VÍKENDOVÝ SOUHRN (2. - 3.3 2013)

05.03.2013 22:36

Velká porce zápasů čekala na fanoušky Vyšehradu o uplynulém víkendu. Tým U17 "A", hrající extraligu odehrál velmi důležitá poslední utkání základní části s Novým Jíčínem a Prostějovem. Základní část dohrál také tým U17 "B" na domácí palubovce hostil Žižkov a Kladno. Nadstavbové 7. a 8. kolo měli na programu mladší žáci U14. Jako poslední se do zápasů zapojili mladší minižáci U12, kteří předehrávali 1 utkání v pátek 1.3. a další 3 o víkendu.

EXTRALIGA U17

Kadeti vstupovali do víkendových klání s pozice posledního týmu v tabulce. Úkol před víkendem byl jasný - získat minimálně 1 vítězství a tak zlepšit postavení před boji play-out.

V sobotním utkání se hrálo velmi nervozně na obou stranách, odpovídá tomu i skóre po základní hrací době 50:50. Proti zóně hostů se nám nedařila střelba z delší vzdálenost a to bylo klíčové. Nastalo prodloužení, kde měl více štěstí Jíčín.

V neděli se k velkému výkonu rozehrál "snajpr" Fanda Jelínek (41 bodů, 6 trojek, 8/7 trestné hody), bohužel se k němu nikdo nepřidal a to na výhru stačit nemohlo.

Nyní následuje skupina PLAY OUT, ve které se setkáme s týmy - BC Nový Jíčín, BCM Moravská Ostrava, Proton Zlín. Hraje se systémem 2 vzájemných zápasů. Poslední 2 týmy budou hrát baráž.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BC NOVÝ JÍČÍN 54:58 (11:14 23:24 42:35 50:50)

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 20(10/8), Mach Kryštof 8(2/2), Mastný Lukáš 7(4/3), Hradečný Šimon 5(4/1), Syblík Vít 5(2/1), Samoura Samba 4(2/0), Hais Jakub 3(2/1), Donát Blahomír 2

Trojky: 0

Trestné hody: 26/16

Fauly: 18

Rozhodčí: Salvetr Rudolf, Salvetr Pavel

Utkání: Extraliga U17 (21.kolo) - Sobota 2.3. 2013 /Výtoň Aréna/

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK BCM PROSTĚJOV 67:77 (16:15 32:35 48:56)

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 41(8/7 + 6), Mach Kryštof 12(7/6), Hradečný Šimon 5(1), Samoura Samba 4(2/2), Mastný Lukáš 2, Ťažký Martin 2, Donát Blahomír 1(2/1)

Trojky: 7

Trestné hody: 19/16

Fauly: 15

Utkání: Extraliga U17 (22.kolo) - Neděle 3.3. 2013 /Výtoň Aréna/

LIGA U17

Také liga měla na programu poslední 2. kola základní hrací části. Spodek tabulky, byl velice vyrovnaný a tak každý bod rozhodoval o konečném umístění.

Do prvního zápasu jsme vstoupili špatně a hosté ze Žižkova toho dokázali využít. Hra místy překonávala svojí kvalitou předchozí utkání extraligy.  O výsledku rozhodla až poslední čtvrtina, kterou jsme vyhráli 29:16 !

Naopak v neděli jsme si s Kladnem poradili velmi snadno, 2. čtvrtina 25:2 byla klíčová a v druhé půli se zápas spíše jen dohrával.

Po 22.kolech jsme skončili na 9. místě s bilancí 8 výher, 14 porážek. To poskytuje dobrou výchozí pozici ve skupině PLAY OUT, začínáme za 14 dní dvojčkou s Mladou Boleslaví.

SOKOL VYŠEHRAD "B" vs. SOKOL ŽIŽKOV 81:64 (14:17 32:34 52:48)

Body Sokol Vyšehrad: Donát Blahomír 18(2/2), Korch Tomáš 14(7/4), Koula Jakub 13(7/5), Jedlička Martin 9(2/1 + 2), Schmiedt Jan 5(4/1), Dapič Fabijan 4(6/2), Šelder Adam 4(4/0), Kočovský Dominik 2, Polák Jan 2(2/2), Zumr Marian 2

Trojky: 2

Tresné hody: 34/17

Fauly: 19

Rozhodčí: Salvetr Rudolf, Lébl Martin

Utkání: Liga U17 (21. kolo) - Sobota 2.3. 2013 /Výtoň Aréna/

SOKOL VYŠEHRAD "B" vs. BK KLADNO 68:44 (15:7 40:9 61:26)

Body Sokol Vyšehrad: Koula Jakub 18(10/5 + 1), Jedlička Martin 14(4), Korch Tomáš 13(6/5), Schmiedt Jan 8(4/2), Donát Blahomír 7(6/3), Jech Martin 4, Polák Jan 2(4/2), Zumr Marian 2(1/0), Kočovský Dominik 0, Šelder Adam 0, Whalen Donovan 0

Trojky: 5

Tresné hody: 31/17

Fauly: 23

Utkání: Liga U17 (22.kolo) - Neděle 3.3. 2013 /Výtoň Aréna/

LIGA U14

Mladší žáci odehráli velmi povedený víkend. Díky atitvní obraně dokázali soupeře doslova sfouknout. Do konce soutěže chybí dohrát 2 zápasy.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK KONDOŘI LIBEREC 56:47 (22:8 39:25 46:38)

Body Sokol Vyšehrad: Táborský Ondřej 16(6/2), Akahomen Desmond 12(8/4), Soukup Jan 8, Martišek Norbert 6, Jůza Tomáš 5(1), Hampl Jakub 4, Soukup Jakub 3(5/1), Kraus Jakub 2