VÍKENDOVÝ SOUHRN (2. - 3.2. 2013)

06.02.2013 11:30

Mládežnické kategorie začali své zápasy již v pátek 1.2.. Do zápasů se tento víkendu zapojili týmy U17 A, U17 B a U14. Celkem se odehrálo 5 utkání.

EXTRALIGA U17

Na tým kadetů čekala dvě velmi těžká utkání. V pátek odehráli předehrávku v Pardubicích a v sobotu v rámci pražského derby odehráli zápas na Sokole Pražském. Oba zápasy skončili vysokým rozdílem a boj o záchranu v extralize se velmi zkomplikoval.

BK SYNTHESIA PARDUBICE vs. SOKOL VYŠEHRAD 142:44 (35:8 68:13 110:26)

Body Sokol Vyšehrad: Samoura Samba 8(4/2), Šimánek Jiří 8, Jelínek František 6(4/2), Hradečný Šimon 5(1), Mastný Lukáš 4, Syblík Vít 4, Aiden Bossan 3(4/1), Fremut Tomáš 2, Mach Kryštof 2, Ťažký Martin 2, Končický Filip 0

Trojky: 1

Trestné hody: 12/5

Fauly: 20

Rozhodčí: Pilný Jiří, Zítko Tomáš

Utkání: Extraliga U17 (18.kolo - předehrávka) - Pátek 1.2. 2013 /Hala BK Pardubice, V Ráji/

SOKOL PRAŽSKÝ vs. SOKOL VYŠEHRAD 106:49 (30:10 54:21 83:38)

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 11(7/6 + 1), Aiden Bossan 10(2), Končický Filip 6(2/1 + 1), Mach Kryštof 6(3/2), Samoura Samba 4, Syblík Vít 3(4/3), Ťažký Martin 3(1), Hradečný Šimon 2(2/2), Mastný Lukáš 2, Šimánek Jiří 2, Koula Jakub 0

Trojky: 5

Trestné hody: 18/14

Fauly: 30

Rozhodčí: Ubr Pavel, Kejklíček Roman

Utkání: Extraliga U17 (17.kolo) - Sobota 2.2. 2013 /Hala SP, Žitná/

LIGA U17

Béčko kadetů odehrálo pouze jedno utkání. Hrál se velice rychlý basketbal, dokázali jsme si vytvořit slibný náskok, který jsme bohužel nedokázali udržet a koncovka byla napínavá.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK DĚČÍN 82:81 (25:25 48:36 68:54)

Jan Hrstka (trenér)

Z důvodů nemocí se k nám o víkendu nepodívalo Ústí nad Labem, takže jsme měli na pořadu dne pouze utkání proti Děčínu, které nás na své palubovce porazilo rozdílem 25 bodů. Začátek utkání byl trošku chaotický, ale postupně jsme obraz hry zlepšovali. Problém nastal, když nám nezafungoval pressing, který se praktikoval prakticky celé utkání, protože v ten moment jsme inkasovali nebo faulovali. Díky této kombinaci úspěchu a neúspěchu při pressingu jsme se nemohli od Děčínu více bodově odtrhnout. Zejména pivot hostů, Hammerle, nám dělal svým pohybem pod košem obrovitý problém a trvalo půlku utkání, než jsme našli obránce, který by ho více pokryl. Děčín střídal osobní obranu se zónovým pressem a taky vyzkoušel 1-3-1 zónovou obranu. Nicméně, po 3/4 byl náskok, i přes chaos v útoku 5 na 5 nebo na obranným doskoku, o 14 bodů v náš prospěch. Do poslední čtvrtiny nastoupila lavička a to dovolilo Děčínu stáhnout na 1 bod po trojce v poslední sekundě zřejmě nejlepším hráčem utkání, kterým byl nikdo jiný než Hammerle. I přesto, že jsme nehráli pressingovou obranu přesně jak by se asi měla, nám získala důležitou výhru, která se bude hodit do dalších bojů.

Body Sokol Vyšehrad: Schmiedt Jan 18(5/4), Donát Blahomír 16(2/1 + 1), Aiden Bossan 14(3/2), Hais Jakub 10, Koula Jakub 8(2/2), Kočovský Dominik 5(1), Korch Tomáš 4, Ringsmuth David 4, Polák Jan 2(2/2), Demidov Mihail 0, Šelder Adam 0

Trojky: 2

Trestné hody: 14/11

Fauly: 26

Rozhodčí: Kocián Michal, Rychlý Ladislav

Utkání: Liga U17 (17.kolo) - Sobota 2.2. 2013 /Výtoň Aréna/

LIGA U14

SLAVOJ BK LITOMĚŘICE vs. SOKOL VYŠEHRAD 47:55 (5:23 21:31 32:44)

Martin Schmiedt (trenér)

K dalšímu kolu ligy U14 jsme v sobotu zavítali na palubovku týmu BK Litoměřice. Stěžejní pro celý zápas byla první čtvrtina, kdy jsme soupeře jednoznačně přehráli a vytvořili si 18 bodový náskok. Ve druhé čtvrtině nás soupeř přehrál a stahoval náš náskok. I přes to jsme si až do začátku poslední čtvrtiny dokázali držet dvouciferný bodový náskok a měli jsme tak vývoj zápasu pod kontrolou. Začátkem čtvrté čtvrtiny se nám ale nedařilo a soupeř stáhl náš náskok až na pouhé 3 body a až do konce byl zápas vyrovnaný. Koncovka se nám naštěstí povedla, a tak jsme dokázali bez výraznějších problémů dovést zápas do vítězného konce.

Body Sokol Vyšehrad: Akahomen Desmond 20(7/4), Martišek Norbert 11(4/3), Hampl Jakub 8(3/2), Jůza Tomáš 8, Táborský Ondřej 4, Soukup Jakub 2, Svejkovský Ondřej 2(2/2), Soukup Jan 0

Trojky: 0

Trestné hody: 16/11

Fauly: 11

Rozhodčí: Anton Karel, Šupej Michal

Utkání: Liga U14 nadstavba (3.kolo) - Sobota 2.2. 2013 /Hala 6.ZŠ, Litoměřice/

BK KONDOŘI LIBEREC vs. SOKOL VYŠEHRAD 61:58 (17:5 35:29 48:48)

V nedělním utkání jsme nastoupili proti soupeři z Liberce. Bohužel se nám vůbec nepovedl vstup do zápasu a prvních patnáct minut jsme hráli velmi špatně. Nechtěli jsme bránit, dostávali jsme jednoduché koše a nedařilo se nám v útoku. Náskok soupeře narostl až na strašidelných 16 bodů a mohlo by se zdát, že je zápas u konce. Naštěstí se nám podařilo hráče znovu naladit, donutit je bránit a začalo se nám dařit také v útoku. Od druhé poloviny druhé čtvrtiny jsme začali soupeřův náskok postupně smazávat. Po konci třetí čtvrtiny jsme soupeřův náskok zcela smazali a na světelné tabuli svítilo skóre 48:48. V poslední čtvrtině si ale soupeř dokázal vypracovat 7 bodový náskok. V koncovce se nám podařilo tento náskok umazat a zdramatizovat zápas. Po posledním timeoutu byl soupeřův náskok 3 body, našim cílem tedy bylo vstřelit trojku a vynutit si prodloužení. Akce se nám ale nepovedla v důsledku špatné přihrávky, a tak soupeř vyhrál v napínavé koncovce rozdílem 3 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: Táborský Ondřej 31(12/9), Jůza Tomáš 13(2/1), Martišek Norbert 4, Svejkovský Ondřej 4(3/0), Akahomen Desmond 2, Hampl Jakub 2, Soukup Jan 2, Soukup Jakub 0