VÝSLEDKY - 1.kolo 1.ligy mužů, jak hráli naši soupeři

19.09.2010 00:18

Třetí víkend v září patřil startu 1.ligy mužů. Přehled změn kádrů a představení týmů si můžete přečíst zde. Nyní si pojďme přiblížit jak se týmům dařilo v prvním kole soutěže. Zápas týmů BA Sparta s Libereckými Kondory byl předehrán v pátek. Zápas Sokola Pražského s B týmem Opavy byl sehrán v sobotu. Ostatní zápasy se uskutečnili v neděli. Nyní se podíváme na každý zápas trochu detailněji.

PÁTEK 17.9. BA SPARTA - BK KONDOŘI LIBEREC 85:70 (22:16;18:16;19:19;26:19)

Komentář: První zápas soutěže se odehrál na palubovce haly v Kovářově ulici. Mladý klub Kondorů se dlouho držel na dostřel mistrům ligy. Dařilo se především Příhonskému. Jeho střelba z perimetru dávala hostům hodně energie. Do poločasu se tým Kondorů dostal dokonce do vedení. Tým Sparty po dvou minutách opět převzal otěže zápasu a držel si mírný náskok. Třetí čtvrtína byla vlemi vyrovnaná. V posledním hracím období Liberečtí již nenašli síly na obrat v zápase. Sparta si především díky 29bodům mladíka Halady (5/7 za tři body) a zkušennější hře připisuje první výhru v soutěži. Za zmínku stojí pouze 8 faulů Sparty a pouze 3 trestné holy pro tým Kondorů.

Body:

BA SPARTA: Halada 29(5); Mikeš 16(1); Skála 11; Matějovič 10(1); Novotný 8; Zolotarov 6(1); Pavelka 9(1); Papež 2
KONDOŘI LIBEREC: Příhonský 22(4); Bielko 14; Nemčok 11(3); Pastyřík 7; Jiříček 4; Bárta 3

Technický zápis

Fauly: 8 : 17 TH: 19/14 : 3/2 trojky 9:10 Rozhodčí: Vondráček M. - Benda T.

SOBOTA 18.9. SOKOL PRAŽSKÝ - BK OPAVA "B" 82:67 (24:16;20:17;22:17;16:17)

Komentář: Druhý zápas odehrávající se v hlavním městě svedl mezi sebou celek Sokola Pražského s rezervním týmem Opavy. Soubor Petra Czudka vedlo v zápase především trio opor z minulé sezóny(pokud nepočítáme pendlující hráče z A-týmu). Hosté působili prozatím trochu nesehraným dojmem. Hned na počátku utkání si domácí vypracovali takřka 10b vedení. V druhém hracím období se Opavě podařilo soupeře přibrzdit, přesto si Pražané do poločasu dvouciferný náskok urželi. Sokol Pražský držel ve vedení především veterán Tomas hrající na pozici pivota. K němu se připojil křídelník Nekolný a rozehrávač Jindra(7 asistencí). Posili Voračka s Valcem přidali dohromady 6b. Domácí soupře především přeskákali 38:23 a měli lepší úspěšnost střelby 49%:37%. Sokol pražský si může, přesto že zahodil 18 trestných hodů připsat první výhru v sezóně.

Body:

SOKOL PRAŽSKÝ Tomas 23(1), Nekolný 14(2), Jindra 13(2), Brůha 10, Vondráček 7(1), Voračka 6(1), Kejmar 4, Valc 3(1), Kulich 2
BK OPAVA "B" Hutňan 19(2), Klečka 13, Dihel 12(4), Filip 7(1), Kupčík 7(1), Kovář 3, Dihel 2, Ihring 2, Vlček 2

Fauly: 20 : 27 TH: 36/18 : 16/7 trojky 8:8 Rozhodčí: Vondráček M. - Benda T.

NEDĚLE 19.9. BC BENEŠOV - PROTON ZLÍN 13:00

Bude doplněno

NEDĚLE 19.9. SLAVOJ LITOMĚŘICE - KARA TRUTNOV 15:00

NEDĚLE 19.9. LIONS J. HRADEC - SOKOL H. KRÁLOVÉ 16:00

NEDĚLE 19.9. LEVHARTI CHOMUTOV - BK ÚSTÍ n. LABEM 15:00            !!! ZÁPAS KOLA !!!