VÍKENDOVÝ SOUHRN (20. - 21.10. 2012)

22.10.2012 22:16

Přínásíme vám souhrn z uplynulého hracího víkendu.

JUNIOŘI U19

    Junioři opět vyrazili na palubovky soupeřů s prozatimní bilanci 1-1 (stejnou jako měla před víkendem většina extraligového peletonu). Sobotní zápas proti posílenému týmu NYMBURKA (Zlínský Hainzel; Ostravský Svoboda + Oliver Tot) byla velká výzva. První čtvrtinu jsme po střelecké explozi kadeta Jelínka drželi ve vyrovnaném duchu. Ovšem jakmile došly Jelínkovi trojky, byla druhá čtvrtina z naší strany bodově chudší a Nymburk se dostal do dvouciferného vedení. Ani v druhém poločase se nám nedařilo zastavit ofenzívu soupeře a tím se pokusit o stažení náskoku soupeře. Naopak si Nymburk vytvořil ještě výraznější náskok, který mu dovolil si ve čtvrté čtvrtině vychutnat vítězství.

    Nedělní utkání v Liberci bylo pro náš tým o to důležitější. Ale i tým Liberce po dobrém sobotním představení proti Sokolu Pražském (porážka až v poslední čtvrtině) si chtěl vybojovat první extraligovou výhru. Zápas pro náš tým nezačal vůbec dobře. A hned v první čtvrtině nám soupeř bodově uskočil. Úsekově se naše hra lepšila, ale hráči Liberce vždy zvládli odpovědět a náskok celý první poločas díky dobré střelbě držet. Zlom nastal po změně stran. Přitáhli jsme šroubky v obraně a ve třetí čtvrtině vývoj zápasu obrátili. K obratu přispěl skvělým úsekem Petr Ropek a Tom Wilmots. Tým Liberce se ovšem nevzdal a pokusil se opět o obrat na svou stranu. Celý zápas se tak řítil do dramatické koncovky, kde proti sobě stáli dvě zónové obrany. Díky naší nervozitě a ztrátám se Liberec v posledních minutách vybičoval k vyrovnání. Druhou výhru připsal do tabulky až dvěma body stylově kapitán týmu Miroslav Kysilka 13vteřin před koncem utkání.

    S bilancí 2-2 se tým již těší na první zápasy v domácí hale na Výtoni. Našimi soupeři bude v pražském derby tým USK Praha a v neděli další konkurent z tabulky tým Plzně. Přijďte podpořit tým Juniorů a pomožte jim si připsat další výhru.

BCM NYMBURK vs. SOKOL VYŠEHRAD 87:56 (26:23 49:35 69:47)

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 16(3), Choutka Jan 10, Kysilka Miroslav 9, Steinhauser Michal 8, Ropek Petr 6, Jeřábek František 5, Wilmots Tom 2, Frgál Vojtěch 0, Chaloupka Kryštof 0, Klimpera Tomáš 0, Mitrović Marko 0

Střelba 3b.: 11/3

Střelba 2b: 51/19

Trestné hody: 13/9

Doskoky: 35

Fauly: 13

 

BK KONDOŘI LIBEREC vs. SOKOL VYŠEHRAD 67:69 (21:16 42:37 52:60)

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 17, Ropek Petr 14, Kysilka Miroslav 11, Jeřábek František 8, Choutka Jan 6, Wilmots Tom 6, Chaloupka Kryštof 5, Steinhauser Michal 2, Mitrović Marko 0

Střelba 3b.: 9/3

Střelba 2b: 63/25

Trestné hody: 20/10

Doskoky: 40

Fauly: 14

KRAJ U19 "B"

Rezerva juniorů prodloužila o víkendu vítěznou šňůru a zůstává jediným týmem bez prohry v krajském přeboru U19.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK PŘÍBRAM 85:72 (21:21 48:34 65:57)

Body Sokol Vyšehrad:

Trojky:

Trestné hody:

Fauly:

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. BC BENEŠOV 69:59 (18:10 36:31 61:56)

Body Sokol Vyšehrad:

Trojky:

Trestné hody:

Fauly:

ŽÁCI U15

    K prvním venkovním zápasům zajížděli starší žáci do Hradce Králové a Nymburka. V sobotním zápase v Hradci se týmu vstup do zápasu vydařil a pustil se do vedení. Zaskočený soupeř se dlouho hledal a svůj 15b náskok v prvním poločase si vytvořil především po našich chybách. Po důrazném timeoutu se však náš tým opět zvedl a do přestávky v podstatě dorovnal soupeřův náskok. Po přestávce však proběhl naprosto nepochopitelný zkrat. Najednou jsme nebyli schopni pokračovat ve hře, která se nám do té doby vyplácela. Soupeř sázel jeden koš za druhým a týmová hra z prvního poločasu se zbortila jak domeček z karet. Propadli jsme především v obraně. Vzhledem k tomu, že jsme byli schopni v prvním poločase ubránit soupeře na 34b je celkové skóre velmi trpké. Ovšem za první poločas si tým zaslouží pochvalu.

    V druhém víkendovém zápase jsme se postavili stále se zlepšujícímu týmu Nymburka. Úvod zápasu se nám nepovedlo zachytit a soupeř díky individualitám ve svém týmu a lepší střelbě z delší vzdálenosti si vybudoval dvouciferný náskok. Ve druhém hracím období se ovšem zápas vyrovnal a najednou jsme byli soupeři konkurentem. Ovšem ofenzivní část hry se nám tentokrát tolik nedařila a tak jsme nebyli schopni náskok smazat. Druhý poločas byl již z naší strany velmi unavený a soupeři jsme kladli odpor pouze v některých částech utkání. Soupeř si zaslouží gratulaci k vítězství.

 Ulrych Petr (trenér)   "I přes dvě porážky o víkendu chci týmu poděkovat. Protože s těžkými soupeři v určitých částech hry ukázali zlepšení a především začínáme chápat, že pokud hrajeme co si ukazujeme v trénincích, můžeme být úspěšní. Přál bych si od hráčů ovšem, aby ve své práci nepřestávali, i při okolnostech kdy se prohrává. Náš největší problém totiž je, že nezvládnem pracovat celých 40min v zápase. Ovšem i přes porážky se naše obrana v úsecích lepší a například trestné hody se dostali již nad 50%"

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ vs. SOKOL VYŠEHRAD 100:52 (15:11 34:28 64:38)

Body Sokol Vyšehrad: Dapič Fabijan 26, Akahomen Desmond 13, Grulich Matouš 5, Svejkovský Ondřej 4, Fiala Radovan 2, Smola Petr 2, Doležal Daniel 0, Hrdlička Jakub 0, Táborský Ondřej 0, Vozka Tadeáš 0

Trojky: 0

Trestné hody: 31/22

Fauly: 19

 

BCM NYMBURK vs. SOKOL VYŠEHRAD 87:44 (23:7 40:19 66:32)

Body Sokol Vyšehrad: Dapič Fabijan 18, Akahomen Desmond 7, Smola Petr 6, Grulich Matouš 4, Táborský Ondřej 4, Doležal Daniel 2, Svejkovský Ondřej 2, Vozka Tadeáš 1, Fiala Radovan 0, Hrdlička Jakub 0

Trojky: 0

Trestné hody: 21/10

Fauly: 19

 

PŘEBOR U11 

    O víkendu vstoupil do pražského přeboru i náš tým nejmladších minižáků (ročník narození 2002 a mladší). Tým čekala hned čtyř chodová porce zápasů. Dvě střetnutí se Sokolem Pražským ukázali vyspělost favorita ze Žitné ulice. Ale v souboji s "Centry" a k velké slávě i s týmem USK si naši hráči připsali premiová vítězství. Tým, který je tvořen upřímně "za pochodu" ukázal svůj potenciál a touhu vítězit

 

Václav Luňáček (trenér)

O víkendu zahájil sezónu náš nový tým nejmladších minižáků. Osobně jsem byl dost nervózní, jak se klukům povede. Je také pravda, že jsme do prvního zápasu nastoupili opatrně a s respektem, ale brzo jsme se oklepali a soupeře „SC Praha 4“ porazili. Povzbuzení tímto úspěchem jsme nastoupili proti největšímu favoritovi soutěže - Sokolu Pražskému. Raketovým nástupem jsme je doslova zaskočili a přinutili si je vzít velice brzy time out. Zápas jsme sice prohráli výraznějším rozdílem, přesto jsme byli pro Sokol Pražský v určitých fázích zápasu hodně vyrovnaným soupeřem. Z mého pohledu to byl velice dobrý zápas a celý tým si za něj zaslouží pochvalu. Nedělní zápas proti Sokolu Pražskému se nám již tak nevydařil, chyběla nám bojovnost a vůle z předchozího dne, na hřišti to bylo jednoznačně znát. Tento zápas bych hodnotil jako jediný z celého hracího víkendu, který se nám opravdu nevydařil. Poslední zápas nás čekalo USK, očekával jsem vyrovnanou bitvu a boj o každý balón. Kluci mě však opět překvapili a vyrovnaný zápas nepřipustili a to hlavně velice dobrou obrannou hrou. Zápas tak byl téměř celý v naší režii. Závěrem bych chtěl všem hráčům poděkovat za kvalitní výkony v prvním turnaji. Velký dík patří hráčům z tréninkové skupiny pana trenéra Pavýzy. Věřím, že nám bojovnost vydrží i do dalších mistrovských turnajů, že účast na trénincích a chuť hráčů dobře trénovat bude stejná jako v posledním týdnu před turnajem. Pak budeme určitě schopni se soupeři kvalit Sokola Pražského uhrát více než jednu vyrovnanou čtvrtinu a pro ostatní týmy budeme minimálně velice těžkým soupeřem.

Sobota 20.10. 2012

SC PRAHA 4 vs. SOKOL VYŠEHRAD 30:56 (

Body Sokol Vyšehrad:

Trestné hody:

Fauly:

Hráč utkání:

 

SOKOL PRAŽSKÝ vs. SOKOL VYŠEHRAD 61:14 (

Body Sokol Vyšehrad:

Trestné hody:

Fauly:

Hráč utkání:

 

Neděle 21.10. 2012

SOKOL VYŠEHRAD vs. SOKOL PRAŽSKÝ 2:87 (

Body Sokol Vyšehrad:

Trestné hody:

Fauly:

Hráč utkání:

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. USK PRAHA "A" 37:14 (14:2 5:3 10:4 8:5)

Body Sokol Vyšehrad: Staniszewski Folip 12, Čermák Vojtěch 6, Fiala Adam 5(2/1), Marek Jan 4(2/0), Kejval Adam 4, Strnad David 2, Večerka Ondřej 2, Matoničkin Marko 2, Fábera Dominik 0(2/0), Štolba Josef 0, Kolár Ondřej 0, Tulpa Michael 0, Grigoryan Alien 0, Zlámaný Šimon 0, Franěk Michael 0

Trestné hody: 6/1

Fauly: 16

Hráč utkání: Staniszewski Filip

 

ZÁVĚREČNÝ SOUHRN

Víkendová bilance: 5x výhra, 5x prohra

Zápas víkendu: Přebor U11 - Sokol Vyšehrad vs. USK Praha "A" 37:14

Připravil: Jan Kefurt

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode