VÍKENDOVÝ SOUHRN (24. - 25.11 2012)

25.11.2012 19:13

Poslední listopadový víkend přinesl "pouze 6 utkání. Z výhry se radoval pouze A tým kadetů.

 

EXTRALIGA U17

BK BCM PROSTĚJOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 76:57 (11:18 25:29 55:46)

Jiří Pavýza (asistent trenéra)

Po náročném přesunu na trase Praha - Prostějov jsme do utkání vstoupili s vysokou mírou koncentrace. Po první čtvrtině jsme i přes výraznou výškovou převahu domácích vedli 18:11.V druhém dějství se nám ovšem nevyhnuli, bohužel už typické ztráty koncentrace a domácí snížili na rozdíl jediného koše. Na což našel odpověď Jelínek a dal šest bodů v řadě. Jako klíčové se ukázalo třetí období, které soupeř vyhrál 30:17. Náš tým nenašel odpověď na "trojkovou" smršť soupeře, kterých jsme v tomto období obdrželi pět z toho čtyři v řadě. V posledním období naše snaha směřovala k zvrácení výsledku. Tuto snahu v postatě zadusil pátý faul Jelínka (autora 23b) a Mastného ve čtvrté, respektive páte minutě čtvrté čtvrtiny. Každopádně tým ukázal, že pokud se vyhne chvilkovým ztrátám koncentrace je schopný být konkurenceschopný i předním týmům extraligové tabulky.

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 23(5/4 + 1), Mach Kryštof 9(4/3), Samoura Samba 8, Končický Filip 7(3/2 + 1), Hradečný Šimon 5(2/1), Aiden Bossan 3(4/3), Mastný Lukáš 12/1), Ťažký Martin 1(2/1), Fremut Tomáš 0, Syblík Vít 0(2/0), Šimánek Jiří 0

Trojky: 2

Trestné hody: 24/15

Fauly: 25

Rozhodčí: Fanta Jiří, Opršal Martin

Utkání: Extraliga U17 (10.kolo) - Sobota 24.11. 2012 (Sponcetrum DDM, Prostějov)

 

BC NOVÝ JÍČÍN vs. SOKOL VYŠEHRAD 51:70 (10:20 24:33 35:49)

Jiří Pavýza (asistent trenéra)

Nedělní utkání bylo pro oba týmy klíčové. Minimálně  pro zachování účasti mezi extraligovou "smetánkou" i v příštím ročníku. Vzhledem k tomu, se první minuty nesly v duchu vzájemného "oťukávání"  a snahy neudělat chybu, které by soupeř využil k možnému bodovému trháku. Každopádně rozdíl mezi oběma mužstvy byl již od začátku viditelný především v psychickém rozpoložení. Domácí s poraženeckou náladou, což jde následně slyšet i na záznamu tvcom a naši hráči nabuzení na maximální výkon velmi solidní hrou v sobotním utkání v Prostějově. Základ k výhře jsme položili i přes chyby první čtvrtině 20:10. Následně jsme náskok trpělivě zvyšovali a v osmé minutě třetí čtvrtiny svítilo na ukazateli skore 49:26 pro Vyšehradské borce. Cestu k výhře nám ujednodušil i frustrovaný trenér domácích, který obdržel technickou chybu, stejně jako i kapitán družstva domácích.
 

Celé družstvo je třeba za oba víkendové zápasy pochválit. Za maximální nasazení po obě utkání. Za to jaká se zde tvoří parta. I jaké výkonostní pokroky od začátku sezony hráči udělali.
Na druhou stranu musíme stát nohama pevně na zemi a být si vědomi, že je před námi mnoho práce. Při výhře o 19 bodů nad Novým Jíčínem jsme se dopustili 28 ztrát a k tomu naše úspěšnost trestných hodů byla 33%, což nás v dalších zápasech může výrazně limitovat.

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 21(8/4 + 1), Končický Filip 16(5/2 + 2), Mastný Lukáš 13(4/1), Mach Kryštof 8(5/2), Aiden Bossan 4, Hradečný Šimon 2, Samoura Samba 2, Syblík Vít 2(3/0), Šimánek Jiří 2, Fremut Tomáš 0, Ťažký Martin 0(2/0)

Trojky: 3

Trestné hody: 27/9

Fauly: 24

Rozhodčí: Kocfelda Jiří, Machač Michal

Utkání: Extraliga U17 (11.kolo) - Neděle 25.11. 2012 /Sport. hala Krytý bazén, Nový Jíčín/

 

LIGA U17

BK KLADNO vs. SOKOL VYŠEHRAD "B"   54:47 (15:16 30:24 39:42)

Jan Hrstka (trenér)

Do utkaní jsme vstoupili celkem aktivně a rychle si především díky Jakubu Koulovi a štěstí vybudovali slušný náskok. Bohužel pro nás jsme bojovali s řešením clon, které se zdálo vůbec neumíme řešit. Minutu do konce čtvrtiny si Jakub Koula udělal druhý faul a ještě přidal nedisciplinovaný akt kopnutí do míče a Kladno mělo k dispozici 4 TH a míč. Od tohoto momentu se nám lepilo na paty, ale slušný útočný a obranný doskok nás držel nad vodou. Poločasový skóre +6 hovořilo slušně v náš prospěch. Nicméně nástup do druhého poločasu nebyl ideální. Jakub Koula 4 osobní chyba a opět lavička, útočný doskok přestal existovat a na obranný polovině zase slabá a silná strana, kterou asi nikdo moc nezná. Ještě na začátku 4 čtvrtiny to bylo vyrovnaný utkání, ale potom odešel doskok úplně a 5 osobní chyba Jakuba Kouli nám vzala jediného schopného střelce. Velice dobrým pohybem v obraně a útoku se Kladno dostalo do vedení, které vždy stvrdilo trestnými hody. My na druhé straně nemohli trefit TH, trojky ani z pole a prohráli jsme zaslouženě o 7 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: Korch Tomáš 12(2/1 + 1), Koula Jakub 10(6/4), Schmiedt Jan 7(5/1), Polák Jan 6(6/2), Jedlička Martin 5(1), Jech Martin 3(2/1), Šelder Adam 2(2/0), Ringsmuth David 2, Zavadil Šimon 0, Dapič Fabián 0

Trojky: 2

Trestné hody: 23/9

Fauly: 24

Rozhodčí: Vondráček Marek, Soukup Adam

Utkání: Liga U17 (10.kolo) - Sobota 24.11. 2012 /ZŠ Moskevská, Kladno/

 

SOKOL ŽIŽKOV vs. SOKOL VYŠEHRAD "B" 78:63 (9:14 21:34 50:48)

Jan Hrstka (trenér)

Do druhého utkání jsme vstupovali s nutností vyhrát. První poločas se nesl na vlně zlepšené obrany a doskoku. Opět nás držel vynikající útočný doskok, když nám nepadala střelba. Nicméně problémy klíčových hráčů s fauly nás trošku brzdila. Jakub Koula, Jan Polák a Adam Šeldr měli po 3 faulech. Vedení v poločasu bylo 13 bodový a v šatně jsme apelovali na lepší řešení situací na doskoku a výpomoci ze slabé strany. Každopádně asi to nebylo pochopeno, protože od 3. čtvrtiny jsme dělali pravý opak a rychle dostali několik jednoduchých košů. Žižkov zkvalitnil obranu, doskok i střelbu a rázem z našeho náskoku zůstal jenom 1 bod. Rozhodující moment nastal při pokusu zblokovat nájezd, Jakub Koula blokoval z faulem (4.faul) a následně dostal technickou za protesty (5.faul). I přes timeout jsme nebyli schopni kvalitně vyvést míč a nebo ubránit jednoduchý nájezd. Nefungovalo nic a nikdo ani nechtěl bojovat na doskoku jako v prvním poločasu. Žižkov si už konec pohlídal a opět zaslouženě vyhrál bojovnější a týmovější tým. My prohráli druhý poločas o 28 bodů a někteří hráči našli i čas na zábavu místo, aby povzbudili hráče na hřišti. Smutný.

Body Sokol Vyšehrad: Polák Jan 12, Koula Jakub 11(2/1), Kočovský Dominik 10(4/2), Schmiedt Jan 7(4/3), Šelder Adam 6, Korch Tomáš 4, Jedlička Martin 3(6/1), Jech Martin 3(2/1), Dapič Fabián 3(4/3), Ringsmuth Jakub 2, Zavadil Šimon 2

Trojky: 0

Trestné hody: 22/11

Fauly: 24

Rozhodčí: Hrnčír Martin, Šmůla Petr

Utkání: Liga U17 (11.kolo) - Neděle 25.11. 2012 /Sokolovna Žižkov, Praha/

 

LIGA U14

SOKOL VYŠEHRAD vs. SRŠNI SOKOL PÍSEK 60:86  (27:6 44:27 52:58)

Martin Schmiedt (trenér)

Do dalšího kola ligy U14 jsme v sobotním zápasu nastoupili na domácí palubovce proti celku z Písku. Našim cílem bylo co nejvíce potrápit soupeře a pokusit se o překvapivou výhru. I přes vysoký bodový rozdíl z prvního střetnutí a vzhledem k našim rostoucím výkonům jsme věděli, že to není zcela nereálné. Na zápas jsme se dokázali velmi dobře připravit a namotivovat se na silnějšího soupeře. Díky velmi dobré obraně a bezchybnému útoku jsme soupeře velmi zaskočili a podařilo se nám si vytvořit náskok 21 bodů po prvním dějství. Věděli jsme, že pro nás tento náskok bude klíčový vzhledem k nemožnosti nasadit naše nejlepší hráče do všech tří prvních čtvrtin. Především po poločasové pauze se ale kvalitní soupeř oklepal a začal stahovat náš náskok. Naopak náš vstup do druhé půle byl velmi špatný, nedokázali jsme tak dobře bránit jako v první čtvrtině, dělali jsme větší množství chyb a přestávalo se nám dařit prosadit se v útoku. Bohužel nám také velmi rychle začaly docházet síly. Dalším zásadním faktorem byl stále ještě nedostatek zkušeností, který zapříčinil ztrátu sebevědomí a narušení naší herní pohody ve chvíli, kdy na nás soupeř začal tlačit a dotahovat skóre. V poslední čtvrtině už nám bohužel zcela došly síly a zápas nakonec skončil rozdílem 26 bodů ve prospěch soupeře.

Chtěl bych soupeři pogratulovat k velmi dobrému obratu, kdy ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně, dokázali zabojovat a získat si výhru na svoji stranu. Našim hráčům bych chtěl poděkovat na předvedený výkon především v prvním poločasu, který jednoznačně patřil k nejlepším v této sezóně. Jak je vidět, tak naše výkonnost neustále roste a jsem rád, že jsme schopni hrát vyrovnané zápasy s tak kvalitními soupeři jako je Písek a další.

Body Sokol Vyšehrad: Akahomen Desmond 14 (11/6), Táborský Ondřej 13(8/3), Jůza Tomáš 13(7/5), Svejkovský Ondřej 10 (5/2), Soukup Jan 4(4/0), Hampl Jakub 4, Haken Tomáš 2, Aliaj Adrian 0, Soukup Jakub 0, Kraus Jakub 0

Trojky: 0

Trestné hody: 35/16

Fauly: 25

Rozhodčí: Macela Martin, Pokorný Štěpán

Utkání: Liga U14  (9.kolo) - Sobota 24.11 2012 /Výtoň Aréna/

 

 

TIGERS ČESKÉ BUDĚJOVICE vs. SOKOL VYŠEHRAD 105:69 (34:19 56:42 80:56)

Martin Schmiedt (trenér)

V nedělním zápasu jsme cestovali na jih Čech za změřením sil s družstvem Českých Budějovic. Vzhledem k výsledkům z domácího střetnutí, které skončilo rozdílem 24 bodů, jsme si dávali za cíl hrát se soupeřem vyrovnanou partii a dotáhnout zápas do vítězného konce. Bohužel byl ale tento zápas naprosto odlišný od našeho sobotního výkonu. V průběhu první čtvrtiny jsem měl pocit, jako bychom stále ještě nevystoupili z vlaku. Nebyli jsme vůbec schopni bránit. Náš výkon postrádal jakoukoliv bojovnost a odhodlání vyhrát, výsledkem bylo žalostných 34 obdržených bodů za první čtvrtinu. V druhé čtvrtině se náš výkon mírně zlepšil, avšak v druhé půli opět upadal především kvůli nedostatku sil (který byl výsledkem náročného sobotního utkání a malé rotace hráčů) plus problémům s fauly. Dalším klíčovým faktorem, který přinesl soupeři zasloužené vítězství, byla naše neschopnost ubránit jejich klíčového hráče, který nám nasázel 35 bodů. Jediným pozitivem z tohoto zápasu pro nás bylo, že jsme neměli větší problém přehrát soupeře v útoku a prosadit se ve hře 1 na 1 (hlavně v první půli, kdy jsme ještě měli síly), za což jsem velmi rád. Zápas skončil rozdílem 36 bodů ve prospěch soupeře a vysokým počtem obdržených bodů na našem kontě.

Body Sokol Vyšehrad: Akahomen Desmond 25(8/5), Táborský Ondřej 12(9/2), Jůza Tomáš 10(4/2), Soukup Jakub 9(2/1), Aliaj Adrian 6, Svejkovský Ondřej 3(2/1), Soukup Jan 2, Hampl Jakub 2(2/0), Kraus Jakub 0T

Trojky: 0

Trestné hody: 27/11

Fauly: 28

Rozhodčí: Záruba Matěj, Kočová Magdalena

Utkání: Liga U14 (10.kolo) - Neděle 25.11. 2012 /ZŠ Kubatova, České Budějovice/

 

 

ZÁVĚREČNÝ SOUHRN

Víkendová bilance: 1x výhra, 5x prohra

Zápas víkendu: Extraliga U17 - BC Nový Jíčín vs. Sokol Vyšehrad 51:70

 

Připravil: Jan Kefurt

Zpět

Anketa

LÍBÍ SE VÁM ZPRAVODAJSTVÍ FORMOU VÍKENDOVÉHO SOUHRNU?

Celkový počet hlasů: 10

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode