VÝSLEDKY - 2.kolo 1.ligy mužů, aktuální výsledky ostatních zápasů.

25.09.2010 13:08

Další víkend další kolo 1ligy. Přehled změn kádrů a představení týmů si můžete přečíst zde. Výsledky 1.kola pak zde. Pět zápasů se odehrává v pravidelném nedělním termínu. Po dohodě mezi kluby se však opět dva duely předehrávají. Jeden v pátek a druhý v sobotu. Pojďme si přiblížit výsledky 2.kola soutěže a věřte, že nás čeká několik překvapivých a vyrovnaných výsledků.

 

PÁTEK 24.9. BK OPAVA - BA SPARTA 80:70 (26:9;21:24;17:21;16:16)

Komentář: První překvapivé vítězství se zrodilo v Opavské městské hale. Pražané dorazili díky dopravním komplikacím na dálnici se zpožděním. Samotný zápas začal s téměř půlhodinovým zpožděním. Nedostatečné rozcvičení po dlouhé cestě se projevilo do začátku utkání. Loňský vítěz soutěže se na palubovce ani nerozkoukal a již prohrával 14:0. Od šesté minuty, kdy se hosté trefili poprvé do koše, již pouze stahovali skóre. Vedení veteránem Novotným se pokoušeli o ztrát a stáhnutí náskoku ze začátku utkání. V druhém poločase přidali i lepší obranu a udrželi útočně laděné Opavské hráče na 33b za druhý poločas. Přes všechnu snahu se ale nepodařilo ztrátu stáhnout a Opava si náskok uhlídala.

Opava měla k dispozici tři pendlující hráče – Jirku Dihela, který proti Spartě nastřílel 18 bodů, Petra Strniska a Radima Klečku. „Protože budeme hrát obvykle v pátek nebo v neděli, měli bychom mít tyto tři hráče ve všech zápasech k dispozici,“ řekl o pendlech Petr Czudek.

Petr Czudek (trenér domácích): „Měli jsme výborný vstup do zápasu, což bylo dáno pozdním příjezdem hostů. Pak začala Sparta hrát lépe, my jsme ale drama nepřipustili. Los nám do úvodních kol nadělil několik těžkých soupeřů, vítězství proti Spartě tak má pro nás velkou cenu.“

Body:

BK OPAVA: Dihel J. 18; Filip 13; Dihel R. Hutňan 12; Klečka 11; Ihring M. 10; Kovář 4
BA SPARTA: Novotný 28; Halada 13; Skála Mikeš 11; Zolotarov 4; Pavelka

Technický zápis nebyl zatím zveřejněn a na stránkách klubů není zatím žádná oficiální statistika. Jediným zdrojem bylo prozatím video na TVCOM.

Fauly:     TH:             trojky         Rozhodčí:

SOBOTA 25.9. LEVHARTI CHOMUTOV : KONDOŘI LIBEREC 96:65 (23:23;21:10;29:12;23:20)

Komentář: Na palubovku Chomutovské haly dorazil v sobotní předehrávce 2.kola nejmladší tým soutěže Kondoři z Liberce. Z počátku utkání nebylo vůbec znát, že by domácí měli být favoritem střetnutí. Kondoři se statečně drželi a první čtvrtina byla velmi vyrovnaná. Až v druhém hracím období Levharti přidali zejména v obraně a udrželi soupeře pouze na 10b. Po poločase se naplno začala ukazovat převaha domácích a Libereckému týmu začali docházet síly. Ani proti prostřídané sestavě nedošlo ke zkorigování výsledku a tak si Liberec odváží z Chomutova 31b porážku. Hostům se nepovedlo zastavit především pivotmana Hrubého. Domácí se tradičně dobře trefovali zpoza tříbodového oblouku (19/10) a tentokrát se velmi dobře prezentovali i hráči z lavičky. Hosté se naopak na lavičku nemohli vůbec spolehnout a většinu bodů obstarala trojice Bielko, Kuchalík, Pastyřik (dohromady 49b týmu). Zároveň Liberec útočí na rekord soutěže v nejnižším počtu střílených šestek v sezóně. (3/2 se Spartou a 6/3 s Chomutovem).

Body:

LEVHARTI CHOMUTOV: Hrubý 22, Jiráň 17(3), Staněk 13(1), Štěpánek 11(2), Kozubík 8, Hanzlík 7(1), Jakeš 5(1), Stariat 5(1), Szabo 4, Hemmy 4,
KONDOŘI LIBEREC: Bielko 20; Kuchalík 16(1); Pastiřík 13(3); Šírek 7; Honzák 3; Příhonský Nemčok Martínek 2


  Fauly: 16:23  TH: 30/23 : 6/3  trojky 9:4 Rozhodčí: Vávorvá - Perlík

NEDĚLE 26.9. BC BENEŠOV : SLAVOJ LITOMĚŘICE 70:72 (18:19;20:23;15:17;17:13)

Komentář: Tým Benešova posílil v duelu s Litoměřicemi hráč USK Moravec a navíc tým doplnil Stanislav Votroubek. Bývalý dlouholetý hráč Nymburka, Prostějova a v posledních dvou letech Nitry zatím nenašel angažmá a tak bude nejspíš zatím vypomáhat v Benešově. Tým Litoměřic vstoupil do zápasu velmi bojovným výkonem a především v druhé čtvrtině se jejich bojovnost na útočném doskoku vyplácela. Hosté doskočili 15 míčů pod košem soupeře a díky tomu vedli v poločase o 4b. Benešov vedl bodově především aktivní Krupka, za hosty se pak dařilo především Kubálkovi s Moravcem a vyrovnaný výkon přidali i hráči z lavičky. V koncovce se Benešov na svého soupeře dotáhl. V rozhodující chvíli ovšem Votroubek minul dvě šestky a tak vítězství ukořistili hosté.

Zápas byl velice vyrovnaný. Rozhodčím se povedlo rozdat stejný počet faulů na obou stranách. Hráčům pak udržet v podstatě stejné procento střelby trestných hodů. Hráči Benešova preferovali střelbu z dlouhé vzdálenosti (trojky 26/9). Vyrovnaný počet byl i v doskocích (38/37).

Trenér hostů Šotnar: "Náš tým vstoupil do utkání s taktikou zabránit soupeři skórovat v podkošovém prostoru a nutit ho ke střelám z větší vzdálenosti. Dále jsme se soustředili na obranu Moravce a Votroubka což se nám až na malé chyby v obraně vycházelo."

Body:

BC BENEŠOV: Kubálek 16(4), Moravec 14(1), Zídek 8, Malý 7(2) , Votroubek 6(1), Husár 6 , Maštálka 4; Bašta 4(1), Proskovec 3, Mareš 2
SLAVOJ LITOMĚŘICE:
Krupka 26(1), Zych 12, Šebo 10 Štěpánek 9, Rubeš 6, Prudký 5, Bubeník 2, Rámeš 1, Vakrčka 1


Fauly: 31:31  TH: 31/19 : 33/19  trojky 9 : 1 Rozhodčí: Hruša Petr - Šafařík Michal

 

 

NEDĚLE 26.9. KARA TRUTNOV : LIONS JINDŘICHŮV HRADEC 76:69 (18:19;14:13;23:19;21:18) - !!! PŘEKVAPENÍ KOLA !!!

Komentář: Domácí od začátku prohrávali, ale soupeře nepustili do více než šestibodového vedení - 9:15. V závěrečné minutě první čtvrtiny se blýskl neuvěřitelně divokou trojkou domácí Lev, která přišla v posledních vteřinách útoku - 18:19. Od druhé desetiminutovky se Trutnovští zlepšili v obraně, jenomže v útoku z toho nedokázali moc vytěžit. Několikrát nedali koš z jasné pozice. Ten samý problém však trápil i hosty. V polovině velmi bojovného utkání svítilo na tabuli vyrovnané skóre 32:32.

Vstup do druhého poločasu se domácím nepovedl (34:39), na což reagoval Trutnovský trenér Plašil oddechovým časem a důraznou domluvou. Zpět do hry vrátil družstvo Vorlíček. Hráč, který do té chvíle nezaznamenal v utkání ani jediný bod, třemi trojkami v řadě pozvedl domácí výkon a ve 25. minutě si za stavu 47:43 bral time-out pro změnu hostující kouč Forejt. Trutnov poté ještě odskočil na sedm bodů, ale závěrečná čtvrtina startovala za skóre 55:51.

Domácí basketbalisté svůj náskok zvýšili na 61:54, ale jihočeská družina zrežírovala důraznou odpověď a po trojce Korandy si vzala vedení zpět na svou stranu – 63:64. Trutnovské hráče tento moment nezlomil a ve vypjaté koncovce uspěli. Při rozehrávce vypíchl míč soupeři domácí Vorlíček (67:64). Tři trestné hody po faulu při trojce proměnil L. Malý (72:68). Když se pak hostující hráč dopustil ještě úmyslného falu a Slezák proměnil alespoň jeden trestný hod, v hale se začínalo tleskat vítězům.

Tým Trutnova zatím nebyl poražen a navíc se mu povedlo porazit velmi silný tým Lvů. Vypadá to, že se s týmem KARY bude muset počítat v jiných patrech tabulky než minulý rok.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Lukáš Plašil, trenér Trutnova:
„Po pravdě, že doma bez pendlů(Kolínští Hubálek a Zachrla) porazíme Jindřichův Hradec, to jsem až tak moc nečekal. Věřil jsem však, že všechno je o bojovnosti, a proto musím opět vyzdvihnout naši nesmírnou bojovnost v obraně. V prvním poločase jsme nedávali volné střely, naštěstí ve druhém poločase jsme se zlepšili. I když po našem laxním nástupu v úvodních dvou třech minutách jsem musel hráčům důrazně připomenout, o co v utkání půjde. V tomto momentě nás však podržel Jirka Vorlíček svými třemi trojkami v řadě, což vlilo novou sílu do žil i ostatním hráčům. Závěr utkání jsme zvládli velmi dobře, kde si naši zkušení kluci pohlídali šestky. Jsem velmi spokojený a doufám, že lidi na nás budou chodit i dál a příště jim snad už i představíme dvě naše posily z Kolína.“

Karel Forejt, trenér Jindřichova Hradce: „Bohužel zápas nás nezastihl v dobré pohodě. Domácí tomu šli naproti a hráli velice dobře. Myslím, že výhru si zasloužili. Můžeme litovat naší nízké úspěšnosti střelby a zbytečných ztrát v klíčových fázích střetnutí. Soupeře se nám podařilo dotáhnout, ale pak jsme mu zase náskok věnovali. V závěru utkání jsme to zkusily přes fauly, nic jiného nám už nezbývalo, jestli jsme chtěli utkání zvrátit, ale nevyšlo to.“

Jiří Vorlíček, nejlepší střelec Trutnova (17 bodů): „Utkání můžu hodnotit jen kladně. Asi se to moc nečekalo, ale my si tuhle sezonu doma věříme a myslím, že lidi se měli na co koukat. Bojovali jsme. Možná to sice ještě občas zaskřípalo, ale zápas jsme odmakali. Rozhodlo to, že jsme soupeře nepustili do žádného většího trháku, byli jsme trpěliví. V poločase jsme si říkali, že musíme hrát v klidu a že to přijde. Jsem rád, že do haly dorazilo i hodně lidí, nečekal jsem jich tolik, asi byli zvědaví na nový mančaft. Doufám, že se jim to líbilo a rozkřikne se, že teď hrajeme dobrý basket a příště třeba přijdou ještě ve větším počtu.“

Body:

KARA TRUTNOV: Vorlíček 17, Hlaváček 15, Houser 14, Malík 8, L. Malý 6, Rychtera a M. Malý 5, Slezák a Lev 3
LIONS JINDŘICHŮV
HRADEC: Tomanec 23, Holanda a Koranda 8 ???


Fauly: 16:23  TH: 31/23 : 16/10  trojky 5:5 Rozhodčí: Šikner, Kučera

 

NEDĚLE 26.9. SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ : SOKOL PRAŽSKÝ 68:76 (21:22;20:10;22:13;5:31)

Komentář: Začátek zápasu vyšel lépe hostům a v deváté minutě vedli 20:15. Nakonec, i díky trojce Macely, skončila první čtvrtina jen o bod, 21:22. Skvělý nástup do druhé čtvrtiny vynesl domácím ve čtvrté minutě vedení 33:24 a náskok i nadále narůstal. Do druhé půlky šli Hradečtí s vedením 41:32. Ve stejném duchu se odehrávala i třetí čtvrtina a do poslední části vstupovali domácí s vedením 63:45. V poslední čtvrtině přišel totální kolaps. V první minutě ještě Hradec proměnil jeden trestný hod a pak skóroval až v minutě deváté. Soupeř z Prahy šňůrou 19:0 otočil zápas a šel do vedení 66:64. Zápas se ještě vyrovnal na 66:66, ale rozjetého soupeře  již nikdo zastavit nedokázal. Sokolové z Prahy vyhráli 76:68. Nevysvětlitelný výpadek v poslední čtvrtině připravil Hradec o první výhru v soutěži.

Svojí premiéru si v dresu Sokola Pražského odbyl mladý reprezentant Pecháček (roč. 1995) a k vítězství svého týmu přidal za 8min na hřišti 2b a stejný počet doskoků.

Rozhodujícím faktorem v utkání bylo skvělé doskakování hostů, kdy si připsali 51 doskoků (36 v obraně a 15 v útoku) a soupeře přeskákali v poměru 29:51.

Body:

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ: Synáček 19, Kiršbaum 14, Macela 12, Peterka A. 8, Špaček 7, Mahler 3, Čermák a Švandrlík 2, Tondr 1.
SOKOL PRAŽSKÝ:
Kulich 22b; Voračka 15b; Jindra 11b; Tomas 11b; Vondráček 7b; Nekolný 5b; Brůha 3b; Pecháček 2b


Fauly: ?/?  TH: ?/? : ?/? trojky ?:? Rozhodčí: Hruša Petr - Šafařík Michal

NEDĚLE 26.9. PROTON ZLÍN : BK PROSTĚJOV "B" 73:75 (14:21;19:17;20:21;20:16))

Komentář: Zápas dvou moravských celků byl okořeněn startováním Dokoupila a krakoviče(hostujících hráčů Prostějova) v týmu Zlína a naopak několika hráčů Prostějova, kteří v minulé sezóně hráli za Zlín. Hosté nastoupili bez Majeríka a v 1. čtvrtině se zranil i rozehrávač Vrubl, přesto v koncovce výhru proti favorizovaným domácím uhájili. Klíčovým momentem byl výkon Slávika, který ubránil Krakoviče, a rovněž střelecká dispozice Šíra.

Zasloužená výhra bojovných hráčů Prostějova "B", oproti statickému a místy až bezzubému výkonu domácího Zlína. Tahounem Zlína a pravým bojovníkem byl pouze Ondřej Chwazcz. Za Prostějov "B" se blýsknul ve Zlíně přehlížený Radek Šír.

Body:

PROTON ZLÍN: ??? 
BK PROSTĚJOV "B" :
Šír 26, Rusek 12, Šiška 10; ??? 

Fauly: ?/?  TH: ?/? : ?/? trojky ?:? Rozhodčí: Hruša Petr - Šafařík Michal

 

Zápasy druhé nejvyšší soutěže nabízí opět jako tradičně velmi vyrovnané zápasy a již v druhém kole několik napínavých koncovek a výsledkových překvapení. Velkou kaňkou v prvních dvou kolech je projekt technických zápisů. Podle nás velmi zajímavý způsob jak přiblížit druhou nejvyšší soutěž dalším divákům se zatím ne zcela daří. Online přenosy fungují ve velmi málo halách. Technické zápisy se objevují na stránkách ČBF buďto s velkým zpožděním nebo vůbec. Z prvního kola chybí po týdnu již pouze zápas v Litoměřicích. Z druhého kola pak jsou zatím k dispozici pouze dva zápasy. Některé technické zápisy, nebo aspoň body hráčů se dají dohledat na stránkách týmů, ale myslím si, že by týmy mohli této záležitosti přikládat větší váhu.

 

Zpět

OSTATNÍ KOLA

 

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode