adam 4, Večerka Ondřej 2, Marek Jan 2, Fábera Dominik 2, Kolár Ondřej 2, Strnad David 0, Matoničkin Marko 0, Zlámaný Šimon 0, Franěk Michael  0

Fauly: 11

ZÁVĚREČNÝ SOUHRN

Víkendová bilance: 4x výhra, 6x prohra

Zápas víkendu: Krajský přebor U19 - Sokol Vyšehrad "B" vs. BCM Nymburk "B" 85:70

Připravil: Jan Kefurt